Dubai’de İş Kurmak İstiyorum Diyenlere

Dubai’deki iş fırsatlarını araştıran bir girişimci misiniz?

Bildiğiniz üzere pazar büyürse işinizin başarı şansı da artar.

Dubai’de şirket açmak kolaydır çünkü sunulan bir sürü iş fırsatı vardır. Bu iş fırsatlarından bazılarını sizler için araştırdık.

Dubai’de iş kurmak istiyorum diyen girişimcilere özel araştırdığımız büyümekte olan en iyi 5 sektör şöyle:

 

1 – Dubai’de iş kurmak: Gayrimenkul

Dubai’deki en iyi iş fırsatlarından biri gayrimenkuldür. Bu doğru çünkü Dubai gayrimenkul sektörü tek başına şehrin gayrisafi yurt içi hasılasının %22’sini oluşturur.

İnşaat projeleri hem yerli hem de yabancı firmalar tarafından yürütülmektedir. Dünyanın dört bir yanından mimarlar gelmektedir. Projeler uluslar arası yatırımcıların ve turistlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmaktadır.

Gayrimenkul pazarına girmeden önce aşağıdakilerle ilgili derinlemesine araştırma yapmalısınız. Örneğin yatırım yapmak için doğru yeri bulmanız ve yatırım karlılığı olasılıklarını hesaplamanız gerekir. Oteller ve kısa süreliğine kiralanan möbleli kiralık daireler vasıtasıyla şehrin turizm trafiğinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Dubai’de iş kurmak istiyorsanız gayrimenkul piyasasına girebilirsiniz çünkü en hızlı büyüyen alanlardan biridir. Unutmayın ki gayrimenkul döngüseldir.

 

dubai2 – Dubai’de iş kurmak: gezi ve turlar

Dubai’de iş yapan bir sürü seyahat şirketi vardır çünkü Dubai Orta Doğu’nun turizm merkezidir.

Gelecek beş yıl içinde Dubai turist trafiğinin daha da yükselmesi bekleniyor.

Emirates Havayolu Dubai havaalanını muhteşem bir yer haline getirmiştir. Bu sayede transit yolcu sayısında da artış olmuştur.

Fly Dubai ülkenin indirimli havayolu şirketidir ve stratejik olarak ikinci pazara girmeyi tercih etmiştir.

Hem Dubai’deki hem de uluslar arası pazarlardaki seyahat acentelerinin birçoğu pahalı olmayan paketler sunar. Bu paketler sayesinde şehre çok sayıda turist gelmektedir.

Dubai’nin turist trafiği her yıl %8 ve % 10 arası büyümektedir çünkü bu pazara hizmet eden bir sürü işletme vardır.

 

3 – Dubai’de iş kurmak: barlar ve gece kulüpleri

Turizm bu iş kollarını ciddi anlamda etkilemektedir. Yerli girişimcilerin birçoğu açtıkları küçük barları çok katlı oteller haline getirmiştir.

Genel alkol ruhsatı sadece dört ve beş yıldızlı otellere verilmektedir. Otel sahipleri veya yöneticileri daha sonra bar ve gece kulüplerini başkalarına kiralamaktadır. Bu tür işler yapmak istiyorsanız her yerde sağlam bağlantılarınızın olması gerekir.

 

4 – Dubai’de iş kurmak: ticaret

Birleşik Arap Emirlikleri kişiler, kurumlar, varlık ve değer artış vergisi uygulamaz. Gümrük vergileri nominaldir.

Dubai nüfusu iki milyonu geçmektedir ve Birleşik Arap Emirliklerindeki en geniş yüzölçümüne (4,114 km2) sahip olan emirliktir. Dubai ticaret için iyi konumlandırılmış bir şehirdir.

Komşu ülkeler Dubai’nin bankacılık ve nakliye konusunda güvenli bir bölge olduğunu düşünmektedir. Basit yönetmelikler, sorunsuz kağıt işleri ve senelerin verdiği deneyim Dubai’nin güçlü bir ticaret noktası olmasını sağlamıştır.

Gıda, çelik hurdası, inşaat malzemeleri, mücevher ve farmakolojik ürünler yeni girişimcileri çeken diğer alanlardır.

 

5 – Dubai’de iş kurmak: nitelikli çalışanlar için acenteler

Hükümet tarafından risk faktörü taşıdığı düşünülen belli ülke vatandaşları Dubai’de çalışamaz. Ayrıca aileniz uzun süredir burada yaşıyor olsa bile 2 veya 3 senden fazla oturma izni alamazsınız.

Bu gibi faktörler nitelikli ve niteliksiz çalışanlara olan talebi arttırmaktadır.

Nitelikli çalışanlar birlikte çalışılması kolay insanlardır ve komisyonları daha yüksektir.

Mühendislik, öğretmenlik, hemşirelik ve otelcilik en popüler sektörlerdir.

Yurt dışında iş kurmak ve yatırım yapmak istiyorum diyen girişimcelere özel yatırım fırsatlarını ve en kazançlı iş olanaklarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir