Evde Gelinlik Dikim İşi

Dikiş işleri evde yapılacak işler arasında şüphesiz çok popüler. Dikiş dikme tutkunuzu ve iş zekanızı bir araya getirip düğün kıyafetlerine ve aksesuarlarına odaklanarak işinizi kendi evinizden yürütebilirsiniz.

İğne- iplik becerilerinizle ve yeteneklerinizle sevdiğiniz işi yapmanın keyfini birleştirin. Ev merkezli bir iş yapmak genel maliyetlerinizi düşürecektir ve kendi çalışma saatlerinizi ayarlama fırsatı yaratacaktır. Yeni fikirler ve öneriler öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

 

Evde gelinlik dikim işine nasıl başlanır?

İşinizi evinizden yürütecek olsanız bile almanız gereken ruhsat ve izinler olabilir. İlgili resmi kurumlarla görüşün ve yapmanız gerekenleri öğrenin. Küçük işletmeler ve vergi konularında uzmanlaşmış bir muhasebeci bulun. Çevrenizdeki pazar fiyatlarını araştırın ki vereceğiniz dikim hizmetleri ve fiyatlar konusunda rekabet üstünlüğü sağlayabilesiniz. Amaçlarınızı ve tahmini masraflarınızı kapsayan bir bütçe ve iş planı hazırlayın.

 

Uzmanlık

Neler dikeceğinize karar verin. Tasarımcı olarak kendinize özgü ve eşi benzeri olmayan gelinlikler dikin ve sanatsal vizyonunuzdan ilham alarak orijinal elbiseler yapın. Kadın terzisi olarak hayal gücünüze dayanarak enfes kreasyonlar yaratabileceğiniz gibi ünlü model gelinlikler dikerek müşterilerinizin hayallerini de gerçekleştirebilirsiniz. Özel kesim damat kıyafetleri dikebileceğiniz gibi takım elbise tadilatları da yapabilirsiniz.  Aynı şekilde gelinlikleri ve nedimelerin kıyafetlerini de ustalıkla tamir edebilirsiniz. Tüller, başlıklar, özel boncuk işleri, yüzük taşıma yastıkları, karşılama masası kumaşları ve sıra dışı süslemeler gibi düğün aksesuarlarında da uzmanlaşabilirsiniz.

 

Çalışma alanı yaratma

Evinizde rahat edebileceğiniz bir çalışma alanı seçin. Çoklu alanlar verimliliğinizi kaybetmenize ve üretkenliğinizin azalmasına neden olur. Dikiş malzemelerinizi ve ekipmanlarınızı rahatça sığdırabileceğiniz, yemek kokularından ve çamaşır odasından gelen seslerden uzak kalabileceğiniz bir oda seçin.  Karşılayabileceğiniz en iyi ekipmanları ve yüksek kalite ve profesyonel sonuçlar alabileceğiniz ekipmanları alın. Bunlara ek olarak makaslar, şerit metreler, toplu iğneler ve üç yönlü aynalar gibi destekleyici araç gereçleri yeterli miktarda aldığınızdan emin olun.

 

Reklam ve pazarlama

Farklı stratejilere odaklanarak pazarlama ve reklam planları hazırlayın. Planlarınız dikim hizmetlerinizi, fiyat listenizi ve özel promosyonlar veya indirimler gibi önemli bileşenleri içermelidir. Düğün mağazaları ile temasa geçerek ilişkiler kurun ve müşterilerine hizmetlerinizi sunun. Gelinlik fuarlarına katılmanız hedef kitlenize ulaşmanız için harika bir fırsattır. Bir internet sitesi ve Facebook hesabı açarak müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize bilgiler verin ve etkileşimde bulunun. Dikiş uzmanlığınızı gösteren YouTube videoları veya faydalı bir blog gibi çekici içerikler sunun. Bütün reklam malzemelerinizde şirket logonuz ve iletişim bilgileriniz yer alsın.

 

Evlere gelinlik işi verenler

Çoğu gelinlik dikim evi zaman zaman işlerine yetişememekte ve masraflardan dolayı da fazladan eleman çalıştıramamaktadır. Çoğu yer en çıkar yolu evlere iş vermekte bulmaktadır. Terzilik becerisi olan ve gelinlik dikiminde kendine güvenen herkes bu firmalarda evlerine iş alabilir. Kendi yaptığınız gelinlikler yanında bu tür yerler için de gelinlikler dikebilirsiniz.

Evde ek iş yapmak istiyorum diyenler için evden iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir