Çocukların Çizimleri Takılara Dönüşüyor!

Türk mücevher markası Tasarım Takarım, çocukların çizimlerini gümüş veya altın takılara ve heykelciklere dönüştürüyor.

Sanat ile teknoloji artık iç içe geçmiş durumda. Daha önce, trenlerin sanat galerilerine dönüştürüldüğünü ve sadece yağmur yağdığında gözüken sokak sanatı yazıları görmüştük. Girişimci mücevher firması Tasarım Takarım, çocukların çizimlerinden aile yadigarı olabilecek modern takılar meydana getiriyor. Çocukların en güzel resimlerini kutuya kaldırıp tozlanmaya terk etmek yerine, takı tasarımcısı bunları değerlendirerek gümüş ve altına dönüştürüyor veya masaüstü heykelcikler üretiyor.

Çocukların çizimlerini e-posta aracılığıyla alan tasarımcı ekip, her parça üzerinde yaklaşık bir hafta boyunca çalışıyor. Bu çizimlerden kolye, bilezik, broş, kol düğmesi ve masaüstü heykelleri üretiliyor. Ufak bir kolyenin fiyatı 300 dolardan başlıyor ve ürünler özel sipariş üzerine hazırlanıyor. Takı tasarımcısı bu parçaları gümüş kullanarak yaratıyor fakat bunun yanında altın kaplama seçeneği de sunuyor.

Anıları korumak ve bizden sonraki nesillere saklamak için teknoloji ve sanatı başka ne şekilde kullanabiliriz?

Websitesi: www.tasarimtakarim.com

İletişim: info@tasarimtakarim.com

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İş Fikirleri
Yaratıcı Girişimcilik Örnekleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir