Dünyanın Herhangi Bir Yerinden Yürütebileceğiniz İş Fikirleri

Bir iş kurmayı düşünüyorsunuz ama bir ofise sıkışıp kalmak da istemiyor musunuz? Evinizden veya daha da iyisi egzotik bir adadan kendi işinizi 3000 lira gibi az bir maliyet ile kurabilir ve yönetebilirsiniz.

Nasıl mı? Yanıt, teknoloji.

Birçok insanın düşündüğünün aksine seyahat etmek nispeten ucuz olabilir. Dünyanın birçok ülkesine nispeten çok düşük ücretler ile seyahat edebilirsiniz. Örneğin Bangkok’da bir ay yaşamak ortalama 3000 TL, Prag’da yaşamak ortalama 2400 TL ve Budapeşte’de yaşamak ortalama 3100 TL gerektiriyor.

Teknoloji, uzaktan çalışmayı kolay bir hale getirmek için var ve eğer siz de bu şekilde bir hayata başlamak istiyor ve başlangıç için yüklü sermayeye sahip değilseniz, işte herhangi bir yerden kurabileceğiniz 9 düşük bütçeli iş fikri.

 

1. Websitesi Tasarımı

Websitesi Tasarımı

Bir websitesi tasarımcısı olmak için ihtiyacınız olan şeyler bir dizüstü bilgisayar ve internettir. Websiteler tasarlayarak dünyanın herhangi bir yerinden yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz.

Ancak şunu unutmayın: “Kendi websiteniz ilk izleniminizdir.”

Kendinizi diğer firmalardan farklı kılmak için eşsiz tasarımlara ve müşteri hizmetlerine odaklanmalısınız. Rekabet oranı bu kadar yüksek olan bir sektörde ayakta kalabilmek için her bir müşterinizin karakterini yansıtan ve onların ihtiyaçlarını karşılayan stiller sunmanız gerekiyor.

“İşinizin kalitesine odaklanın. Bu tamamen müşteri hizmetleri ve özelleştirilmiş tasarımlar ile ilgili.”

 

2. Muhasebecilik

Muhasebecilik

İster inanın, ister inanmayın uzun saatleri bir ofiste veya toplantıda geçirmek istemeyen tek kişi siz değilsiniz. Eğer rakamlarla aranız iyiyse ancak her sabah kravat ve takım elbise giymek istemiyorsanız çevrimiçi olarak muhasebe hizmeti vermeyi düşünebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler ise bir dizüstü bilgisayar, muhasebe diploması ve bir telefon.

“Girişimciler artık bir işi yürütmek için sıradan görevleri yerine getirmek ile uğraşmak istemiyorlar”

Çevrimiçi şirketlerin başarılı olabilmeleri için iletişim yoluyla sağlanan müşteri hizmetlerinin de çok önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Teknoloji dostu girişimciler artık derinlemesine görüşmeler yapmak istemiyorlar. Hızlı, kolay ve keyifli iletişim arıyorlar. Bunların hiçbiri kapalı bir oda içerisinde saatlerce gerçekleştirilecek toplantılar ile elde edilemez.

 

3. Teknik Destek

Teknik Destek

Herkes teknolojiden anlamıyor ki bu da teknik destek şirketlerinin para kazanmaları için harika bir yol sağlıyor. Bu, ilgili alanda biraz geçmişinizin olması, sorunları çözmek için çeşitli işletmeleri veya evleri ziyaret etmek gibi gereksinimler doğurabilir ancak yine de bu işi dilediğiniz herhangi bir yerden yürütebilirsiniz.

“Bu işte yılın her günü, 7/24 müşterilerimiz ile iletişim halinde olmalısını. Eğer müşterilerimizden birinin Cumartesi gecesi sabah ikide BT konusunda acil yardıma ihtiyacı olursa, oraya gitmeli ve müşterinin sorununun giderildiğinden emin olmalısınız. ”

 

4. Editörlük Hizmetleri

Editörlük Hizmetleri

E-postalardaki yazım hatalarını sinir bozucu mu buluyorsunuz? Gazetelerdeki imla hatalarının amatörlük olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu konuda tek değilsiniz. Eğer dilbilgisi bilginiz iyiyse ve okumayı ve yazmayı seviyorsanız çevrimiçi editörlük hizmetleri sizin için iyi bir seçim olabilir.

Fiyatlandırmanız içeriğin miktarına ve düzenlemenin zorluğuna göre değişmektedir ancak ana odağınız fiyatlandırma olmaması gerekiyor.

“Güven, redaksiyon ve düzenlemeler için çok önemlidir. Bu yüzden uzun vadeli ilişkiler bu işte hayati önem taşıyor.”

 

5. Dijital Pazarlama ve Halkla İlişkiler

Dijital Pazarlama ve Halkla İlişkiler

Pazarlama ve tanıtım alanında bir geçmişiniz varsa bu yeteneklerinizi çevrimiçi olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Seyahat ederken aslında daha üretken olabildiğiniz için işiniz kolaylaşıyor.

Dijital olarak varlığınızı sürdürmek için dikkat etmeniz gereken şey ise müşterileriniz ile güçlü ilişkiler kurmaktır.

“Aslında siz fiziken orada olmadığınız zamanlarda bile müşterilerinizin kendilerini güvende hissetmeleri son derece önemli. Seyahat ederken onlarla sık sık iletişim kurduğunuzdan emin olun.”

 

6. Seyahat Uzmanı

Seyahat Uzmanı

Her halükarda seyahat edecekseniz niçin kar elde etmek için diğer insanlara yardım etmeyesiniz ki?

Aslı ve Can adlı gezgin çift de bu fikri benimsedi. Genç çift gezdikleri yerleri, ucuz konaklama seçenekleri, uçak biletleri ve tek veya çift olarak seyahat edecekler için bilgileri kurmuş oldukları websitelerinde paylaşıyorlar. Websitelerine aldıkları ortaklık reklamları ile bu işi paraya çeviriyorlar.

Ancak birçok egzotik yer gezmeyi gerektiren bu gibi işlerde “çok disiplinli olmanız gerekiyor”. Bu iş her zaman parti yapabildiğiniz bir iş değil.

80’den fazla ülke ve bölge gezmiş olan çift, disiplinli bir şekilde çalıştığı işinde websitesi aracılığıyla 16 milyon insana seyahat planlarında yardımcı olduğunu belirtiyor.

 

7. Yaşam Koçluğu / Danışmanlığı

Yaşam Koçlug:u : Danışmanlığı

Eğer insanlara yardımcı olmayı seviyor ve iş ilişkileri veya iletişim gibi alanlarda uzmanlığınız var ise yaşam koçu veya danışmanı olmak sizin için ideal olabilir.

Yaşam koçu Alp Bey, insanlara yardım etme ve seyahat etme gibi iki tutkusunu birleştirmiş.

“Müşterilerimin e-postalarına yanıtlar veriyordum ve ardından Akdeniz’e seyahat ettim” diyor.

Şaşırtıcı olmasa gerek ki, teknoloji sanal olarak varlığınızı sürdürebilmenizin en büyük etkenidir ancak Alp Bey, kimi zaman bu durumun hayatınıza egemen olabileceğini ve markanızı özel yapan şeyleri yıkabileceğine dikkat çekiyor.

“Benim işimde insanlar benden hizmet alıyor, teknolojiden değil. Bu yüzden teknolojinin beni diğer insanlar gibi hissettirmemesini, kendim olmam konusunda sorun yaşamamayı sağlamam gerekiyor” diye açıklıyor.

Uzaktan çalışmanın en önemli tüyosu dünyanın öbür ucunda çok güzel bir yerde de olsanız bile tatilde olmadığınızı hatırlamanızdır. Tüm gün etrafı gezerek ve sorumluluklarınızı unutarak bir yere varamazsınız. İş için belirli bir zaman ayırmanız gerekiyor.

 

8. İçerik Sorumlusu

İçerik Sorumlusu

Haberlerin yazılması, e-postaların oluşturulması, bir websitesi için genel içeriklerin hazırlanması gibi işlerle uğraşan şirketler için dünyanın herhangi bir yerinden içerik sağlayabilirsiniz.

Elbette bu tarz işlerin de bazı zorlukları olabiliyor. Kimi zamanlar sabit bir internet bağlantınızın olması yiyecek bir şeyinizin olmasından daha önemli olabiliyor. Ayrıca zaman dilimi farklılıkları müşteriler ile iletişim kurmaya çalışırken de büyük bir zorluk oluşturabiliyor.

Ne iş olursa olsun başarılı olmak için hayat tarzınıza uygun bir iş kurmanızı öneriyoruz.

İlginizi çekebilir

Seyahat Ederek Çalışmak İsteyen Girişimcilere Tavsiyeler
Seyahat Etmeyi Sevenler İçin En İyi Meslekler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir