Karlı Bir Pizza İşi İçin İpuçları

Tüketiciler için pizza her zaman popüler bir seçim olmuştur. Ancak basit bir pizzacı açmak ve hatta bayilik alarak bir pizzacı açmak ille de başarıyı garantileyeceğiniz anlamına gelmez. Pizza işletmeciliğinde kar etseniz de etmeseniz de pek çok temel başarı faktörünü bir araya getirmeniz gerekir. Bu faktörlere odaklanın ve sonuçlarınızın yükselişini izleyin.

 

Tarifler

Pizzalarınızın eşsiz lezzetiyle müşterilerinizi cezbedebilirsiniz. Eğer bir pizza bayiliği alırsanız pizzalarınızı yaratırken bayilik aldığınız firmanın tariflerini kullanmak zorunda kalırsınız çünkü müşteriler size bekledikleri lezzeti bulmak için gelirler. Bunlar bir yana müşterilerin pizzalar konusunda farklı birçok tercihi vardır. Bazıları kalın veya ince hamur bazıları baharatlı veya tatlı sos veya malzemelerini kendi belirledikleri pizzaları tercih ederler. Ayrıca salatalar, tavuk kanatları ve grisiniler gibi yan yiyeceklerde sunmak isteyebilirsiniz. Bölgenizdeki pazar ihtiyaçlarına dikkat edin ve menünüzü ihtiyaçlara uygun düzenleyin. Örneğin eğer kalın hamurlu pizzalar popülerse bunlardan menünüzde olması gerekir.

 

Tanıtım

Pizzacınızla ilgili haberleri yaymaya başlamanız işletmenizin başarısı için çok önemlidir. Birisi bir pizza siparişi verdiğinde aklına ilk olarak sizin işletmenizin adı gelmelidir. Üzerinde telefon numaranız olan magnetler bastırın. Magnetler müşterilerinizin elinin altında numaranızın olmasına yardımcı olacak kullanışlı bir parçalardır. El ilanları ve gazeteler aracılığıyla insertler dağıtabilir ve reklam verebilirsiniz.

 

Finansman gücü

Müşteriler pizzayı genellikle aileleri için uygun bir yemek olarak görürler. Belli pizzalar için kampanyalar veya özel fiyatlar uygulayarak fiyatlarınızı teşvik edebilirsiniz. Örneğin satışların az olduğu gecelerde ‘bir alana bir bedava’ kampanyaları uygulayabilir veya ciddi indirimler yapabilirsiniz.

 

Rekabet

Bölgenizde rekabet eden pizza restoranlarının sayısı başarınızda büyük rol oynar. Pizzacınızı ufak bir yerde açmanız akıllıca bir hareket olabilir. Bu sayede bu bölgedeki iki veya üç pizzacıdan biri siz olabilirsiniz. Eğer rekabet eden pek çok işletme varsa düşük fiyatlarla, daha iyi hizmetle ve kaliteyle kendinizi kalabalıktan sıyırmanız gerekir.

 

Çalışanlar

Doğru çalışanlar başarınızdaki kilit noktalardan biridir.  Çalışanlar müşterilerle temas kuran ilk kişilerdir ve iyi veya kötü deneyimler müşterilerin tekrar gelip gelememesini etkiler. Çalışanlarınıza bedava veya indirimli yemek verin. Bu onların sadece iş tatminini arttırmaz aynı zamanda müşterileriniz sipariş verirken onlara önerilerde bulunmalarına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir