Evde İş Kurmak

Herkes ev merkezli bir iş kurabilir. Yapmanız gereken biraz hırslı olmak ve işe yarar bir iş konsepti bulmaktır. Muhasebe, reklam, pazar araştırması ve hesap denetimi konularında deneyiminiz varsa evinizden danışmanlık yapmaya başlayabilirsiniz.

Posta aracılığı ile mal siparişi, network pazarlama, elişi hediyelik ürünler ve blog yazmak diğer iş fikirleri arasındadır. Ev tabanlı işler evinizden yönetebileceğiniz işlerdir. Evde iş kurmak istiyorum diyenlere bir rehber niteliğinde bu yazımızı hazırladık.

 

Evde iş nasıl kurulur?

1- Ne tür bir iş kurmak istediğinize karar verin. Örneğin eğer online satış veya doğrudan satış işine başlayacaksanız satmayı arzu ettiğiniz ürünleri düşünün.

2- Rakiplerinizi ve içinde yer alacağınız sektörü tanımlayan ve işleri nasıl yürüteceğinizi belirten bir iş planı hazırlayın. Satacağınız ürün veya hizmetleri hangi müşterilerin kullandığını tespit edin.

3- Ürün satmayı planlıyorsanız toptancıları veya perakendecileri araştırın.

4- Ürünleri drop shipping yöntemiyle satan toptancı veya perakendecileri seçin. Drop shipping satıcının ürünleri stoklamadan satışa sunduğu iş modelidir. Satıcı bu sistemde, alıcıları bulur, ürünün postalanacağı adresi ve ürün bedelini müşteriden alır, ürünün ücretini ve postalanacağı adresi ise doğrudan tedarikçisine gönderir. Satıcının birim kazancı ise ürünü satın aldığı fiyat ile sattığı fiyat arasındaki farktır. Tedarikçilerden örnek ürünler ve aynı zamanda katalog ve broşürler isteyin.

5- Freelance danışmanlık işine girecekseniz kurumsal müşterilerinize kartvizitler ve broşürler dağıtın. Hizmetlerinizi satabilmek için gelecek vaadeden işletme sahipleriyle randevular ayarlayın. Sürekliliği olan işler alabilmek için en yüksek performansınızı gösterin.

6- Network pazarlama işine girecekseniz gazetelerin ve dergilerin ilgili bölümlerine reklam verin. Reklamlara adres ve telefon numaranızı eklemeyi unutmayın. Kendi internet işinizi yapacaksanız Google.com arama motorunda internet sitenizin yukarı sıralarda yer alması için çalışmalar yapın.

 • Müşteriler size ödemeyi yaptıktan sonra tedarikçilerinize sipariş verin. Gönderenin adına düzenlenen kargo etiketlerine müşterinin ismini ve adres bilgilerini yazın. Etiketleri kutuların üzerine yerleştirin. Ürünü kutulara koyun ve kapatın. Ürünü müşterinize gönderin.
 • Reklam bütçenizi arttırmak için kazancınızı kullanın. Bu sayede satışlarınız ve geliriniz de artacaktır.
 • Bilgisayarınızda müşteri veri tabanı oluşturun. Ek satışlar yapmak için müşterilerinize aylık olarak mailler gönderin.

 

İpucu

İlgili resmi kurumlarla görüşerek ne gibi izinler almanız gerektiğini öğrenmeyi unutmayın.

 

Uyarı

Evden çalışıp çok paralar kazanacağınızı iddaa iden iş fırsatlarına aldanmayın. Eğer bir teklif müşterilere “gerçek olamayacak kadar iyi” diyerek sesleniyorsa ve az çalışmayla yüksek kazanç sözü veriyorsa o iş fırsatını fırlatıp atın. Ayrıca bir sürü meşru gözüken ev merkezli iş vardır ancak bunlar yasal sorunlar çıkarabilir.

 

İhtiyacınız olabilecekler

 1. Toptancılar
 2. Bilgisayar
 3. Yazıcı
 4. Kartvizitler
 5. Ürün numuneleri
 6. Broşürler
 7. Kataloglar
 8. Kargo kutuları
 9. Gönderenin adına düzenlenen kargo etiketleri

 

Evde kurulacak işler

Aşağıda örnek teşkil etmesi için birkaç iş fikri paylaştık. Üzerlerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İlham vermesi dileğiyle…

1- Online mağaza açmak

2- İç çamaşırı satmak

3-Reçel yapıp satmak

En güzel evde iş imkanlarını sizler için paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir