Diyaliz Merkezi Kurmak İsteyenlere

Diyaliz merkezi kurmak isteyenler için harika bilgiler topladık. Bu işe girmeden önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Diyaliz merkezi nasıl kuruu merak mı ediyorsunuz? Sizler için başlangıçtan başarıya götürecek bütün adımları sıraladık.

 

Diyaliz merkezi kurmanın ön koşulları

Sağlık sektöründeki diyaliz merkezleri, kendi işletmelerini açmak ve karlı sağlık hizmetleri sunmak isteyen girişimcilere inanılmaz fırsatlar sunuyor.

Yeni kurulalacak olan diyaliz merkezlerinin başlangıç masrafları diğer türdeki işletmelere göre oldukça yüksektir. Diyaliz merkezini açmanın ilk ön koşulu hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya istekli olmaktır çünkü müşteriniz olacak insanlar hayatlarını size emanet edecektir.

Bununla birlikte nefroloji geçmişinizin olması gerekir. Nefrolog değilseniz iş modelinize ve proforma bütçenize uygun bir nefrologla anlaşın veya ortak olun.

 

Fizibilite çalışması yapın

Diyaliz merkezi kurmak isteyenler öncelikle Sağlık Bakanlığından yatırım izni alır. Özel merkez başvurularında kurulacak merkezin kapasite durumuna göre ekonomik ve mali yeterliliğinin olduğunu gösteren belgeler, hak sahipliğini başkasına devretmeyeceğine dair taahhütname, yatırım izninin alındığı tarihten itibaren, bir yıl içinde merkez ruhsatnamesi alarak işletmeye başlayacağına; ayrıca, merkezi açtıktan sonra işletme hakkını bir yıl süreyle başkasına devretmeyeceğine dair taahhütname istenir. İstenilen belgelerle ilgili daha detaylı bilgi almak için Sağlık Bakanlığının diyaliz merkezleri hakkındaki yönetmeliğini dikkatlice incelemelisiniz.

 

Diyaliz merkezleri için başarılı iş planları

Etkili bir iş planı, karlılık ve uzun vadeli başarılar için sıçrama tahtasıdır.

Dikkatinizi dağıtacak bir sürü görev çıkacak olsa da kestirmeden gitmek sizi felakete sürükler. Neden mi? Çünkü firmaları sağlam iş bir planı olmadan başarısızlığa sürükleyen bir sürü neden vardır.

İş planınızın içeriğinden ve kapsamından tamamen tatmin olmadan iş planlaması sürecini sonlandırmayın.

 

Rakiplerinizi araştırın

Diyaliz merkezini açmadan önce rekabetçi ortama nasıl uyum sağlayacağınızı belirlemek akıllıca olacaktır. İnternet üzeriden araştırma yaparak rakiplerini öğrenebilirsiniz.

Rakibiniz olan yerel diyaliz merkezlerini araştırın.

Pazardaki rekabet ne kadar zorlu? Rekabet çok çetinse merkezinizi başka bir yerde açmayı veya farklı bir işe girmeyi düşünmelisiniz.

 

Pazara çalışın

Rakiplerinizi değerlendirdikten sonra bu sektörde olan biriyle konuşmalısınız. Yerel rakiplerinizin size tavsiye vereceğini düşünüyorsanız gerçekten fazla iyimsersiniz demektir. Neden bunu yapsınlar ki?

Ancak başka şehirlerde yaşayan ve bu işi yapan girişimciler sizin müşterilerini çalmayacağınızdan emin olduktan sonra size yardımcı olabilir. Bu durumda işletme sahipleri sizinle sektör hakkında konuşmaktan keyif alacakladır. Sizinle konuşmak isteyecek birini bulmak zaman alacaktır ancak çabalarınıza değecektir.

 

Diyaliz merkezi girişimcileri için işletme aracılığı

İşletme sahipleri karar vericilerdir. Sıfırdan bir merkez mi kuracaksınız yoksa var olan merkezi mi alacaksınız? Vermeniz gereken ilk karar bu olmalıdır. Birçok durumda finans ve uygulama problemleri nedeniyle var olan bir işletmeyi almak daha mantıklı olabilir.

Nitelikli işletme aracıları işletme sahipliği ile ilgili bağlantıları sizin adınıza kolaylaştırır.

En iyi işletme aracıları doğru işi doğru fiyatla yapmanıza yardımcı olur ve yaygın edinme hatalarını yapmanızı engeller.

 

Franchising seçeneklerini keşfetme

Franchise almak size birçok avantaj sağlar.

Diyaliz merkezi açmayı planlıyorsanız hayatınızı kolaylaştıracak iyi franchise seçenekleri olup olmadığını araştırmalısınız.

Sağlık sektöründe iş kurmak isteyenlere özel iş fikirlerini ve karlı iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir