Dünyanın En Zengin Gençleri

zengin-koca-bulma

Zenginlik; çok çalışmanın, sebat göstermenin ve büyümenin sürekliliğiyle elde edilir. Zengin olma yolculuğunda yaşanan birçok başarısızlığın ardından tekrar ayağa kalkıp amacı doğrultusunda yürüyen kişiler başarılı olabilir. Başarıya giden yol her zaman birçok zorlu işlerin ve meydan okumaların yaşandığı, inişli çıkışlı bir yol olmuştur. İşte bu yüzden, başarısızlıkların yaşandığı sarsıcı zamanlarda sadece birkaç kişi ayakta kalabilmek için güçlü bir duruş sergileyebilir.

Bu yazı sizi, servet sahibi olmayı ulaşılacak bir hedeften çok, daha fazla servet sahibi olmaya giden yol olarak gören, dünyanın en genç ve en zengin 9 kişisinin yaşantılarında bir yolculuğa çıkaracak.

 

1. Mark Zuckerberg

facebooktan-para-kazanmak

28 yaşında biri olarak, dünyanın en zengin girişimcilerinden biridir. Yoğun çalışmalarının ardından dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’u kurdu. Bu girişim fikrinin temelleri, üniversitede okuduğu yıllarda, yurtta kaldığı odada arkadaşlarıyla yaptığı bir beyin fırtınasıyla beraber atıldı ve büyüyerek, yazılım geliştirme tarihinin en parlak ve en sağlam fikrine dönüştü. Finansal kaynak sağlamak adına Facebook ilk halka arz çalışmalarında yaşadığı zorluklara rağmen genç adamın tahmini serveti yaklaşık 15 milyar $’dır.

 

2. Sean Parker

en zengin gençler

Napster’ın kurucu ortaklarındandır ve Facebook’un ilk başkanıdır. Şimdi 32 yaşındadır ve hâlâ genç kuşaklara ilham kaynağı olmaktadır. Tahmini serveti 2 milyar $’a yakındır.

 

3. Eduardo Saverin

en zengin gençler

Facebook’un kurucu ortaklarındandır ve bu ünvana sahip olabilmek için büyük çaba sarf etmiştir. Şimdilerde ise 30 yaşında olup, tahmini serveti 2 milyar $’a yakındır.

 

4. Dustin Moskovitz

en zengin gençler

Zuckerberg’le kısa bir süre çalıştıktan sonra kendi hayırsever çalışmalarını yürütmeye başlamak için 28 yaşında Facebook’tan ayrılan bu zengin genç adamın tahmini serveti yaklaşık 3,5 milyar $’dır.

 

5. Scott Duncan

Yirmili yaşlarının sonundayken, bir enerji hattı şirketi sahibi olan babasının vefatıyla yaklaşık 4 milyar $’lık büyük bir mirasa sahip oldu.

 

6. Fahd Hariri

Lübnan’ın vefat eden başbakanı Rafic Hariri’nin 31 yaşındaki oğlu olarak, gayrimenkul işlerinden elde ettiği yaklaşık 1 milyar $’lık bir servete sahiptir.

 

7. Robert Pera

en-zengin-gencler-robert-pera

Otuzlu yaşlarının ortalarında, kablosuz aygıtlarda uzmanlık sahibi olan girişimci, Ubiquity Networks’ü kurmuştur. Serveti 1 milyar $’ın üzerindedir.

 

 

8. Yang Huiyan

en-zengin-gencler-yang

Otuzlu yaşlarının başında olan listenin tek bayan zengini; Çin’de kurulmuş olan büyük bir gayrimenkul şirketini -Country Garden’ı – sahibi babasından devralarak 3 milyar $’lık bir servete sahip olmuştur.

 

9. Albert Von Thurn Und Taxis

en-zengin-gencler-albert

28 yaşında olan genç Alman prens, yarış arabası sürüşlerinden elde ettiği derecelerden ve kârlı enerji projelerinden kaynaklanan 1.3 milyar $’lık servetin tadını çıkarmaktadır.

Yukarıdaki şahsiyetler sağlıklı ve sebatkâr bir zihniyetle nasıl daha fazla başarıya sahip olunabileceğine sadece birer örnek teşkil ediyorlar. Zihin yapınızı değiştirin ve dünyadaki en genç ve en zengin kişilerin arasına siz de katılın.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir