Evde Davetiye İşi Yapmak

Evde para kazanmak ve ek gelir elde etmek isteyenler için günümüz şartlarında birçok evde iş imkanı bulunmakta. Bu evde iş imkanlarından biri de el becerisine ve yaratıcılığa bağlı davetiye işidir.

Yaratıcı insanlar düğün davetiyelerinin sağlayacağı iş imkanlarının farkındadırlar. Kumlu cam şişelerin içerine koyulmuş davetiyelerden, tavus kuşu tüyleriyle süslenmiş davetiyelere veya muhafazakar fontlarla yazılmış kalın kağıtlara basılan davetiyelere kadar birçok farklı tasarımlarda davetiyeler hazırlayarak evde para kazanabilirsiniz. Evlenecek çiftler düğün davetiyelerinin dikkat çekici olmasını isterler ancak bunu nasıl yapacaklarını bilmezler. İşte bu noktada ev hanımları için evde güzel bir iş imkanı oluşmaktadır. Siz de evde davetiye işi yaparak para kazanmak istiyorsanız yazımızı sonuna kadar dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Evde davetiye işine nasıl başlanır?

1 – Rekabeti araştırın. Çevrenizdeki benzer işletmeleri araştırarak kendi nişinizi tanımlayın. Çevrenizde bir sürü sıradan davetiyeci varsa farklı konseptlere yönelebilirsiniz. Örneğin evinizden kumaş kaplı davetiyeler yaparak farklılık yaratabilirsiniz.

2 – İzinler için başvurun. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Evde işinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Ancak küçük çaplı başlayacaksanız bu tür izinlere gerek olmayabilir.

3 – Davetiye malzemeleri alın. Evde davetiye işine başlarken antetli kağıt, zarflar ve katlanabilir kartlar da dahil olmak üzere geniş çeşitlilikte kırtasiye alışverişi yapmanız gerekir. Birkaç yıl içinde demode olacak pahalı yazıcılar almak yerine güncellik ve profesyonellikle ün salmış güvenilir yerel yazıcılardan alın.

4 – Örnek ciltler yapın. Gelinlerin ve damatların düğün davetiyelerine karar vermelerine yardımcı olmak için profesyonel ve kaliteli örnek ciltler hazırlayın. Üç boyutlu süslemeler, harflerden oluşan desenler ve çeşitli renklerden oluşan örnekler olsun.

5 – Evde yürüttüğünüz işin reklamını yapın. Telefon defterlerine kayıt olun, tamamlayıcı sektörlerdeki profesyonellere kartvizitler dağıtın ve trendi düğün bloglarında isminizin yer almasını sağlayın.

 

Evde davetiye işiniz için ihtiyacınız olanlar

İşletme ruhsatı

Vergi numarası

Satış izni

Davetiye malzemeleri

Yazıcı anlaşmaları

Ofis ekipmanları

Reklam araçları

Düğün blogları

Sektör dergileri

 

Evde yaptığım davetiyeleri nasıl satabilirim?

Gelinlik mağazaları, kuaförler, düğün salonları, matbalar, nikah şekeri dükkanları vb. yerlerle anlaşarak belli bir komisyon karşılığında davetiyelerinizi pazarlayabilirsiniz.Bu tür yerlere tasarladığınız davetiyelerin bir kataloğunu bırakmanız yeterli olacaktır.

İnternette kendi blogunuzu açabileceğiniz gibi gittigidiyor gibi ürün satış siteleri üzerinden davetiyelerinizi kolaylıkla satabilirsiniz.

 

İpucu

Gelirinizi arttırmak için müşterilerinize ek hizmetler sunun. Nişan duyuruları, kişiselleştirilmiş ziyaretçi defterleri, teşekkür kartları ve düğün programı vb.

 

Uyarı

Her sene trendler değişir ve örneklerinizi güncellemezseniz müşteri kaybedebilirsiniz. Sektör dergilerini takip ederek güncel haberleri ve gelecek trendlerini öğrenebilirsiniz.

Evde iş arıyorum, evde ne iş yapabilirim” diyenler evde iş imkanları kategorimizden birbirinden güzel iş fikirlerine ulaşabilirler.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir