Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır?

Evde iş arıyorum diyenler için evden iş imkanlarını ve ek kazanç fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Düğün işleri yapmak evde para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Durgun ekonomilerde bile insanlar düğünleri için her şeyi yaparlar. Evde davetiye işi yaparak para kazanmak oldukça kolaydır. Başlangıç masrafları da düşüktür. Özelliklede kendi yazıcınız ve mürekkebiniz varsa. Kendi internet sitenizi açarak 7/24 satış yapabilir ve günlük kar elde edebilirsiniz. Ya da evlere davetiye işi veren firmalardan iş sipariş üzerine iş alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere evde davetiye işinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağız.

 

İhtiyacınız olanlar

  • Düğün davetiyeleri ( boş veya önceden basılmış )
  • Düğün hediyeleri
  • Bilgisayar, yazıcı ve mürekkep
  • İnternet
  • İnternet sitesi
  • İnternet sitesi için fotoğraflar

 

Evde davetiye işine nasıl başlanır?

1 – Amaçlarınızı belirleyin ve kararlar verin.

Hazır durumdaki davetiyelerden mi satacaksınız yoksa kendi bilgisayarınızı kullanarak tasarımları kendiniz mi yapacaksınız? Kar elde etmek için önceden basılmış davetiyeler satarsanız daha az çalışırsınız ancak daha az kazanç elde edersiniz. Kendi tasarladığınız kişiselleştirilmiş davetiyeleri satmak zaman alır ancak daha fazla kazanç elde edersiniz.

2 – Depozito ve sürelere karar verin.

Depozito veya kapora alıp almayacağınıza karar vermeniz oldukça önemlidir. Malzemeleri kendi paranızla almak istemeyebilirsiniz. Ayrıca düğün iptal edilebilir veya müşteri fikrini değiştirebilir. Malzemeleri satın almak için kapora alırsanız herhangi bir aksilikte kazancınızı kaybetmenizsiniz. Kaparo almaya karar verdiyseniz belli bir zaman dilimine kadar iade edilebileceğine veya iade edilemeyeceğine karar vermelisiniz.

3 – Sıra geldi bütün ürünlerinizi fiyatlandırmaya.

Düğün hediyeleri iyi kazanç elde etmenin anahtarıdır. Yüklü siparişlerde indirim yapacak mısınız? Başvurular nasıl olacak? Toptan olarak satılan ürünleri araştırın ve hangilerini kullanmak istediğinize karar verin. Örneğin düğün hediyelerinin çoğu Çin’de yapılır ve pahalı değillerdir. Kaliteyi fazla önemsemeyin çünkü hediyelerin çoğu kolaylıkla bozulur. Ancak siz yine de daha iyi ürünler almak için para harcayacak müşterileri de göz önünde bulundurarak hoş hediyeleri araştırın.

4 – İnternet siteniz ilk izlenim açısından oldukça önemlidir.

Ürünlerinizi nerede satacaksınız? Günümüz piyasasında internet sitesi açmak artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Sadece 7/24 açık olması değil aynı zamanda daha fazla insana ulaşması ve bir dükkan açmaktan daha ekonomik olması nedeniyle avantaj sağlar. İnternet siteniz için zaman ayırın ve profesyonel gözükmesini sağlayın. Fiyatlarınıza karar vermek için de benzer hizmetleri araştırın.

5 – Kartvizitler tasarlayın ve dağıtın.

Sıra geldi açılışla ilgili haberlerin yayılmasına. İnternet sitenizin arama motorlarına kayıtlı olduğundan emin olun. Kartvizitlerinizi tasarlamak için bilgisayarınızı kullanın. Daha sonra kartvizitlerinizi bastırarak gelinlik dükkanlarına ve çiçekçilere dağıtın. Hizmet ve ürünlerinizi satmak için gittigidiyor gibi online satış sitelerini de kullanın.

 

Evlere davetiye işi verenler

Son yıllarda el yapımı özel tasarım davetiyelere olan rağbet oldukça artmıştır. Bu davetiyeler el emeği gerektirdiği için davetiye basımı yapan firmalar evlere davetiye iş vermektedir. Özellikle el çabukluğu olan ev hanımlarını tercih eden firmalardan siz de eve davetiye işi alabilirsiniz.

“” istiyorum diyenlere özel evde ek iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir