Çevreci Seyyar Kafe Rüzgar ve Güneş Enerjisinden Faydalanıyor!

Çevreci bir iş kurmak isteyen girişimcilere özel çevre dostu iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz.

Kim seyyar ve güneş enerjisiyle çalışan bir kafeden kahve almak istemez ki? Çevresindeki havayı temizleyen ve kahve telvesiyle çiçekleri besleyen bir kafeden bahsediyoruz… Çok mantıklı geliyor kulağa, daha önce neden kimse bunu akıl edememiş, bilemiyoruz. Bisiklet bazlı seyyar kafe Wheelys iki yıldır aramızda. Bu süre zarfında 40 farklı ülkedeki java girişimcilerine 100 adet satılmış bu seyyar kafelerden.

Şimdilerde Wheelys iki yıllık süreçte edindiği tecrübeleri, Wheelys 4 ya da diğer ismiyle Yeşil Savaşçı (The Green Warrior) adıyla bilinen yeni modeline aktarmış. Kahve pişirme ekipmanının yanısıra üçlü kahve öğütme makinesi, üçlü lavabo, tente, LED ışıklar, su ısıtıcısı, ses sistemi, buzdolabı, WI-FI ve küçük bir güneş enerjisi paneli de bulunuyor bu yeni modelde. Ayrıca kirli havayı temizleyen hava filtresi ve elektrik üreten küçük bir rüzgar türbini gibi birkaç farklı opsiyonu daha sunuyor.

Wheelys, bisikletçi baristalarının kahve telvelerini çiçek tohumu bulunan ufak küplere dökerek seyir halindeyken çiçek yetiştirebildiklerini söylüyor. Şaka değil, gerçek. The Green Warrior, Indiegogo’daki kitlesel fonlama kampanyasında belirttiği miktara 3 gün içinde ulaşmış durumda.

TreeHugger’a göre, çevreci girişimciler, 5000 dolara bu seyyar kafelerden rezerve ettirebilirler. Aylık 200 dolar franchise bedeliyle Wheelys, dünyanın en ucuz franchise fırsatını sunduğunu ifade ediyor. Kafenin günlük kazancı ise işlek yerlerde 1000 doları bulabiliyor.

seyyar-kahve-arabasi

İşletmeye hazır hale gelmesi için 500.000 dolar gibi bir miktar gerekebilen Starbucks’tan farklı olarak Green Warrior, müşteri beklemek yerine müşterinin ayağına gidiyor. Wheelys, dünyanın en hızlı büyüyen gıda franchise’ı olarak niteliyor kendini. Çevreci bir iş fikri aramaktaysanız Wheelys Green Warrior 4 sizin için isabetli bir girişim olabilir.

 

İlginizi çekebilir

Çevre Dostu İş Fikirleri
Organik İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir