Sağlık Sektöründe Başarılı Olmuş 5 Giyilebilir Teknoloji Ürünü

Her ne kadar zenginler için gösterişli saatler olarak başlamış olsa da, giyilebilir teknoloji o zamanlarından bu yana epey bir yol aldı. Çocukların sağlığından kadınların güvenliğine kadar giyilebilir teknoloji artık çok yaygın bir kullanım alanına sahip ve görünen o ki, konu bu cihazların gerçek potansiyeli olduğunda bizler hala buzdağının görünen kısmına şahit oluyoruz. Kullanımı kolay, eğlenceli ve kimi zamanda trend belirleyici olan bu giyilebilir teknoloji sektörü Silikon Vadisi başta olmak üzere birçok teknoloji alanında üzerinde en çok çalışılan şey olmayı başardı. Ve her yeni bir cihazda her ne kadar çok heyecanlanıyor olsak da, günümüze değin üretilmiş bazı yararlı cihazlara da göz atmakta fayda var. İşte sizler için derlediğimiz en yararlı beş giyilebilir teknoloji ürünü:

 

UpRight – Dik Durmaya Yardımcı Cihaz (490 TL)

UpRight - Dik Durmaya Yardımcı Cihaz

Günümüzde hepimiz çok uzun saatler çalışmak zorunda kalıyoruz ve her ne kadar ayaktayken ya da masa başındayken dik durabilmek için bazı buluşlar yapılmış olsa da duruşumuzun hala düzeltilmesi gerekebiliyor. UpRight adlı giyilebilir cihazı, otururken veya ayaktayken dik durmanız gerektiğini size sürekli hatırlatıyor. Cihaz sırtınıza yerleştiriliyor ve Bluetooth aracılığıyla telefonunuzla senkronize oluyor. Bu sayede duruşunuz ile ilgili gerçek zamanlı olarak size bildirimde bulunabiliyor. Her kamburlaştığınızda UpRight titreştiğinden ötürü size sürekli olarak dik durmanızı / oturmanızı hatırlatıyor. Bu sayede potansiyel olarak hem sırt ağrılarınızı hem de duruş ile ilgili diğer sorunlarınızı azaltabiliyor.

Girişimcilik ürünü hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

AngelSense GPS (180 TL Cihaz + 120 TL Aylık Ücret)

AngelSense GPS

“Özel ihtiyaçları olan çocuklara özel olarak tasarlanmış tek GPS ve Ses İzleme çözümü” olarak tanıtılan AngelSense, ebeveynlerin çocuklarının nerede olduğunu bilmelerini sağlayacak bir dizi araçla birlikte satılıyor. Takvim, kayıp çocuk uyarısı, uyarı metinleri ve akıllı arama (acil durumlarda çocuğunuzun izini takip eder) gibi özelliklerle ebeveynler bir çeşit gözetim şekli ile çocuklarının her zaman nerede olduklarını bilebiliyorlar. Bu giyilebilir teknoloji özel bir kilit ile birlikte giysilere takılabiliyor. Cihazın hayat kurtarma özelliği ise birçok kez kanıtlanmıştır.

 

OrCam (10,500 TL)

OrCam

OrCam görme kaybı olanlar için harikulade bir çözüm. Bu giyilebilir teknoloji ürünü gözlüklere takılıyor ve küçük, göze çarpmayan metinleri, ürünleri ve fiyatları tanıyıp, kullanıcının kulağına bir kulaklık aracılığıyla okuyor. Okumak istediğiniz şeye bakıp, çıplak gözle göremediğiniz şeyleri kolayca öğrenebilirsiniz. Kitap okumaktan, alışveriş yapmaya kadar OrCam görme kaybı olanlara tekrar bağımsızlıklarını kazanmaları için yardımcı oluyor.

 

MyMDband (135 TL Cihaz + 135 TL Yıllık Ücret)

MyMDband

MyMDband cihazı ile teknolojiden hiç anlamayan kullanıcılar bile acil durumlarda son teknoloji ürünü bir çözüme sahip olabiliyorlar. Cihaz sahip olduğu küçük ve lazerle işlenmiş QR kodu ile sağlık ekiplerinin, kullanıcının herhangi bir gerekli veya potansiyel olarak hayat kurtarıcı verilerine hızlı bir şekilde erişmesine olanak tanıyor. Ve MyMDBand, QR kodu tarandığında otomatik olarak kullanıcının yerini, acil durumda ulaşılması gereken kişilere gönderdiğinden büyüklerinizin yardıma ihtiyacı olduğunu hemen öğrenebiliyorsunuz.

 

Re-Step Rehabilitasyon Sistemi

Re-Step Rehabilitasyon Sistemi

Kıyafetler için hali hazırda birçok giyilebilir teknoloji var. Peki, niçin ayakkabılar için de olmasın ki? Re-Step, yürüme bozuklukları veya diğer yaralanmalarda rehabilitasyon desteği vermesi için tasarlanmış, yüksekliği veya açısı ayarlanabilen, motor öğrenmeyi kolaylaştıran bir cihaz. Yürüme şeklini ölçüp bağlı cihazlara verileri ve tedavi bilgilerini gönderen bu cihaz, ailelerin ve sağlık personelinin hastanın durumunu gerçek zamanlı olarak incelemesini ve tedavi uygulamasını sağlamaktadır. Ayakkabılar evde veya rehabilitasyon tesisinde de giyilebildiğinden hastanın tekrar sağlığına kavuşması da çok kolay oluyor.

 

İlginizi çekebilir

Yakın Gelecekte Hayatımıza Girecek Yeni Buluşlar
Geleceğin Çılgın Meslekleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir