Dünyanın En Zenginleri 2015

Global ekonomide sürekli inişler ve çıkışlar olur ancak ekonomiden etkilenmeyen belirli insanlar vardır. Ekonominin tamamı bir sürü sorunla karşılaşsa bile bu insanlar zenginliklerini devam ettirirler. Bu insanların kendi başarı hikayeleri vardır. Bu insanlar gerçekten ilham kaynağıdır çünkü bu listeye girmek için ciddi anlamda çalışmışlardır.

İşte karşınızda 2015 yılında dünyanın en zengin 10 insanı.

 

 

10 – Alice Walton

dunyanin-en-zengin-10-insani-10

Sam Walton’un kızıdır. Amerika’da yaşmaktadır ve  popüler olan WalMart Fortune’da büyük bir payı vardır. Bu zengin kadın aynı zamanda Crystal Bridges Museum of American Art’ın başkanıdır. Sanatsever ve yardımseverdir. Sahip olduğu koleksiyonlarından birçoğunu halka bağışlamıştır. Ayrıca aktif olarak siyasete katılan bir kadındır. Cumhuriyetçilere ilgi duyar. Net serveti yaklaşık olarak 34.9 milyar dolardır.

 

9 – Jim Walton

dunyanin-en-zengin-10-insani-9

Sam Walton’ın en genç oğludur. Aynı şekilde Sam’de Amerika’da yaşıyor ve varlığı aile işi olan Arvest Bank Group’daki sahipliğinden kaynaklanıyor. Ayrıca WalMart’daki mağazalarda ciddi oranda hissesi bulunuyor. Bu satış mağazaları servetini 3 milyar dolar arttırmıştır. Walmart global bir perakendecidir ve dünya çapında oldukça popülerdir. Dünyanın en zengin 9.kişisiniz net serveti yaklaşık olarak 37.2 milyar dolardır.

 

8 – Christy Walton ve ailesi

dunyanin-en-zengin-10-insani-8

Sam Walton’ın aile üyesidir. Aynı şekilde Christy Walton da Amerika’da yaşıyor. Serveti kocası John Walton’dan  2005 yılında miras kalmıştır. Dul bir kadın olsa bile servetini çok iyi yönetiyor ve dünyanın en zengin insanları arasında girmeyi başarıyor. Net serveti yaklaşık olarak 38.5 milyar dolardır.

 

7 – David Koch

dunyanin-en-zengin-10-insani-7

David Koch, New York’ta yaşıyor. Popüler bir kuruluş olan Koch Industries’de başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. Profesyonel olarak kimya mühendisi ancak şu anda çoğunlukla iş etkinlikleriyle uğraşıyor. Hayır kuruluşlarında ve aynı zamanda siyasi etkinliklerde aktif olarak görev yapıyor. Amerikan Tabiat Tarihi Müzesi ve aynı zamanda Lincoln Center bağışçısıdır. Servetinin ise yaklaşık 40 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir.

 

6 – Charles Koch

dunyanin-en-zengin-10-insani-6

Charles Koch, Koch Industries’in CEO’sudur. Amerika’nın Wichita eyaletinde yaşıyor. Charles, Koch Industries’in kontrolünü küçük kardeşi David Koch ile paylaşıyor. PetroLogistics ve aynı zamanda Flint Group’da dahil olmak üzere servetine katkı yapan bir sürü başka kaynak var. Net serveti yaklaşık olarak 43 milyar dolardır.

 

5 – Larry Ellison

dunyanin-en-zengin-10-insani-5

Larry Ellison, Oracle’ın CEO’su olarak görev yapıyor. Oracle, veri tabanı ve aynı zamanda bilgisayar tabanlı ürünleriyle dünya genelinde popüler olan bir şirkettir. Oracle’daki CEO pozisyonun yanı sıra Sales Force, Astex Tıbbi Ürünler, Quark Biyoteknoloji ve Netsuite’de dahil olmak üzere çeşitli şirketlerde büyük hissesi var. Serveti ise yaklaşık 52 milyar dolardır.

 

4 – Amancio Ortega

dunyanin-en-zengin-10-insani-4

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi bir İspanyoldur. Inditex Fashion Group, Amancio Ortega’nın kurduğu bir kuruluştur. Aynı zamanda Zara‘nın da sahibidir. Dünya genelinde görebileceğiniz en çalışkan moda perakendecisidir. Servetini harika ve ilham verici kişiliğinin yanı sıra çalışkanlığı ve samimiyeti ile yapmıştır.  Net serveti yaklaşık olarak 56 milyar dolardır.

 

3 – Carlos Slim Helu ve ailesi

dunyanin-en-zengin-10-insani-3

Carlos Slim Helu bir Meksikalıdır. Satış teknolojisi, iletişim ve aynı zamanda finans da dahil olmak üzere farklı nişlere yönelmiş işletmelerde hissesi vardır. Telmex’in CEO’sudur ve aynı zamanda America Movil şirketinin başkanıdır. Aynı zamanda tıbbi tedavi, okumamışlık ve fakirlik gibi sorunlarla ilgilenen bir hayır kurumunun sahibidir. Bu büyük çabaları sayesinde dünyanın en zengin insanları arasına girmeyi başarmıştır. Dünyanın en zengin 3. kişisinin serveti ise yaklaşık 70 milyar dolardır.

 

2 – Warren Buffet

dunyanin-en-zengin-10-insani-2

Warren Buffet, Berkshire Hathway’in CEO’sudur. Yatırım ve aynı zamanda finans alanındaki kıvrak zekası ile oldukça popülerdir. Büyük bir servete sahip olsa da harika bir yardımseverdir. Servetinin %99’unu vermeye yemin etmiştir. Warren Buffet gerçekten alçakgönüllüdür. Etrafındaki yardıma muhtaç insanları düşünür ve yardımlarına koşar. Warren Buffet’in serveti yaklaşık 75 milyar dolardır.

 

1 – Bill Gates

dunyanin-en-zengin-10-insani-1

Bill Gates servetini büyük mücadelelerle kazanmıştır. Harvard Üniversitesinden ayrılmıştır ve zengin olmak için çok mücadele etmiştir. Microsoft Corporation’ın kurucularından biridir. Dünya genelinde her evde en az bir tane bilgisayar olacağını önceden görmüştür. Melinda, Bill Gates’in karısıdır. İkisi de oldukça yardımseverdirler. Kurdukları hayır kurumu aracılığıyla kazancının yaklaşık olarak %50’sini fakirlere veriyorlar. Dünyanın en zenginin serveti, yaklaşık 80 milyar dolardır.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir