Evden Para Kazanmanın Yolları

Çoğumuz her gün sabahın köründe telefon alarmı ile uyanıp sırf geçimimizi sağlamak ve hayatımızı idame ettirebilmek için berbat bir trafiğin içine dalıyoruz. 25-30 yılımızı bir maaş karşılığı satıp emeklilikten sonraki ömrümüzü huzurlu bir şekilde yaşamayı umuyoruz. Ancak gel gör ki emeklilik yıllarında dahi geçim sıkıntısı yakamızı bırakmıyor.

Sırf ölmeden önce kıt kanaat geçinebilmek için sevmediğiniz bir işte 25-30 yılınızı heba etmek kulağa mantıklı geliyor mu?

Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz doğru yerdesiniz. Bu yazımız tam da size göre.

17 yıldır sevdiği işi yaparak evde para kazanan ve sevdiklerine dilediği şekilde vakit ayırabilen biri olarak size en güvenilir evde para kazanma yollarından bahsedeceğim. Artık bir yerden başlamak ve zaman kaybetmemek istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve yazımızı sonuna kadar sindire sindire okuyun. Bu yazımız size yeni bir hayatın kapılarını aralayabilir.

Size ve hayatınıza uygun evde para kazanma yollarını öğrenmeye hazır mısınız?

İşte sizlere; “Evde nasıl para kazanabilirim?” diyenler için seçtiğimiz en güzel evden para kazanma yolları:


İçindekiler

Evde Nasıl Para Kazanabilirim?

Öncelikle bir konuyu açıklığa kavuşturmakta fayda var. Herkes için tek bir karlı iş bulunmuyor. Her birimiz farklı yeteneklere, becerilere ve deneyimlere sahibiz. Bu sebeple başarılı olmanın yolu sizi özel kılan şeyi ortaya çıkarmaktan geçiyor.

Hepimiz yeterli zamanımızın olmadığından yakınıyoruz. Ancak haftada evde sadece 15-20 saat çalışarak da karlı bir işe sahip olabilirsiniz. 2 çocuk annesi olarak ( biri 1,5 biri 4 yaşında olan ) ben bile yaptıysam bunu herkes yapabilir.

Mutlaka okuyun: Tutkunuzu Nasıl Bulursunuz?
Evden Nasıl Para Kazanılır? Evden Para Kazanma Yolları Nelerdir?

1- Freelance yazarlık yaparak evden para kazanmak

yazi-yazarak-para-kazanmak
evde makale yazarak para kazanmak

Sadece yazı yazarak para kazanabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Sözcüklerle aranız iyiyse, akıcı cümleler kurabiliyorsanız yazı yazarak kelime başına para kazanmanız mümkün. Yazı yazarak para kazanabileceğiniz birçok iş fırsatı bulunmakta. Bu konuda detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Mutlaka okuyun: Freelance Çalışmak İsteyenlere2- Youtube ile evden para kazanmak

youtubedan-para-kazanmak
evde youtubedan para kazanma yolları

Ciddiye alıp üzerine eğildiniz sürece Youtube’da zaman harcamak sizin için uzun vadede bol kazançlı bir iş olabilir. İzlenmeye değer, eğlendirici video içerikleri üretirseniz ve takipçi sayınızı en azından birkaç bine çıkarabilirseniz videolarınız oynatılan reklamlar sayesinde size fazlasıyla yeterli bir ek gelir kazandırmaya başlayabilir. Çoğu Youtube kullanıcısı her yıl milyonlarca izlenme sayısına ulaşabiliyor. Bu nedenle doğru içerik, izleyici kitlesi, yetenek, bağlantılar ve zaman ile birlikte, bu fikre kendinizi adadıktan sonra yüz binlerce lira dahi kazanabilirsiniz. Youtube kanalı açmaya karar verdiğinizde en önem vermeniz gereken şey videolarınızın kalitesidir. Bu yüzden videolarınızı oluştururken kaliteden asla ödün vermeyin. Ek olarak, videoların kalitesi görüntülenme sayınızı etkileyeceğinden yüksek kalitede kamera ve mikrofona yatırım yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?3- İnternet sitesi – blog tasarımı

web-sitesi-kurmak
evde internet sitesi yaparak para kazanmak

HTML ve tasarım konusunda bilgiliyseniz veya kısa sürede öğrenebilirseniz blog şablonları, arka planları, üstbilgiler, internet butonları ve bunlara benzer şeyler tasarlayabilirsiniz. Nasıl yapılacağını biliyorsanız bu tür şeyleri geliştirmek ve yüklemek oldukça kolaydır. Kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir sürü eğitim videoları vardır. Portfolyonuzu hazırlarken müşterilere ucuz fiyatlar verin. Bloglar popüler hale geldiğinden beri bu tür işlere olan talep de artmıştır.

Mutlaka okuyun: Başarılı Bir E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?


4- Dropshipping yaparak evden para kazanmak

Dropshipping
evde dropshipping ile para kazanma

Dropshipping birçok insan tarafından özellikle de Amazon üzerinden yapılmaktadır. Dropshipping satıcının ürünleri stoklamadan satışa sunduğu iş modelidir. Satıcı bu sistemde, alıcıları bulur, ürünün postalanacağı adresi ve ürün bedelini müşteriden alır, ürünün ücretini ve postalanacağı adresi ise doğrudan tedarikçisine gönderir. Satıcının birim kazancı ise ürünü satın aldığı fiyat ile sattığı fiyat arasındaki farktır. Tedarikçilerden örnek ürünler ve aynı zamanda kataloglar ve broşürler isteyebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Dropshipping Nedir? Nasıl Yapılır?


5- Evde çocuk bakıcılığı

cocuk-bakmak
evde çocuk bakarak para kazanmak

Çocuklu birçok aile, tek ebeveynliler de dahil, belirli zaman dilimlerinde yarı zamanlı çocuk bakıcılığı için çok yüksek talepte bulunuyor. Eğer çocukları seviyorsanız ve boş zamanınız varsa, aileleri yokken çocuklara göz kulak olarak bolca ek gelir elde edebilirsiniz. Yalnızca bakımını daha rahat yapabildiğiniz çocuk yaş grubunu belirlediğinizden ve gerekli herhangi bir sertifika varsa edindiğinizden emin olun. Eğer uygun ortamınız varsa kendi evinizi günlük olarak belli sayıda çocuğun bakıcılığını yaptığınız bir yer haline getirmeyi düşünebilirsiniz.

Ancak bakacağınız çocuk sayısı ve çocukların güvenliği için evin düzenlenmesi gibi konularda yasal kısıtlamalar vardır. İlgili resmi kurumlara başvurarak yasal düzenlemeler hakkında bilgi alın. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Evde çocuk bakarak nasıl para kazanılacağı konusunda daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.6- Ütü yaparak evde para kazanmak

ütü yapmak
evde ütü yaparak para kaznamak

Geceleri televizyonun karşısında veya çocuklar şekerleme yaparken ütü yapabilirsiniz. İyi bir ütüye, ütü masasına, askılara ve ütü kolasına ihtiyacınız olacaktır. Müşterilerden ütülenecek olan kıyafetleri alın ve belirlenen zamanda teslim edin. Facebook’ta reklam verin, arkadaşlarınıza ve ailenize e-mail atın veya dükkanlara ilanlarınızı asın. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.7- Terzilik yaparak evde para kazanmak

terzi-dukkani-acmak
terzilik yaparak para kazanmak

Moda, stil ve giyim en kazançlı işler arasında yer almaya hala devam ediyor. Kıyafet tamir edebiliyorsanız kişisellik bağımlısı ya daha az para harcamak isteyen insanlardan oluşan, gittikçe genişleyen bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. Üstelik iğne ve iplik ile mucizeler yaratabiliyorsanız, işinize küçükten başlayıp giderek büyütebilirsiniz.

Müşteriler size düzeltilmesi gereken kıyafetleri getirirler, işiniz bittikten sonra da sizden alırlar. Dikiş makineniz varsa başka ekipmana ihtiyacınız olmayacaktır.8- Kullanmadığınız Odayı Kiraya Verin

oda-kiralayarak-para-kazanma
evde odanızı kiralayarak para akazanmak

Gayet karlı bir iş fikri olan Airbnb ile boş odalarınızı kiralamak, size meşru şekilde para kazandırmanın yanında eğer hoşunuza gidiyorsa yeni insanlar ile tanışıp yeni arkadaşlıklar da kurabilmenizi de sağlar.

Her konuk ağırlamanızda sürekli aktif olmanız ve gelecek olan ziyaretçiler için ortamı temiz tutmanız gerekecektir. Airbnb ile yer kiralama dışında, bu işi bir üst seviyeye taşıyabilir ve konuklarınıza ek ücret karşılığında bazı ayrıcalıklar ve kişisel deneyimler sunabilirsiniz. Örneğin İstanbul’daki Mehmet Ağcan konuklarına 18.yy kostümü ve konuşma tarzıyla yerel bir şehir turu yaptırıyor.

Mutlaka okuyun: Airbnb İle Para Kazanmak9- Yapın ve satın… Sabunlar, mumlar, losyonlar, kartlar vb.

organik-sabun
evde sabun yaparak para kazanmak

El işlerine yatkınlığınız var mı? Becerikli bir insansanız online olarak malzeme siparişi verip istediğiniz ürünleri yapabilir ve sonrasında bitmiş olan ürünleri online olarak İnstagram, Etsy ve Gittigidiyor gibi sitelerde satışa çıkarabilirsiniz.

Bileklikleri, telefon kaplarını, yüzükleri, ev eşyalarını ve hatta daha da fazlasını dünyanın en büyük bağımsız satış alanı olan Etsy’ de satabilirsiniz. Etsy yaratıcı olan ve el yapımı ürünlerini satmak isteyen herkes için mükemmel bir site. Boş zamanınız olduğu sürece, el işleri az sermaye gerektiren ve evden rahatça yürütülebilecek işler arasında en iyilerinden biridir. Kendi markanızı oluşturduktan ve alıcı kitlenizi genişlettikten sonra, kendi e- satış sitenizi kurabilir ve sattığınız ürünlerden çok daha fazla kar sağlayabilirsiniz. Eğer ürünlerinizi beğeniyle kullanan bir alıcı kitlesi yakalayabilirseniz kendi markanızı dahi oluşturabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Ne Üretip Satabilirim?10- Anket doldurarak evden para kazanmak

anket-doldurarak-para-kazanmak
evde anket doldurarak para kazan

Online anketler sizi zengin etmeyebilir ancak az miktarda da olsa para ve hediye kuponu kazanmanızı sağlar. İnternet üzerinden online anket yapan siteleri araştırın. Profil bilgilerinizi doldurarak bu sitelere üye olun. Bu siteler ancak ellerinde sizin için uygun anketler olduğunda e-mail gönderirler ve anketleri yaptıktan sonra ödemenizi hızlıca yaparlar.

Mutlaka okuyun: Anket Doldurarak Para Kazanmak11- Blog yazarak evden para kazanmak

blog yazarak para kazanmak

Binlerce blogger; yemek tarifleri, seyahat, film, yaşam tarzı ve çok daha çeşitli konular üzerine içerikler üretiyor ve reklamlar ile iş ortaklıkları sayesinde ayda binlerce lira kazanarak kendi yönettikleri bir kariyere sahip oluyor.

Bu işe başlamak için atacağınız ilk adım yazma becerilerinizi geliştirmek, belirli bir okuyucu kitlesi belirleyip onların isteklerini özümseyebilmek ve birçok kişinin dikkatini çekebilecek, düzenli olarak sayfanızı ziyaret etmelerini sağlayacak bir bloğun nasıl oluşturulacağını ve neler içerebileceğini öğrenmek olmalı. Ne kadar çok ziyaretçi çekebilirseniz o kadar çok para kazanabilirsiniz. Severek kullandığınız elektrikli aletler hakkında blog yazıları yazmak bile sizin için karlı olabilir. Blogunuzdan en kolay para kazanma yöntemi ise Google Adsense(google reklamları) kullanmaktadır. Bu sayede Google reklamlarını sitenizde yayınlayabilir ve ödemenizi de her ay Google’dan alırsınız.

Mutlaka okuyun: Google AdSense ile Para Kazanmak

Blog oluşturma sürecinizi hızlandırmak istiyorsanız, ayda milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen yeniisfikirleri.net sitemizi kurup geliştirirken edindiğimiz tecrübelerimizi sizinle paylaşabiliriz. Üstelik sitenizi sizin için sıfırdan kurup tarafınıza teslim ediyoruz. Böylelikle size içerik üretmek, takipçi kitlenizle bağlantı kurmak ve tabii ki daha çok kişiyi sitenize çekebilmek için yeterli zaman kalacaktır.

Mutlaka okuyun: Sizin Hala Websiteniz Yok mu?12- E-kitap yazarak para kazanmak

e-kitap
e-kitap yazarak para kazanmak

Bilgi birikiminizi alıcıların bir beceri elde etmek, kariyerlerini geliştirmek ya da kendi işlerini kurabilmek için faydalanabileceği bir e- kitapta toplamanız çok güçlü bir gelir kaynağı olabilir. E-kitap işiniz üzerinde yoğunlaşır ve doğru kitleyi hedeflerseniz yayıncılardan bile kitap teklifi almaya başlayabilir ve kendi kişisel markanızı oluşturabilirsiniz.

E-kitaplar gerçek kitaplardan daha popüler hale gelmeye başlamıştır. Genelde insanlar kitaplarının tanıtımını kendi blogları aracılığıyla yaparlar. İlginizi çeken bir konu bulun ve bunun hakkında yazın.  Dilerseniz fantastik, bilim kurgu veya drama türlerinde de bir kitap yazabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: E-kitap Yazarak Para Kazanmak13- Satış ortaklığı ile evde para kazanmak

network-marketing-ile-evden-para-kazanmak-mumkun-mu
satış ortaklığı ile para kazanmak

Kendinizi, ürünlerinizi, affiliate marketing (satış ortaklığı) yaptığınız ürünleri tanıtabileceğiniz tamamen ücretsiz hazır bloglar bulunmaktadır. Hiçbir tasarım bilginiz olmaksızın güzel ve okunaklı bir web sayfası hazırlayabilir, fikirlerinizi ve görüşlerinizi ya da beğendiğiniz bir şeyleri ücretsiz olarak dünya ile paylaşabilirsiniz. Hoşlandığınız bir konu hakkında makale yazmak gibi bir şey. Affiliate linkleri paylaşarak para kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Satış Ortaklığı Nedir? Nasıl Yapılır?14- Sosyal Medya Danışmanlığı

sosyal mdeya danışmanlığı

Hepimiz Facebook, Twitter, vb. sitelerde çok fazla zaman harcamaktan yakınıyoruz, öyleyse neden bu konudaki bilgilerinizi kullanıp bundan para kazanmıyorsunuz? Çoğu şirketin, özellikle de yeni kurulanların, hatta influencerların bile sosyal medyayı kullanarak yapmaları gereken çok fazla işleri var ve bu nedenle onlara bu konuda yardımcı olacak insanları bulma arayışı içerisindeler. Bu gibi iş fırsatlarını Fiverr, Bionluk vb. sitelerde bulabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Sosyal Medya Uzmanı Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler15- Evde online kurslar ile para kazanmak

evde onli kurs vererek para kazanma

Eğer uzmanı olduğunuz ve tutku duyduğunuz bir konu varsa bu konuda bilgi sahibi olabilmek için size para ödeyecek insanlar mutlaka olacaktır. Yeteneklerinizi, diğerlerine hayatınızda, kariyerinizde ya da işinizde sahip olduğunuz başarıyı nasıl elde edebileceklerini öğretmek için kullanacaksanız, eğitimci Atıl Samancıoğlu’nun ” Udemy’de Nasıl 140.000 Eğitim Sattım?” videosunu izleyebilirsiniz.

Kendi online kursunuzu yaratmaya hazır olduğunuzda ise size Udemy sitesini kullanmanızı öneriyoruz, çünkü Udemy hem kolay bir şekilde hem de düşük bir maliyetle kursunuzu oluşturup satabileceğiniz bir platform. Ayrıca online kursları nasıl oluşturabileceğiniz ile ilgili ücretsiz yüzlerce kaynağa sahip.

Mutlaka okuyun: Udemy’de Ders Vererek Para Kazanmak16- İnstagram üzerinden para kazanmak

instagramdan para kazanmak

İnstagram’da belirli bir takipçi kitlesi edindikten sonra büyük markalar, profilinizde paylaştığınız içeriklere ilişkili ürün ya da hizmet pazarlayan diğer şirketler sizinle iletişime geçebilir. Pazarlama yeteneğinizi binlerce takipçinizle birleştirdiğinizde her post başına 500 ile 5.000 lira arası gelir elde edebilirsiniz. Belirli bir müşteri kitlesi yakaladığınızda resim yüklemek için harcadığınız zamanı azaltmak amacıyla bütün işlerinizi planlama programlarıyla daha hızlı ve verimli bir şekilde yapabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İnstagram’dan Para Kazanmak17- Evden çeviri yaparak evde para kazanmak

evde çeviri yaparak para kazanmak

Kendi diliniz dışında gramer ve anlama da iyi olduğunuz başka bir dil biliyorsanız çeviri yapmak, hemen çalışmaya başlayabileceğiniz ve evinizin konforunda kolaylıkla yürütebileceğiniz bir iş. Fiverr, Bionluk gibi sitelerde iş bulabileceğiniz gibi dilerseniz şu sayfadan bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Çeviri Yaparak Para Kazanmak18- Amazon’ da Satış Yaparak Para Kazanmak

amazonda satış yapmak

Satılabilecek ürünü olan herkes Amazon’da satış yapabilir (ürününüz yoksa Alibaba ya da Aliexpress.com’dan çok ucuza alıp yüksek kar payıyla satabilirsiniz).

Mutlaka okuyun: Amazon’da Satış Yapmak İsteyenlere


19- Evden Oyun Oynayarak Para Kazanmak

oyun oynayarak para kazanmak

Eğlenirken para kazanmanın şüphesiz en iyi yollarından biri oyun oynamaktır. Ancak her işte olduğu gibi daha çok kazanabilmek için oynadığınız oyunda uzmanlaşmanız gerekebilir.

Mutlaka okuyun: Oyun Oynayarak Para Kazanmak20- İş Danışmanlığı

danışmanlık yaparak para kazanmak

Çalıştığınız iş alanında yıllar içerisinde işe yarar birçok yetenek ya da sertifika edindiyseniz bu birikimlerinizi boş zamanlarınızda yerel iş sahiplerine danışmanlık yapma amacıyla kullanabilirsiniz. Ve böylelikle muhtemelen size çok kar getirecek bir ek işe başlamış olacaksınız. Pazarlama, iş stratejisi, imalat, vb. hangi alanda uzman olursanız olun eğer yerel iş sahiplerine sizi işe almaları için ikna edici bir e-posta yollayabilirseniz, problemlerini çözmede onlara yardımcı olmanız için size ücret ödemeye gönüllü olacak birçok iş sahibi bulabilirsiniz.21- Sanal Asistanlık

evde sanal asistan

İşleri düzene koyma konusunda bir numara mısınız? Elinizden her türlü iş geliyorsa evde sanal asistanlık yapmayı düşünebilirsiniz. Elance, Indeed ya da Upwork’ te harika işler bulabilirsiniz. Birkaç önemli insanla temas halinde bulunmak, profesyonel iş bağlantıları kurmak, yeni yetenekler üzerinde çalışmak( sunum, GIF ya da video yapmak) harika olabilir.22- Mobil Uygulamalardan Para Kazanın

para kazandıran uygulamalar

Çok fazla emek harcamadan hem oyalanmak hem de biraz para kazanmak istiyorsanız tam da size göre uygulamalar bulunmakta. Bu uygulamaları telefonunuza indirip gerekli görevleri yerine getirdiğinizde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Para Kazandıran Uygulamalar23- Google Reklam Uzmanı

google reklam danışmanlığı

İnternet reklamları ve pazarlama hakkında birkaç şey biliyorsanız evde ekstra para kazanmanın en iyi yollarından biri, şirketlere Google Reklamları konusunda danışmanlık yapmaktır.Yalnız bu işe başlamadan önce, online pazarlama konusundaki bilgilerinizi tazelemeli ve Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Google Ads Eğitimine katılmalısınız.24- Arama Motoru Uzmanı (Seo Uzmanı)

seo danışmanlığı

Sayılar ve kelimlerler aranız iyiyse Google’de sitelerin nasıl bir algoritmaya sıralandığı öğrenebilir ve bu bilgilerinizi Google’da üst sıralarda yer almak isteyen şirketlerin hizmetine sunabilirsiniz. Küçük çaplı bir iş bile size çoğu durumda binlerce lira kazandırabilir. Ve eğer önünüze çıkan fırsatları iyi değerlendirebilirseniz çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: SEO Nedir? Nasıl Yapılır?25- Uygulama Geliştirme

uygulama yaparak para kazanmak

Hepimizin bildiği üzere artık neredeyse her şey için bir uygulama var. Fakat hala daha yenileri çıkmaya ve çokça para kazandırmaya devam ediyor.

Günümüzde hiçbir kodlama becerisine sahip olunmadan da uygulama geliştirme işi yapılabiliyor. Siz yalnızca işe koyulmadan önce uygulama fikrinizi iyice ölçüp biçtiğinizden emin olun. Uygulamanız en çok satılanlar arasına girmese bile, çok kıymetli bilgiler edinmiş olacaksınız.

Mutlaka okuyun: Uygulama Geliştirerek Para Kazanmak
26- Stok Fotoğrafçılığı

fotoğraf satarak para kazanmak

Mutlu aileler, baloncuk çıkarırken gülen çocuklar, vb. temalarda fotoğraf deneyiminiz varsa, bir stok fotoğrafçısı olmayı ve çektiğiniz resimleri Unsplash, ShutterStock, iStockPhoto gibi stok fotoğraf şirketlerine satma fikrini değerlendirebilirsiniz. Yüklediğiniz fotoğrafların lisansı alındığında telif hakkı ödemesi alacaksınız. Bu işte gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, portföyünüzü sergileyebilmek ve özel işbirlikleri sayesinde daha yüksek meblağlar kazanabilmek için mümkün olduğunca çok fotoğraf çekmeniz gerektiğini unutmayın.

Mutlaka okuyun: Fotoğraf Satarak Para Kazanmak27- Metin Düzenleme ve Redaksiyon

redaksiyon yaparak para kazanmak

Kelimeler var olmaya devam ettiği sürece editörlerin varlığı da sürecektir. Bağımsız düzenleme ve redaksiyon işi almış olduğunuz düzenli ücretin yanında, ilginç birçok konuyu okuyup bilgi sahibi olmanızı sağlar. Çok kitap okuyor, günlük haberlerdeki yazım yanlışları gözünüze takılıyorsa bu iş için biçilmiş kaftan olabilirsiniz.28- Kullanılmış Elektronik Ürünleri Alın ve Temizleyip Yeniden Satın

2.el elektronik ürün satışı

Birçok kişi hata veren bilgisayarları, telefonları ya da kameralarından daha hata sebeplerini araştırmadan satabiliyor. Eğer onları tamir edebilme yeteneğine sahipseniz, boş zamanlarınızda kullanışmış elektronik aletleri temizleyip, hatalarını düzenleyip yeniden satarak yapabileceğiniz bu iş fikrini bir düşünün.29- Veri Analizi

veri analizi

Sayılarla aranız iyi mi? Birçok şirket veri analizinde iyi, yetenekli girişimciler kiralama ihtiyacı duyuyor. Yeterliliğiniz ve deneyiminiz varsa bu oldukça kazançlı bir iş olabilir. Upwork ve Digiserved gibi platformlar yalnızca iki örnek fakat birçok web sitesi ek iş arayan, bağımsız çalışan birçok analitik deha için harika birer fırsat.

Mutlaka okuyun: Büyük Veri Nedir ve Nasıl Analiz Edilir?30- Yatırım Yapmak

evde yatırım yapmak

Yastık altında para saklıyor veya bütün paranızı tasarruf hesabına yatırıyorsanız, zekice yatırımlar yapıp paranızı daha karlı bir şekilde kullanmayı düşünebilirsiniz. Tabii ki bu dikkat etmenizi gerektirecek birçok risk içeriyor. Paranızı katlamak istiyorsanız borsa hakkında kendinizi eğitmeli ve kısa sürede yüksek kazanç vadeden yatırım tuzaklarından kendinizi korumalısınız.

Mutlaka okuyun: Yatırım Nedir? Nasıl Yatırım Yapılır?31- Muhasebe ve Defter Tutma

evde muhasebe işi

Son zamanlarda çoğu küçük ve yeni açılmış şirket daha düşük maliyetli olduğu için serbest zamanlı çalışanlardan yardım alıyor. Bu durum rakamları kullanma hünerinizi gösterecek bir muhasebeci olarak size güzel bir fırsat sunabilir.32- Sosyal Medya Fenomeni

fenomenler ne kadar kazanıyor

Sosyal medya fenomenleri paylaştıkları gönderi başına ya da trendyol linki vasıtasyla binlerce lira kazanabilmektedir. Ancak bunun için sadık ve 10 binden fazla bir takipçi kitlesine sahip olmanız gerekiyor.

Mutlaka okuyun: İnstagram ile Trendyol’dan Para Kazanmak33- Müşteri Temsilcisi

evde müşteri hizmetleri

Bazı firmalar müşteri hizmetleri için dışarıdan desteğe ihtiyaç duyuyorlar ve bu firmaların çoğu ev merkezli sözleşmeli çalışanları kabul ediyor. Upwork gibi bağımsız çalışanların buluğunduğu sitelere üye olabilir ve işe koyulmadan önce ortamın nabzını yoklayabilirsiniz. Dilerseniz online bir takım kurabilir ve onlara liderlik de edebilirsiniz. Ve böylelikle düzgün bir müşteri hizmetleri şirketiyle anlaşıp kazancınızı katlayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Her Çalışanın Edinmesi Gereken 15 Müşteri Hizmetleri Becerisi34- Gayrimenkul Satış Danışmanı

evden emlak işi yapmak

Gayrimenkul pazarı zaman zaman büyük sıçramalar yaşıyor ve insanlar sürekli olarak gayrimenkul alım – satımı gerçekleştiriyorlar. Bu da resmi işleri, finans yönetimini bilen ve gayrimenkul üzerine ticari bakış açısına sahip olan profesyoneller için oldukça çok fırsat doğuruyor. Bu konularda yetenekli olanlar gayrimenkul danışmanlığını evden yapsalar bile sabit bir müşteri kitlesine sahip oluyorlar. Bu alanda uzmanlaşmak kolay olmayabilir ama özellikle evleri internet siteleri üzerinde listeleme konusunda ve insanları ikna etme konusunda kendinizi geliştirirseniz oldukça iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.35- Özel Mobilya Yapımı

mobilya yaparak para kazanmak

Favori hobinizi ya da el sanatınızı size gelir getirecek bir işe dönüştürmek kolayca sahip olabileceğiniz en tatmin edici deneyimler arasında sayılabilir. Son yıllarda çok fazla kişi sahip oldukları ya da kullandıkları her şey için yüksek kalitede kişiselleştirme talep ediyor. Bu yüzden eğer el becerileriniz müşterilerinize özel mobilya yapmanızda size yardımcı oluyorsa kendinizi şanslı biri olarak sayın. Yalnızca gayrimenkul sektörünün gücünü geri kazanmasıyla değil aynı zaman stil bağımlısı müşterilerin de sayısının yükselişe geçmiş olması, bu fikir için oldukça fazla kapı açıyor ve büyüme imkanı sunuyor.36- Var Olan Bir Web Sitesini Satın Alma

site alıp satarak para kazanmak

Web siteleri hisse senetlerinden çok da farklı değildir. Bazıları uzun vadede sizin için yüksek kar sağlayabilirler. Bu nedenle değerlenecek şeyleri bir bakışta tanımada iyiyseniz bu para kazanma fikri tam size göre. Web sitelerinin de tıpkı hisse senetleri gibi sürekli alınıp satılmasının sebebi de budur. Kullanıcı trafiği, gelir miktarı, alan adı veya çok para getirebilecek, herkesin gözden kaçırdığı diğer faktörlere bağlı olarak web siteleri alıp satabilirsiniz. Bunun için dünya çapında popüler olan “Flippa.com” dan ya da ülkemizdeki “R10.net” sitelerinden satılan sitelere zaman zaman gözatabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Web Sitesi Alıp Satarak Para Kazanmak37- Evden Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

seslendirme yaparak para kazanmak

Oldukça akıcı ve pürüzsüz konuşabiliyor ve ses tonunuz da etkileyiciyse, birçok dijital yayıncı ( oyun geliştiricileri, animasyon film çekenler ve eğitmenlik videosu yapımcıları dahil) size seslendirme yapmanız karşılığında oldukça iyi ücretler ödeyebilir.  Seslendirme sanatçısı arayan bu yayıncılara Bionluk, Fiverr, Freelancer and Upwork gibi sitelerden veya kendi web siteleri aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında seslendirme ajanslarıyla da bağlantı kurabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Seslendirme Yaparak Para Kazanmak38- Kariyer Koçluğu

kariyer koçluğu

Tereddütsüz bir şekilde en yüksek kar elde edebileceğiniz işleri bulmanın sırrını çözdünüz mü? Arkadaşlarınıza ya da iş arkadaşlarınıza hayallerindeki işleri bulma, iş görüşmelerinde etkili olma, daha iyi bir maaşta anlaşma ya da mevki yükseltme konularında yardım etmede başarılıysanız başka insanlar da yardımınız karşılığında size ücret ödemeye gönüllü olabilirler ve bu iş için çok fazla zaman harcayacak olmamanız da bu işi mükemmel kılıyor.

Bunları yaparken, insanlara gerçekten yardımcı olacak fikirler sunmaya ve yaptığınız işidestelemek için önderlik ettiğiniz örnek durumları bir araya getirip sunmaya odaklanın ve nihayetinde müşterilerinize sunduğunuz yardımın karşılığı olan ücreti almaya hazır olun.

Mutlaka okuyun: Yaşam Koçu Nasıl Olunur?39- Evden Podcast Yayınlayarak Para Kazanmak

evde podcast yayınlayarak para kazanmak

Ses içerikleri olarak da bilinin podcast yayınlarının popülaritesi son yıllarda yaklaşık %32 oranında artmış durumda. Belirli bir konu üzerine yoğunlaştığınız podcastinizi takip eden düzenli bir kitle yakalayabildiğinizde aralara reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.Örneğin 20-30 bin kişi tarafından dinlenen bir podcastten yayın başına 250 ile 500 lira arasında değişen miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Örneğin The Tim Ferriss Show, “ 4 Saatlik Hafta” kitabının yazarı Tim Ferriss’in sunduğu, şu anda bir numarada olan iş içerikli podcasttir. Bu podcast sayesinde Tim son çıkan kitabı “ Tools of Titans”ı New York Times Çok Satanlar Listesi’ne sokabilmiş ve geniş bir okuyucu kitlesine sahip olabilmiştir.

Kuşkusuz ki çoktan bir takipçi kitlesine sahipseniz podcastlerinizin dinlenmesi konusunda sıkıntı yaşamayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Podcast ile Nasıl Para Kazanılır?40- E-ticaret Yapmak

evde e-ticaret yaparak para kazanmak

Her yıl ortalama %25 oranından büyüyen e-ticaret sektöründe yerinizi almak için henüz geç kalmış sayılmazsınız. Ancak bu işe girişmeden önce detaylı bir araştırma yapmalı ve emeklerinizin boşa gitmemesi için kendinize güvenilir bir rehber edinmelisiniz.

Mutlaka okuyun: E-Ticaret Yapmak İstiyorum, Ne Satabilirim?Evden Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İpuçları

  1. Sosyal ağlar ürünlerinizi veya hizmetlerinizi göstermenin en iyi yollarından biridir.
  2. Bir şeyler satmak istiyorsanız ancak postalayamıyorsanız kargo şirketlerini araştırın. Kargo şirketleri ile temas kurun ve fiyatlar konusunda anlaşma yapmaya çalışın.
  3. Yapmaktan hoşlandığınız ve başarılı olduğunuz konular hakkında düşünün. Herhangi bir işe başlamadan önce yasal kısıtlamaları kontrol ettiğinizden emin olun.

 


Evde internetten para kazanma yolları

Eğer teknoloji ve internet ile aranız iyiyse evinizde internetten para kazanabileceğiniz birçok iş imkanı mevcut.

Evde nasıl para kazanılır?” sorusuna cevap arayanlar için en kazançlı evde iş imkanlarını ve evde para kazandıran en makul işleri araştırmaya devam edeceğiz.

Evde Çevirmenlik Yapacak Arkadaşlar Arıyoruz!

5 Comments

Leave a Reply
  1. Bu aydınlatıcı yazı için teşekkürler internette gerçektende bir çok iş imkanı para kazanma yolu var fakat bunlar arasında güvenilir işleri bulmak için iyi bir araştırma şart.

  2. Anlatılanlar gerçekten son derece güven ve ilham verici. Ben de evde çalışarak para kazanmak isteyenlerdendim ancak ilk adımı atma konusunda çekincelerim vardı ama artık yok. Çok teşekkürler.

  3. Merhabalar. Ben de evde para kazanmak istiyorum. Çok güzel bilgiler var fakat hangisini seçeceğimi bilmiyorum lütfen yardımcı olun …

  4. Merhabalar Ben de haftalarca “evde para kazanmak için neler yapılabilir?” diye aradım ve sonunda kendime göre bir iş buldum. İnternetten evde birkaç saatimi ayırarak güzel miktarda paralar kazanabiliyorum. Bu konuda size çok teşekküer ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir