Evde İş İmkanı: Masal Anlatarak Para Kazanın!

Ev masraflarını karşılamak için ek gelire mi ihtiyacınız var ? Ya da yaşamınızı daha iyi idame ettirebilmek için fazladan para kazanmak mı istiyorsunuz? Öyleyse doğru yerdesiniz.

Evde iş yaparak para kazanmak için sizlerle daha önce birçok iş fırsatı paylaştık.  Şimdi de sizlere evinden para kazanmanın eğlenceli ve basit bir yolundan bahsetmek istiyoruz. Güzel bir ses tonunuz varsa ve diksiyonunuz da güzelse bu evde iş fırsatı tam da size göre olabilir. Evde sadece masallar anlatarak güzel bir ek kazança sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı:

 

Masal anlatarak evde nasıl para kazanılır?

Her geçen gün teknolojinin hayatımıza daha çok işlemesi şüphesiz bir gerçek. Özellikle son yıllarda bilgisayar  ve telefon kullanma yaşı büyük düşüş göstermiş durumda.  Önceleri bilye,tetris,oyuncak bebek bulunan miniklerin ellerinde şimdilerde tabletler, akıllı telefonlar görmemiz sıradan bir durum günümüz için. Durum böyle olunca eskileri anne masalıyla uyuyan çocuklar artık dijital masallarla uyumakta ve rüyalar alemine dalmaktalar. Bu durumun çocuklar için iyi ya da kötü olabilecek yanları mevcut ama bizi ilgilendiren kısmı biraz farklı. “Dijital masal” kelimesi ilgilendiriyor bizi.

İnternet sektörünün dijital masal sektörüne de büyük bir ivme kazandırmış durumda. Her gün 100 binlerce çocuk internetteki masalları dinlemekte ve farklı masallar arayışına girmektedir. Bu da farklı masalların farklı kişiler tarafından seslendirilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Masal siteleri bu ihtiyacı karşılamak için evden masal kaydı yapabilecek kişiler aramaktadırlar ve kaydı yapılan her masalın uzunluğuna oranla size para öderler. Örneğin kül kedisi masalını anlattınız ve 15 dakika sürdü. Bunun için ortalama 5 TL kazanabilirsiniz. Eğer sizin de güzel bir ses tonunuz varsa ve diksiyonunuza güveniyorsanız evinizden bilgisayar yardımıyla anlattığınız masalları kaydederek güzel bir ek gelire sahip olabilirsiniz.

 

Bu evde iş imkanı için nelere ihtiyacım olacak?

1 adet bilgisayar,

1 adet kaliteli bir mikrofon,

Ve 1 adet ses kayıt programı ile masallar kaydetmeye başlayabilirsiniz.

 

İpuçları

  • Profesyoneller tarafından anlatılan masalları dinleyerek nerelerde nasıl tonlamalar yaptıklarını inceleyin.
  • Masalınızı arka fonda çalan sakinleştirici ve gizemli bir müzik ile anlatabileceğiniz gibi bu müziği kaydınıza sonradan da ekleyebilirsiniz.
  • Masallarınızın kaydını yaparak masal sitelerine referans olarak gönderin.

Evde masal işi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yazımıza yorum bırakabilirsiniz. Evde iş yapmak istiyorum diyenler için en güzel evde iş imkanlarını ve para kazanma yollarını araştırmaya devam edeceğiz.

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
  1. Evde iş fikrinizi çok beğendim benim 10 yıllık kreş tecrübem de var çocuklara çok masal anlattım ama kayıt nasıl yaparım bunla ilgili bilgiye ihtiyacım olabilir.teşekkürler.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir