Bu Fitness Aksesuarı Alınan Kaloriyi Otomatik Hesaplıyor

GoBe2 aksesuarı, hücre glikoz seviyelerini saptayarak otomatik olarak kalori alımını hesaplayıp kullanıcıların kalori bilgilerini kendilerinin girmesine gerek kalmadan, beslenmelerinin vücutlarında nasıl bir etkiye sahip olduğunu öğrenebilmelerine olanak tanıyor.

Daha önce cilt ile temasta bulunarak kanın su seviyesini ölçmek için ışık kullanın hidrasyon izleyicisi gibi fitness aksesuarlarının, kullanıcıların benzersiz özelliklerini izleyebildiği inovasyonları görmüştük. Bu inovasyonlara bir de kalori alımını takip eden bu cihaz eklendi.

Healbe tarafından üretilen GoBe2, bileğe takılıyor ve zararsız elektriksel nabız ölçer yardımıyla kan şekerini ölçüyor. Bu bilgi, cihaz akıllı bir telefon ile senkronize edildiğinde bir uygulamaya aktarılıyor. Kullanıcı yemek yemeden önce uygulamaya giriş yapıyor (cihazın yanındaki bir düğmeye basarak) ve yediği öğünün bir ana öğün mü yoksa atıştırma mı olduğunu belirtiyor. GoBe2’nin aktivite düzeyi, duygusal durum ve uyku döngüsü gibi topladığı diğer veriler ile bu bilgiyi birleştirerek, kullanıcılara aldıkları kalorilerin hayatlarına nasıl etkide bulunduğunu gösterebiliyor ve kullanıcılar da bu doğrultuda öğünlerini veya aktivite düzeyini ayarlayabiliyor. GoBe2, 149 dolar karşılığında ön sipariş verilebiliyor.

GoBe2, fitness izleyiciler için verilerin kullanıcı tarafından girilmesi gibi büyük bir engeli ortadan kaldırmayı başarabildi. Sıkıcı veri girdisini ortadan kaldırmak için başka hangi alanlar bu teknolojiden faydalanabilir?

 

İlginizi çekebilir

Giyilebilir Teknoloji Sektörü İş Fikirleri
Sağlık Sektöründe Başarılı Olmuş 5 Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir