Beyaz Eşya Alıp Satmak

Girişimci insanlar her türlü iş fikrini takip etmelidir. Bu iş fikirlerinden biri de ürün alıp satmaktır.

İlk başlarda “ne satabilirim?” diye düşünebilir ve belli bir ürün kategorisine odaklanmada zorlanabilirsiniz. Ancak aylar geçtikçe hangi ürünlerin kar marjının yüksek olduğunu, arz ve talebinin iyi olduğunu anlayabilirsiniz. Yine de bu yeterli değildir. Yazı tura atmaktan fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Yaptığınız her işleme daha fazla değer yüklemenin yolunu bulmalısınız çünkü değer ekledikçe kazancınız da artacaktır. Satabileceğiniz cazip ürünlerden biri de beyaz eşyadır.

Neden beyaz eşyalar?

1-Arz

Arz oldukça önemlidir. İnsanlar mükemmel şekilde çalışan beyaz eşyalarından kurtulmak ve daha gelişmiş modelleri veya farklı renkleri almak isterler. Örneğin önce gümüş rengi olan çamaşır makinelerini siyah olanlarla değiştirmek isterler. Daha sonra siyah renkten sıkılıp kırmızı renkle değiştirmek isterler. Parası olan insanlar renkleri değiştirmeye çalışırken parası olmayan üniversite öğrencileri çamaşırhanelerden kurtulup sadece işlerini görecek bir çamaşır makinesi bulmaya çalışırlar.

2-Talep

Kullanılmış beyaz eşya pazarı kızışmış durumdadır. İnsanlar sürekli olarak para kazanmanın farklı yollarını aramaktadır. İnsanlar bir ürüne büyük paralar vermektense daha uygun fiyatlı olan ürünleri almayı tercih etmektedirler. İnsanlar Craigslist sayesinde beyaz eşyaları piyasa fiyatının yarı fiyatına veya çeyreği fiyatına alabiliyor. İnsanlar evlerinde beyaz eşyaya ihtiyaç duydukları sürece ve insanlar tasarruf etmeye çalıştığı sürece kullanılmış beyaz eşya piyasasına olan talep de artacaktır.

3-Kar marjı

Beyaz eşyalar kazanç elde edebileceğiniz ürünler arasındadır. Sattığı her üründen ortalama 75-200 dolar arası para kazanan insanlar vardır. Yüksek kaliteli beyaz eşyaları en düşük fiyatlardan almaya çalışın. Bu ürünleri evinize getirin, içini ve dışını temizleyin, bozuk olan herhangi bir yeri varsa tamir edin, boyasını yenileyin ve bu ürünleri pazar fiyatının altında satışa çıkarın.

 

Nasıl değer katarsınız?

1-Hızlı satışlar, hızlı teslimat

İyi anlaşmalar yaparak ürünleri hızlı bir şekilde alın ve sıklıkla birden fazla ürünü aynı anda almaya çalışın. Kullanılmış beyaz eşyalarını satmak isteyen insanların evlerine kendiniz giderek bütün işleri kendiniz halledin. Hortumların, kordonların ve bağlantıların sökülmesi buna dahildir. Bu sayede daha hızlı olursunuz.

2-Temiz beyaz eşyalar

Çamaşır kurutma makinelerinin 2-3 senede bir temizlenmesi gerekir. Kirler ve kumaş parçaları bir süre sonra havalandırmayı tıkamaya başlar, hava akımını yavaşlatır ve makinenin verimliliğini düşürür. Kurutucuların bozulmasındaki en büyük sebeplerden biri budur. İnsanlara temiz makineler tedarik ederek tasarruf etmelerini sağlayabilirsiniz.

3-Kaliteli beyaz eşyalar

Hangi markaların ve modellerin daha güvenilir olduğunu ve hangilerinin daha fazla problem çıkardığını öğrenin. Beyaz eşyaları alıp sattıkça deneyim sahibi olursunuz.

4-Eski beyaz eşyaların teslimatı

İnsanların çoğu beyaz eşyaların nakliyesini yapamaz. Kamyonları veya römorkları olsa bile ağır olan beyaz eşyaların nakliyesini yapmak o kadar da kolay değildir. Satıcılardan kullanılmış beyaz eşyaları kendiniz alın, alıcılara teslimatları yapın, temizliklerini yapın ve gerekliyse tamiratlarını yapın.

Size tavsiyemiz beyaz eşyalardır ancak unutmayın ki başka alanlarda da birçok iş fırsatı vardır. Çok çalışarak ve biraz da yaratıcılık ekleyerek amaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Gözünüzün önünde duran bir buzdolabının size ne tür fırsatlar sunabileceğini tahmin bile edemezsiniz.

Ne alıp satabilirim diyenlere özel iş fikirlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir