Elektronik Eşya Mağazası Açmak

Günümüzün teknoloji çağında her gün yeni aletler ve elektronikler ortaya çıkıyor. Gelinen son noktada HDler, iPodlar, İpadler, İphonelar ve Bluerayler oldukça popülerdir. Sizde elektronik mağazası eşya açarak bu teknoloji çılgınlığına girebilir ve yüksek kar majına sahip bir işe sahip olabilirsiniz. Bu işi kurmadan önce iş politikaları ve prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir.

 

Elektronik eşya mağazası nasıl açılır?

1- Mali durumunuzu düzene sokun. Elektronik eşya mağazanızı açmadan önce yeterli sermayenizin olduğundan emin olmalısınız. Böyle bir iş kurmak için kişisel birikiminizin bir kısmını kullanabilirsiniz ancak bu miktarı iyi ayarlamalısınız çünkü başarısız olursanız sermaye olarak koyduğunuz parayı da kaybedersiniz. Aynı zamanda bankanıza kişisel veya küçük işletme kredisi almak için başvurabilirsiniz. Bankaya sunmak için iyi bir iş planı hazırlamalısınız. Bankalar size kredi vermeden önce iş planınızı görmek isterler.

2- Bir mağaza veya dükkan bulun. Elektronik eşya mağazanızın yeri başarınızı etkileyen önemli faktörlerdendir. Ziyaretçi sayısı yüksek olan bir alışveriş merkezinde veya trafiğin yoğun olduğu bir cadde de yer bulun. Mağazanızın içine ve dışına düzenli akış sağlamak istiyorsanız en iyi seçenek insanların sık ziyaret ettiği bir noktada yer bulmaktır. Kira sözleşmesi ile bulduğunuz yeri garanti altına alın ( veya kendinizden eminseniz arsayı satın alın ) ve bulduğunuz yeri elektronik eşya mağazasına dönüştürün.

3- Size yardımcı olması için çalışanlar alın. Elektronik eşya mağazasını tek başınıza idare edemezsiniz. Elektronik eşya mağazanızda nitelikli çalışanların olmasını istiyorsanız başvuranlarla yüz yüze görüşmeler yapmalısınız. Elektroniğe ilgisi olan veya deneyimli insanları seçin. Müşteriler ihtiyaçlarına cevap verebilecek insanlarla çalışmak isterler. Elektronikten anlamayan ve deneyimi olmayan birini işe alırsanız onu satış alanına göndermeden önce mutlaka eğitin.

4- Mağazanız için eşyalar ve envanter alın. Elektronik ürünleri koymak için raf malzemelerine ihtiyacınız olacak. İkinci el malzemeler bulabilirsiniz ancak aynı zamanda depolama amaçlı kullanabileceğiniz malzemelerden almaya dikkat etmelisiniz. Mağazanızı ne şekilde düzenleyeceğinize karar verin ve buna uygun raf malzemeleri alın. Daha sonra ihtiyacınız olan envanteri satın alın. Tedarikçileriniz size bazı tabelalar göndereceklerdir böylece sizde mağazanızı bu tabelalarla renklendirebilirsiniz.

5- Reklam yapın. Başarılı bir açılış yapmak istiyorsanız reklam ve ağızdan ağza pazarlamayla bunu gerçekleştirebilirsiniz.  Gazetelere reklam verin ve kapıdan giren ilk müşterilere ödüller verin. İlk birkaç hafta satışlarda indirim yaparsanız müşterilerin dikkatini çekersiniz. Ve mağazanızın dışındaki tabelaların ve reklam panolarının gücünü küçümsememelisiniz. İnsanların dikkatini çekecek ne kadar çok şey yaparsanız o kadar çok müşteri mağazanızdan içeri girer.  Bu tarz faaliyetlerle kazanç elde edeceğiniz için müşterileri elektronik mağazanıza çekmenin farklı yollarını bulun.

6- Bomba etkisi yaratacak bir açılış yapın. Açılış gününde personelinizin hazırlıklı ve coşkulu olduğundan emin olun. Elektronik mağazanızı açmanın heyecanını müşterilerinize de geçmesini sağlayın. Yoğun bir güne hazırlıklı olun.

Elektronik eşya mağazanızı açmaya artık hazırsınız. Şunu aklınızdan çıkarmayın: becerilerinizi işletme yönetimi ve iş kurma kurslarıyla düzenli olarak güncellemelisiniz. Online kurslara katılabilirsiniz böylece bir taraftan eğitiminize devam ederken bir taraftan da işinizi aksatmazsınız.

Kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için birbirinden kazançlı iş kurma fırsatlarını ve yenilikçi iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir