Çiftleri Para ve Yatırım Konusunda Bilgilendiren Finans Uygulaması

Yakın zamanda kişinin finansal durumunu emojilerle bildiren uygulamalar görmüştük. Yenilikçi finans uygulaması Honeyfi ise duygusal ilişki ve ortak hesap arasındaki bağlantıyı en makul biçimde yönetmeyi sağlıyor.

Eşler arası finansal paylaşım, uzun ve çetrefilli bir konudur. Ortak hesap mı açmalı, yoksa herkesin kendine ait hesabı mı olmalı? Bu meseleleler hemen her çiftin gündemine en az bir kere gelmiştir. Peki bu konuyu, akıllı telefonlar için geliştirilen bir finans uygulaması çözebilir mi dersiniz?

Ortak banka hesabı yerine Honeyfi adlı ugulama, banka ve kredi kartlarındaki mali bilgileri bir havuzda toplayarak çiftin bütçe durumunu ortaya seriyor. Değişkenler ve hedefleri de gösteren bu uygulama sayesinde bir çift, finansal hedeflerinde ne durumda olduklarını an be an takip edebiliyorlar.

ABD merkezli Honeyfi uygulaması 2016 yılında kuruldu. Çiftlerin daha kolay ve güvenli bir biçimde paralarını yönetebilmelerini sağlayan uygulama bir bütçelendirme uygulamasından çok daha fazlası. Şirketin kurucu ortağı Sam Schultz, bilhassa çiftlerin bu uygulama sayesinde parasal konularda daha şeffaf bir iletişim kurmalarını hedeflediklerini ifade ediyor.

Sizce evlilik ilişkileri dışında başka ne tür ilişkilerde böyle bir ortak finansal ortaklık yönetimi söz konusu olabilir?

 

İlginizi çekebilir

Başarılı Mobil Uygulama Fikirleri
Yalnız Çalışan Her Girişimcinin Kullanması Gereken 14 Uygulama
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir