Emekli Olduktan Sonra Yapılabilecek İşler

Emeklilik? Kim, ben mi?

Bazı insanlar emeklilik fikrinden hoşlanmaz. Veya emeklilik birikimlerini artırmanın yollarını arar. Yeni bir başlangıç yapmak, böyle düşünenler için en iyisidir.

Günümüzde yaşlı nüfus oranı her geçen yıl daha da artmakta ve buna orantılı olarak da emeklilere yönelik iş imkanları çoğalmaktadır. Bu bağlamda emekli ya da yakın zamanda emekli olacak okuyucularımız için emekli olduktan sonra yapılacak işleri araştırdık.

 

1 – Danışmanlık firması açmak

Belli bir sektörde uzun yıllar çalıştıktan sonra uzman olursunuz. Danışmanlık firması açarak hayatınız boyunca oluşturduğunuz bilgi birikiminizden başkaların yararlanmasını sağlayabilirsiniz. İşletmeler belli bir müşteri tabanına ulaşmak, ürünlerini veya hizmetlerini doğru şekilde pazarlamak için sizin bilgi birikiminizden faydalanmak isteyebilirler.

 

2 – Profesyonel konuşmacı

Emekli olmuş olmanız konuşma yaparak insanların dikkatini çekme yeteneğinizi kaybedeceğiniz anlamına gelmez. Profesyonel konuşmacılığın potansiyeli oldukça yüksektir. Sektöre kendinizi uzman konuşmacı olarak pazarlayabilirsiniz. Heyecan aşılamak, beyin fırtınası yaptırmak veya sorun çözücü konuşmalar yapmak gibi çeşitli nişler belirleyebilirsiniz.

 

3 – Online işler

Online bir işe başlayarak çalışma koşullarınızı esnetebilirsiniz. İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece internet bağlantısı ve başlangıç ekibidir. İşlerinizi iyi organize ederseniz ofis, diğer donanımlar ve giderler için yatırım yapmanıza gerek kalmaz. Evden rahatlıkla çalışabilir ve online işinizin sunduğu sınırsız fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

 

4 – Blog yazmak

Emeklilerin yapabileceği işlerden biri de blog yazmaktır. Her şey bir gecede olmaz ancak güvenilir, takip edilen ve içeriği kuvvetli bir blogunuz olursa düşündüğünüzden bile fazlasını kazanabilirsiniz. Bloglar ürünlerinizi veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabileceğiniz veya itibarlı, uzmanlaşmış ve bilgili bir şekilde kendi reklamınızı yapabileceğiniz bir araçtır.

 

5 – Bayilik almak

Bayilik alarak tutkularınızın peşinden gidebilirsiniz. Bununla birlikte her şeyi sıfırdan kurmak zorunda da kalmazsınız. Senelerce başkalarının altında çalıştıysanız bayilik alarak özgülüğünüzü ilan edebilirsiniz.

 

6 – Oda kahvaltı

Oda kahvaltı bir yer açmak birçok insanın hayalidir ve özellikle emekliler için harika bir iş fırsatıdır. Belli bir yerde yaşamak isteyen ve kurumların gündelik iş yükünün bir adım gerisinde kalmak isteyenler için ideal bir fırsattır. Bununla birlikte tasarımı, işleri ve arzulanan müşteri tabanını kontrol edebilirsiniz. Oda kahvaltı işletmenizi sıfırdan kurabileceğiniz gibi bayilik fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.

 

7 – Yaşlı bakımı

Yaş alıyorsunuz. Ebeveynlerinizin ve hatta çocuklarınızın yaş aldığını da görüyorsunuz. Bu da sizi diğerlerinin bakımı için hazırlıklı hale getiriyor. Yıllar boyunca size yakın olan birinin bakımını üstlenmediyseniz yaşlıların ihtiyaçlarını anlamak için sistemle ilgili zorlukları ilk elden öğrenmeye çalışın. 85 yaşında ve üstünde olan insan sayısı hızla artmaktadır. Bu nedenle pazarın ihtiyaçlarında bir azalma olmayacaktır.

Emekliyim ne iş yapabilirim?” diyenler için emeklilerin yapabileceği işleri ve emekliler için iş imkanlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir