En Karlı 10 Küçük Ölçekli İş

Karlı bir işe başlamak istiyorsanız, rakamlarla aranızın iyi olması büyük avantaj sağlayacaktır.

16,000’den fazla küçük ölçekli işletmenin ( 10 milyon dolardan az kazanan ) net kar marjını analiz eden finansal veri hizmeti Sageworks’e göre %18.4’lük net kar marjı ile muhasebe ve vergi hizmetleri en karlı küçük ölçekli işlerin başında geliyor. Muhasebe ve vergi hizmetlerini gayrimenkul hizmetleri ( %15.2 ), hukuk firmaları ( %14.5 ) ve doktor ( %13 ) muayenehaneleri izliyor.

Peki, bu endüstrileri karlı yapan ne? İnsan sermayesi ile yönetiliyor olmaları.

“En karlı küçük ölçekli iş listesinde genellikle hizmet endüstrileri yer alıyor. Bunun nedeni genel masrafların ve başlangıç maliyetlerinin daha düşük olması. ”

Girişimcinin dikkate alması gereken tek şey kar değildir. Becerilerinin işle uyumlu olup olmadığını, ne tür eğitimler alması gerektiğini ve durgunluk döneminde neler yapacağını da hesaba katması gerekiyor.

İşte en karlı küçük ölçekli iş türleri ve net kar marjları:

 

1 – Muhasebe, vergi, ön muhasebe ve maaş bordrosu hizmetleri: 18.4%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-1

Muhasebe endüstrisi sürekli olarak listenin en üstünde yer alıyor. Ekonominin ne durumda olduğunun bir önemi yok, herkesin muhasebecilere ihtiyacı var. Bu endüstrinin genel masrafları düşüktür ve sürekli müşterileri vardır.

 

2 – Emlak ofisleri: 15.19%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-3

Gayrimenkul pazarı büyük ölçüde bağımsız olsa da, gayrimenkul komisyoncularının ve emlakçıların işletme maliyetleri düşüktür ve faaliyete geçmek için yapmanız gereken tek şey sertifika almaktır.

 

3 – Otomotiv ekipmanı kiralama: 14.55%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-4

İsteğe bağlı ekonominin yükselişe geçmesiyle, insanlar geleneksel kiralama hizmetlerinin yanı sıra limuzin, düğün arabaları gibi konsept arabaları da daha çok araba kiralayacağa benziyor.

 

4 – Yasal hizmetler: 14.48%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-5

Daha önceden avukat tutan biri avukatlık hizmetinin ucuz olmadığını bilir. Muhasebe gibi yasal hizmetlerin de işletme masrafları düşüktür ve sürekli müşterileri vardır. Ancak bu iş kategorisi sadece avukatları değil, aynı zamanda noterleri ve tasfiye memurlarını da kapsar.

 

5 – Diş hekimi muayenehaneleri: 14.41%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-6

Doktorlar gibi diş hekimlerinin de devamlı hastaları vardır. Başlangıç maliyetleri pahalı olsa da – diş hekimliği ekipmanları masraflıdır – diş hekimlerinin kazançları yüksektir.

 

6 – Elektrik enerjisi üretimi, iletimi ve dağıtımı: 14.02%

elektrik-uretmek

Bu kategoriye geleneksel, küçük ve özel elektrik enerji şirketlerinin yanı sıra hidroelektrik, nükleer, güneş, rüzgar ve jeotermal enerji şirketleri de dahildir.

 

7 – Doktor muayenehaneleri: 13.01%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-10

Doktor olmak için yıllarca okumak ve belge almak gerekiyor. Ancak doktorların da düzenli müşteri ve nispeten düşük genel gider avantajları var.

 

8 – Ticari ve endüstriyel makine ve ekipman kiralama: 12.58%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-11

Bu işletmeler endüstrilere ticari makineler ve ekipmanlar kiralarlar.

 

9 – Yönetim, bilimsel ve teknik danışmanlık hizmetleri: 12.05%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-13

Bu kategoriye giren bazı işletme türleri insan kaynakları, pazarlama ve çevreyle ilgili sorunlarda dahil olmak üzere ya yönetim yada danışmanlık hizmetleri verirler.

 

10 – Uzmanlaşılmış tasarım hizmetleri: 11.4%

en-karli-15-kucuk-olcekli-is-14

Ürünün değeri veya işletmenin fonksiyonu dış görünüşle ve tasarımla ayrılmaz bir bütün olarak görülmeye başladığından iç mimarlık, endüstriyel ve grafik tasarımda uzmanlaşan küçük ölçekli işletmeler hızlı bir şekilde büyüyorlar.

 

İlginizi çekebilir

Ne İş Yapabilirim?
En Hızlı Büyüyen 10 Sektör
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir