Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak ek iş yapmak isteyenlerin düşünmesi gereken ilk 10 ek iş fırsatı arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ek gelir elde etme konusunda ciddiyseniz belki de hayatınızı değiştirebilecek bu yazımızı şiddetle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Online başarı için kilit noktaları bilmeniz gerekir. İnternet 7/24 pazarlama yapabileceğiniz bir ortamdır. İnsanların problemlerini çözmek için araştırma yaptıkları global bir ortamdır. Sizde internet ortamını önemli bilgileri veya online ürünleri pazarlamak için kullanırsanız ve insanların problemlerini çözerseniz bulduğunuz çözümlere karşılık güzel paralar kazanabilirsiniz.

Blog nasıl açılır?

1- Blogların en iyi taraflarından biri kendi ifade etme alanları olmalarıdır. Yaşadığımız dünyada sesimizi birilerine duyurmak oldukça zordur. Ancak bloglar sayesinde düşüncelerinizi başkalarına duyurabilir ve fikirlerinizi yayınlayabilirsiniz. Tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı bloglamak sizi tatmin ve mutlu eder. Ayrıca yazı dünyasına girmenin en akıllıca yollarından biridir.

2- Blog açmak oldukça ucuzdur. Blog açarken ödeme yapmanız gereken iki bileşen vardır. Birincisi alan adı (domain name ) ve ikincisi barındırma hizmetidir( web hosting ). Düşük ücretlerle blogunuzu açabilir ve yönetebilirsiniz. Hatta bedava barındırma ve alan adı hizmeti sağlayan internet siteleri bile vardır. Ancak uzun soluklu düşünüyorsanız size tavsiyemiz kendi alan adınızı ve barındırma hizmetinizi ücretli olarak almanızdır. Blog açmanın yıllık ortalama maliyeti 250 – 450 TL arasında değişmektedir.

3- Blog yazılımlarını kullanmak oldukça kolaydır ve özellik WordPress blog yazılımı bunların en popüleridir. WordPress sayesinde birkaç küçük kurulumdan sonra kendi bloğunuzu açabilirsiniz. WordPress kurulumu için internet üzerinde size yardımcı olabilecek bir sürü forum ve kılavuz vardır. Ayrıca bloğunuzun görünümü için birçok hazır tema seçenekleri bulunmaktadır. Bu temalar ücretsiz olduğu gibi paralı da olabilmektedir. Google’da “WordPress temaları” şeklinde bir arama yapabilir ve kendi temanızı seçebilirsiniz.

Blog yazarak nasıl para kazanılır?

Reklamlar, sponsorluklar, affiliate programlar ( satış ortaklığı programları ) sayesinde blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Birçok insan bloglar sayesinde büyük gelirler elde eder. İlk birkaç ay sürekli yazırlar yazmaya devam ederseniz ortalama 3-4 ay sonrasında, aylık 400-500 TL gibi bir gelir elde etmeniz işten bile değildir. Bu rakamlar son derece ılımlı rakamlardır. Zaman geçtikçe ve siz yazmaya devam ettikçe geliriniz de bu doğrultuda artış gösterecektir.

Para kazanabileceğiniz sistemler şunlardır:

1-Affiliate pazarlama programlarına katılarak para kazanabilirsiniz.

2- Google adsense sayesinde blogunuzdan para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Google AdSense ile Para Kazanmak

Ne bloğu açabilirim?

Bloglar karlı pazarları hedeflemek için kullanılabilir. Hedeflediğiniz karlı pazarlar doğrultusunda fikirler üretebilir ve ürünler hakkında görüşlerinizi yazabilirsiniz. Sağlık, kadın ve moda, güzellik, alışveriş, tatil, teknoloji vb. aklınıza ne geliyorsa o konuda blog açabilirsiniz.  Örneğin yeni bir anne oldunuz. Bebekler hakkında faydalı bilgiler sunan bir blog açabilirsiniz. Ya da yemek yapma konusunda kendinize güveniyorsanız yemek tarifleri bloğu açabilirsiniz. Bu seçim tamamen size ve ilgi alanınıza bağlıdır.

Türkçede bulunmayan ancak insanların talep gösterdiği konularla alakalı niş web siteleri kurabilirsiniz. Örneğin sadece istiridye mantarı yetiştirmekle alakalı bir blog kurun ve buraya İngilizcedeki en nitelikli blog yazılarını çevirin. Böylece tek bir konu hakkında rehber niteliğinde bir web siteniz olur. Bu sitede hem reklam geliri elde edebilir hem de konuyla alakalı olarak ürün satışı yapabilirsiniz.

Bloğumun ziyaretçi sayısı nasıl artırılır?

Bloğunuzun ziyaret edenlerin sayısını arttırmanın en önemli kriteri ziyaretçileri memnun etmekten geçmektedir. Blogunuzun içeriği ne kadar iyi olursa sonuçlarınızda o kadar iyi olur. Eğer ziyaretçileriniz aradıkları bilgileri bloğunuzda bulabiliyorsa sitenizde daha çok zaman geçireceklerdir. Böylece siteniz google aramalarında üst sıralara çıkmaya başlayacak ve daha çok kişi bloğunuzu ziyaret edecektir. Şunu unutmayın ki siz yazılarınızda kaliteden ödün vermediğiniz sürece ziyaretçiler size geleceklerdir. Örneğin yemek tarifleri veren bir blog açtınız. İlk yazınızda avakado soslu pekin ördeği tarifi vereceksiniz diyelim. Bu tarif diğerlerinden farklı ve ziyaretçilerin memnun edici olmalıdır. Tarifinizi resimlerle zenginleştirebilir, bu yemeğin yanında nelerin pişirilebileceğini önerebilirsiniz.

Bloğunuzun trafiğini arttırmak için sosyal medyayı da etkin bir şekilde kullanmalısınız.

Facebook, twitter gibi sosyal ağlarda hesaplar açarak bloğunuz için sayfalar oluşturarak yazdıklarınızı buralarda paylaşabilirsiniz. Bu sayede bloğunuzu beğenenlerin sayısı her geçen gün artacaktır. Bu da sürekli ve sadık bir ziyaretçi kitlesine sahip olmanız demek.

İnternet sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak için başka internet siteleri aracılığıyla backlinkler (google sayfa değerinin yükselmesi için bir sitenin başka bir siteye banner veya text link vermesi) alın. Anahtar kelimeler ve arama motoru optimizasyonunu kullanarak internet sitenize kaliteli içerikler koyun.

Destek almak için

Blog yazarak para kazanma konusunda profesyonel destek almak isterseniz uzmanlarımız cüzi bir ücret karşılığında sizlere bu süreçte her türlü desteği sunacaklardır. Bunun için “Sizin Hala Websiteniz Yok mu?” başlıklı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

En gerçekçi ve bol kazançlı ek iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi çekebilir

“Ne Blogu Açmalıyım?” Diyenlere 35 Blog Fikri
Başarılı Bir Blog Yazısı Nasıl Yazılır?

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. ben ciddi anlamda bu konu üzerinde duruyorum ve bu işi para kazanmak için yapmak istiyorum blog oluşturmak için googleden gmail aldım blog sayfamı biraz doldurdum ama izleyeceğim yolu tam olarak bilemiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir