2024’te İnternetten Ne Satabilirim?

E-ticaret sektörü dev bir pazardır. Yeni işletme sahiplerinin, girişimcilerin ve hatta sermayesiz para kazanmak isteyenlerin çoğu internettten satabilecekleri ürünleri araştırırlar. Biz de “İnternetten ne satabilirim, ne satarak para kazanabilirim” diyenler için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

Evimdeki kullanmadığım eşyaları mı satmalıyım? Yoksa sadece online araştırma yapmalı ve hoşlandığım ürünlerin tedarikçilerini bulup bunları mı satmalıyım? Yoksa sıfırdan bir ürün tasarlayıp üretim mi yaptırmalıyım?

Ürünleri internetten satmak para kazanmanın en kolay yoluymuş gibi gösterilir. Eminiz ki siz de hepsiburada, amazon ve trendyol gibi internet sitelerinde satış yapıp zengin olan kişilerin reklamlarına denk gelmişsinizdir. Bu tür yanıltıcı reklamlara kendinizi kaptırmanız ve büyük umutlarla online satış işine başlamak istemeniz son derece normaldir.

Şu bir gerçek ki internetten ürün satışı yaparak başarılı olabilirsiniz ancak bu satmak istediğiniz herhangi bir ürünü kolaylıkla satıp para kazanabileceğiniz anlamına gelmez. Online satışta iki önemli nokta vardır. Birincisi DOĞRU ürünleri seçmek; ikincisi de bu ürünleri nereden bulacağınızı bilmektir.


2024’te Ne Satarak Para Kazanabilirim?

1- Online satış için doğru ürünlerin seçilmesi

İnternet satıcılarının en büyük ortak hatası en iyi bildikleri veya en çok arzu ettikleri ürünleri seçmeleridir ki bu doğru bir yaklaşım değildir. Çoğunlukla iyi bir fikir olarak gördüğünüz ve sizin için doğru olan bir ürünü satmaya çalışmak başarı şansınızı azaltır. Neden mi?

Çünkü online satış yaparken gerçek bir alışveriş ortamında satış yaparsınız. Online satış yapmak gerçek bir iştir ve gerçek işler varsayımlarla, tahminlerle ve kişisel tercihlere bağlı olarak ilerlemez. Yeni bir online dükkân açmak ve satış dünyasında yarışmak istiyorsanız hangi ürünü satacağınıza karar vermenin TEK yolu pazar araştırması yapmaktır. Satmayı istediğiniz ürünün pazarlanabilir olup olmadığını veya pazarlanabiliyorsa ne kadarlık bir başlangıç bütçesine ihtiyacınızın olduğunu belirlemek zorundasınız.

Örneğin yeni satıcıların çoğunun elektronik cihazlara karşı ilgisi vardır. MP3 çalarlar satan bir tedarikçi bulurlar ve yeni online dükkanlarını lanse etmek için bir sürü para harcarlar. Sonrasında hiçbir satış yapamadan aylar geçer ve bir sürü para harcadıkları halde neden satış yapamadıkları konusunda kafaları karışır.

Anlayamadıkları şudur: girdikleri ürün pazarındaki diğer online satıcılar yığın halinde satın alma yaptıklarından toptan fiyatı düşürürler ve eğer siz ürünleri dropshipping ( satıcılar alıcıları bulur, ürünün postalanacağı adresi ve ürün bedelini müşteriden alır, ürünün ücretini ve postalanacağı adresi ise doğrudan tedarikçisine gönderir. Satıcının birim kazancı ise ürünü satın aldığı fiyat ile sattığı fiyat arasındaki farktır ) yöntemiyle satmaya çalışırsanız sizin fiyatlarınız diğer satıcıların fiyatlarına göre daha pahalı kalır. Bu tür ana malları satmaya çalışan yeni satıcılar genellikle başarısız olur çünkü online pazarı yöneten oturmuş satıcılara karşı mücadele edemezler.

Online satışta doğru ürünleri seçmenin anahtarı niş pazarlara yönelmektir.


2- Online olarak satılacak ürünlerin bulunması

Diyelim ki satacağınız doğru ürünü seçtiniz ve sıra bu ürünü nasıl bulacağınıza geldi. Satacağınız online ürünleri araştırırken “yenilenebilir” kaynaklar bulmanız gerekir. İşte bu noktada bir tedarikçiye ihtiyacınız olacaktır.

İster dropshipping yöntemiyle satış yapın isterseniz toptan satış ile. Satıcı olarak amacınız size en iyi toptan fiyatları verecek ve size tekrar tekrar ürün tedarik edebilecek daimi bir tedarikçi bulmak olmalıdır. İnternet üzerinden gerçek tedarikçiler bulmak oldukça zordur çünkü gerçek tedarikçiler internet üzerinden nadiren reklam verirler.

Ancak sizi önceden uyaralım. Bu tedarikçilerle ilgili reklamların %99’u meşru kaynaklara ait değildir. Bunların çoğu komisyoncudur ve yeni satıcıların başarısız olmalarının en büyük nedenleridir.

Komisyoncular, online satıcılar ve gerçek tedarikçiler arasındaki firmalardır. Kendilerinin gerçek tedarikçi olduğunu söylerler ancak bu büyük bir yalandır. Asıl amaçları sizden para almaktır. Saçma gibi gözükse de her gün bir sürü yeni satıcı bu tuzağa düşmektedir.

Tedarikçileri araştırırken aşağıdakileri aklınızdan çıkarmayın:

1- Gerçek tedarikçiler sizden aylık ücret almazlar.

2- Gerçek tedarikçiler sizden kurulum ücreti almazlar.

Diyelim ki online satış için ürün bulmaya çalışıyorsunuz ve sizden hiçbir ücret talep etmeyen bir tedarikçi buldunuz…

Sahte olabilirler ve size gerçek toptan fiyatları vermeyebilirler. Tedarikçiler size gerçek toptan fiyatları vermezse online ürün satışı piyasasında mücadele edemezsiniz. Gerçek tedarikçilerle çalışmazsanız başarılı olamazsınız. Neyse ki bulabileceğiniz gerçek tedarikçiler de vardır.


Ucuza Alıp Pahalıya Satılan Ürünler Nasıl Bulunur?

İnternetten satış yaparak gayet güzel paralar kazanabilirsiniz, ama ilk önce işin mantığını kapmanız gerek.

İnsanlar kar oranı yüksek ürünleri toptan alıp direkt olarak satma hayali kurar. Ancak hangi ürünü satacağına karar vermek zor bir konudur.

Yeni ve popüler ürünleri tespit edip bu ürünleri internet üzerinden satmak için öncelikle iyi bir araştırma yapmak gerekir. Zira sizin gibi bu işi yapan, yapmak isteyen milyonlarca kişi bulunuyor.

E-ticaret alanında başarıya ulaşmak için doğru ürünleri seçmeli; bu ürünleri pazarlamak ve satmak için doğru becerilere sahip olmalısınız.

Aşağıda internet üzerinden satabileceğiniz pek çok ürün derledik. Listemize geçmeden önce internetten satmak için ürün alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakmalıyız.


İnternetten Satmak İçin Ürün Nasıl Tespit Edilmelidir?

Öncelikle trend ve popüler bir ürün bulmalı, bu ürünün 3-6-9-12 aylık satış performansına bakmalısınız. Amazon Best Seller’dan seçeceğiniz ürünün ne oranda talep gördüğüne bakabilirsiniz.

Seçeceğiniz ürün insanların hayatını kolaylaştırmalı, onların yaşadığı bir probleme çözüm sunmalıdır. Bu da seçeceğiniz ürün kategorisinde insanların ne tür şeylere gereksinim duyduğunu tespit etmekle mümkündür. Yani bir anlamda piyasanın açığını yakalamalı ve açığı doldurmaya çalışmalısınız. Eğer yaygın olarak bulunan ve farklı çeşitleri olan bir ürün seçerseniz rekabetin altında kaybolup gidebilirsiniz.

Google Trend ya da Trend Hunter gibi platformlar üzerinden yaklaşan bir trendi yakalamalı ve bu trendi herkesten önce fark etmelisiniz. Trend ürünler bir anda piyasayı kapladığı için hızlı hareket etmek ve bu ürünü tedarik etmek için risk almaya çalışmanız iyi olabilir.

Hobi tutkunlarının ilgi göstereceği spesifik ürünler satmak da yine farklı bir yöntemdir. Hobisi olan kişiler, bu tutkuyu gerçekleştirmek için alışveriş yapmaya daha yatkındır. Ayrıca hobisi olan, bir şeylerin koleksiyonunu yapan kişiler size ve markanıza daha sadık olurlar. Bu da uzun vadede işiniz için şahane bir şeydir.

Kar oranı yüksek ürün seçmek de internetten satış yapmak için mühim bir konudur. İnsanlar genelde 150-200 lira ve altındaki ürünleri daha kolay satın alırlar. Bu fiyat aralığındaki ürünleri toptancılardan uygun fiyata alıp üstüne kar marjı koyarak satabilirsiniz.


En Çok Satan Mı? En Trend Olan Mı?

Bu soruyu sormanız son derece anlaşılır. Kısaca ikisini de denemenizde fayda vardır diyebiliriz. Bu yıl trend olan ve gayet güzel kazanç sağlayan bir ürün gelecek sene iş yapmayabilir.

Bizim size önerimiz öncelikle popüler ve trend ürünlerle satış yapmaya başlamanız, daha sonra ise çok satan ve başarısını kanıtlamış (365 gün boyunca ihtiyaç duyulabilecek) ürünler satarak iş modelinizi sürdürülebilir hale getirmenizdir.

Yani yaz mevsiminde çocuklar için balkon havuzu peynir ekmek gibi satarken bu ürün sonbahar ve kış aylarında bir tane bile satılmayabilir.


2024’te İnternette Ne Satılır? En Çok Satan Ürünler Nelerdir?

1. Kablosuz Şarj Aleti

Son birkaç yıldır kablosuz şarj aletleri ve şarj üniteleri gittikçe popüler hale geldi. Google Trends üzerinden de kablosuz şarj ünitelerinin yaygınlaştığını net bir şekilde görebiliyoruz. Zira insanlar kabloyla uğraşmaktan yorulmaya başladı. Teknoloji de müsaade ettiği için kablosuz şarj teknolojisi gelecekte çok daha yaygın bir şekilde kullanılacak.

Toptan olarak alacağınız kablosuz şarj ünitelerini son derece uygun bir fiyata mal edebilir ve sağlam bir kar marjı koyarak satabilirsiniz, çünkü pazarda henüz aşırı bir rekabet ortaı yok.


2. Köpek Tasması

Köpek besleyen bir insan sürekli köpek aksesuarlarına bakar. Bir köpeği hayatına alan bir insan köpeğinin rahatını ve mutluluğunu düşünür. Bu bakımdan tasma, mama tası, köpek oyuncağı gibi şeylere olan ilgi sabittir.

Doğru müşteri kitlesine ulaştıktan sonra köpek ve genel anlamda evcil hayvanlarla ilgili iyi bir satış performansı yakalayabilirsiniz. Google Trends’te de köpek tasmasına olan ilginin sürekli diri olduğunu görebilirsiniz.

Köpek tasmasına ek olarak mama kabı da yine köpek besleyenlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği bir ürün. Önemli olan bu geniş pazar içinde çok spesifik bir alandan yürümeniz. Yani katlanabilir köpek mama kabı gayet spesifik bir üründür.

Köpek aksesuarları ile ilgili bir şeyler sattığınız zaman müşterilerinizin farklı ihtiyaçlarını öğrenip ürün gamınıza farklı şeyler de ekleyebilirsiniz. Yani tasma ve mama kabı ile başlayıp proteinli köpek maması satmaya ya başlayabilrsiniz.

Mutlaka okuyun: Evcil Hayvan Sektöründe Ne Satabilirim?


3. Kol Saati

Kol saatleri, bugün aksesuar niyetine kullanılıyor diyebiliriz. Yani fonksiyondan ziyade takı olarak kullanılıyor fakat akıllı kol saatleri de yine oldukça revaçta olan bir ürün türü. Piyasanın en gözde kol saatlerini internetten araştırıp bu ürünleri toptan tedarik edebilirsiniz.

Ürünleri nasıl stoklayacağınızı ve hedef kitlenizi belirledikten sonra kol saati satmaya başlayabilirsiniz. Sürekli talep gören kol saatleri üzerinden iyi paralar kazanmanız son derece mümkün. Yukarıda görselden de kol saatlerine olan ilginin düzenli bir ivmeye sahip olduğunu görebilirsiniz.


4. Korse

İnce ve fit görünmek isteyen kadın ve erkeklerin kıyafet altına korse giydiğini bilirsiniz.

Son yıllarda korse gibi bedene şekil veren giyeceklere yönelik ciddi bir ilgi var. Genelde kadınlar tarafından ilgi gören korse ve benzeri ürünlere son zamanlarda erkeklerin de ilgi gösterdiğini söyleyelim.

İnsanların büyük bir çoğunluğunun temel amaçlarından biri kilo vermektir. Ancak kilo vermek bir haftada olacak iş değildir. Ancak bu tür korseler, insanların fazla kilolarını gizlemek için ideal ürünlerdir.

Örneğin takım elbise giymek isteyen bir erkek, gömleğin içine korse giydiğinde elbise daha şık durur. Zaten damatlıklar ve gelinliklerde çoğunlukla içe korse geçirilir.

Göbek, kalça, bel, bacak gibi bölgelere yönelik envai çeşit korse bulunmaktadır.

Eğer bu ürünü internetten satmak istiyorsanız hem paralı reklam vermeli hem de organik trafik elde etmelisiniz. Paralı reklam için kilo verme isteği içinde olan kadınlar ideal müşteri kitlenizdir. Fitness gibi ilgi alanları olan kişileri seçerek de yine daha mantıklı bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Korseye yönelik ilgi büyük olduğu için Google’da “korse” yazıldığında ilk sıraya çıkmanız şu an pek mümkün değildir. Bu yüzden daha spesifik bir korse türünü seçmelisiniz kendinize.

Korse ve zayıflama kıyafetleri ile ilgili bir satış sitesi açar ve bu sitenin blog bölümüne sağlam içerikler girerseniz birkaç ay içinde “korse” arama sonuçlarında önemli bir sıraya yükselmeniz de çok muhtemel.

Genç yaşlı, kadın erkek herkesin ilgi gösterebileceği bu ürünlere istikrarlı bir şekilde ilgi gösteriliyor.


5. Oyuncak

Çocukların oyuncaksız durmadıklarını biliriz. Eğitim amaçlı oyuncaklar, oyun hamurları, ayıcıklar, klasik oyuncaklar, uzaktan kumandalı oyuncaklar derken sayısız türde çocuk oyuncağı bulunmaktadır.

Özellikle Türkiye’de bulunmayan ve yurt dışında büyük bir ilgi gören oyuncakları Türkiye’ye ithal edebilirseniz bu işten sağlam paralar kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Oyuncak Sektöründe Ne Satabilirim?


6. Kulaklık

Kablosuz kulaklıklar, bluetooth kulaklıklar, gürültü önleyicili kulaklıklar, oyuncu kulaklıkları da yine akıllı telefonların yükselişinden etkilenen bir başka ürün türü.

2019 yılından sonra kulaklıklara olan ilginin arttığını grafikten de görebilirsiniz.


7. Abiye/Elbise

Kadınlar için giyim kuşamın önemi asla azalmaz. Kıyafet ve moda da yine e-ticaret alanında rekabetin yüksek olduğu bir alan. Ancak Instagram çağında yaşıyoruz ve kadınlar birbirinden şık kıyafetlerle poz vermeye hiç olmadığı kadar hevesli.

Bu bağlamda gece elbiseleri, abiyeler, parti kıyafetleri de yoğun ilgi görüyor. Yurt dışından sağlam bir ürün koleksiyonu olan tedarikçi bulup toplu alım yapabilir, sonrasında ise abiye/gece elbisesi konulu bir e-ticaret sitesi açarak bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz.


8. Telefon Kılıfı ve Aksesuarları

Telefon kılıfı, kırılmayan ekran camı da istikrarlı bir şekilde talep görmekte. Markası ne olursa olsun, herkes telefonunu korumak istiyor. Bu da özellikle Çin’den farklı tasarımlara ve işlevlere sahip telefon kılıflarını toplu olarak satın alıp perakende satış yapmak için iyi bir fırsat sunuyor.

Müşterilerin aradıkları özellikleri keşfeder, bu talebi karşılayacak şekilde telefon kılıfı ve aksesuarı satarsanız ihya olabilirsiniz.

Telefon aksesuarlarının 2023 yılında 118 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor. Siz de telefon kılıfı, mıknatıslı telefon tutturgaçları vb. gibi faydalı aksesuarlar satarak bu pastadan pay alabilirsiniz.


9. Kadın İç Çamaşırı

Kadın iç çamaşırı da dünya genelinde ilgi gören bir üründür. Askısız sütyen özellikle son birkaç yılda büyük ilgi gören bir ürün örneğin.

Her türlü sosyo-ekonomik kesimden insanın ilgi duyabileceği çeşitte ürün ithal edip Instagram’dan ya da kendi web sitenizden satabilirsiniz.


10. Drone

Drone’lar özellikle son 3 yıl içinde büyük bir yaygınlık kazandı. Talebin de gittikçe artmasını bekliyoruz.

Yurtdışından uygun fiyata getirteceğiniz drone’ları Türkiye’de 2 kat fiyata satmamanız için hiçbir neden yok. Zira Türkiye’deki elektronik mağazalarda satılan drone’ların ABD fiyatı, Türkiye fiyatının neredeyse yarısına tekabül ediyor. Siz de farklı modellerde, farkı özelliklerde drone’lar ithal edip satabilirsiniz. Instagram ve Youtube çılgınlığı yakın bir zamanda bitecek gibi görünmediği için bu fırsattan mutlaka istifade etmelisiniz.

Mutlaka okuyun: Ne Tür Drone Satabilirim?


11. Selülit Önleyici Masaj Aleti

Selülit önleyici cihazlar da son yıllarda popülaritesi artan bir ürün türü. Selülit karşıtı masaj aletleri internetten satış yapmak isteyenler için şahane bir niş ürün fikri.

Eğer bu ürünü satmak istiyorsanız şöyle bir yöntem izleyebilirsiniz mesela:

 • Aliexpress üzerinden 1 dolar ya da daha uygun fiyata selülit karşıtı krem bulun.
 • Sonra bu ürünü ücretsiz olarak test etmeleri için bir Facebook reklam kampanyası başlatın. İnsanlara ürünü ücretsiz olarak gönderin. (Kargo alıcıya ait olmalı!)
 • İnsanlar bu ürünü satın almaya karar verdiklerinde ödeme esnasında e-mail adreslerini alın.
 • Daha sonra bu kişilere daha üst kalite bir selülit kremi reklamı gönderin. Bu kişilere selülit önleme ile ilgili eğitici birtakım materyaller gönderin.
 • En sonunda bu kişilere selülit karşıtı masaj aleti reklamı gönderin ve kremi denemiş olmalarından ötürü bu kişilere %20 indirim sunun.


12. Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör sayesinde müzik dinlemek için tek bir yerde bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Cebinize sığabilecek ebattaki bu hoparlör sayesinde siz nereye giderseniz müzik de oraya geliyor. Son derece güzel bir kolaylık bu.

2024 yılına kadar bluetooth hoparlör piyasasının sadece ABD’de 32 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Yani bluetooth hoparlöre olan ilgi daha da artacak.

Mutlaka okuyun: Akıllı Hoparlörler Hakkında Bilmeniz Gerekenler


13. Postür Düzeltici Korse

ABD ‘nin köklü üniversitelerinden biri olan Columbia Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre insanların uyanık olduğu zamanın %77’si oturur pozisyonda geçiyor. Ofiste, masa başı işlerde çalışan kişiler için postür ve duruş bozukluğu riski de artıyor doğal olarak. Hatta omurga cerrahı Kenneth Hansraj, insanların sürekli telefona bakmalarının boyun ve eklem bozukluklarına yol açtığını tespit etmiş durumda.

Bu noktada postür bozukluklarının gelecek dönemde en yaygın rahatsızlıklardan biri olacağını söyleyebiliriz. Bu ürünler ise kullanıcılarının daha dik ve düzgün durmalarını sağlarken, omuriliklerini de destekliyor.

Bizi ilgilendiren kısımise postür düzeltici korselerin şahane bir iş fikri olması.

Bu tür bir ürünü satmak için özellikle masa başında çalışan kişiler sizin temel müşteri kitleniz olacaktır. Bu kişilere yönelik reklam kampanyaları hazırlayabilir, bu tür korselerin sağladığı faydaları sosyal kanıt olması bakımından kullanan kişilerin dilinden aktarabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Kamburluğa Çözüm Getiren Kolay Satılacak Ürünler


14. Üyelik Kutuları

Subscription Box deniyor bu olaya. İstediğiniz bir kategoride her ay kapınıza kargoyla bir kutu geliyor. Bu hizmeti veren şirkete üye oluyorsunuz ve örneğin her ay 40 lira karşılığında evinize farklı ürünlerden oluşan bir kutu geliyor.

Bu kutunun içinde makyaj malzemeleri de olabilir, kahve ürünleri de olabilir, ev dekorasyon ürünleri de olabilir.

Siz de belli bir kategori belirleyip böyle bir hizmet sunabilirsiniz. İnsanlar size aylık fix bir meblağ ödüyor, siz de onlara içinde farklı ürünler bulunan bir kuyu gönderiyorsunuz.

Dollar Shave Club adlı şirketi özellikle tıraş alanında bu hizmeti büyük bir başarıyla sunan şirketlerin başında geliyor.


15. Online Yemek Teslimatı

2025’e kadar bu sektörün 30 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor.

Blue Apron ya da Home Chef gibi platformlar insanların akşam yemeğinde ne yemesi gerektiği konusundaki streslerini alıyor ve her akşam eve yemek getiriyor.

Kişisel catering olarak da anlandırabileceğimiz bu iş kolunun, özellikle İstanbul ve Ankara’da ciddi bir müşteri kitlesi olabilir. Çalışan yeni evli çiftler ve tek yaşayan gelir düzeyi yüksek yaşlılar hedef müşteri kitleniz olabilir.


16. Kot

Kot her dönem talep gören bir kıyafet/kumaş türü olmuştur. Ancak son yıllarda kot ürünlerine gözle görülür bir talep mevcut.

Yetişkinler ve çocuklar için kot kıyafetler satmak iyi bir fikir olabilir. Yani giyim sektöründe kot ve kot ürünlerine odaklanabilirsiniz. Bu iş için Instagram şahane bir mecra olacaktır.


17. LED Aydınlatma

LED aydınlatma da sıkı bir geleceğe sahip. Özellikle mutfak ve bahçe aydınlatma alanında LED aydınlatma sistemlerini dikkate almanızı tavsiye ederiz.

2023 yılında 55 milyar dolara ulaşması gereken piyasa hacmi ile aydınlatma sistemlerinde ciddi paraların döndüğünü belirtebiliriz.


18. Matcha Çayı

Doğal ve organik sağlık ürünlerinin yükselişte olduğu şu zamanlar matcha çayı da internet kullanıcıları tarafından çok beğenilen bir ürün. Üstelik insanların kolay yoldan kilo vermek için çok para harcadığı düşünülünce matcha çayı daha da öne çıkıyor. Çünkü Matcha çayı kilo verme konusunda da oldukça etkili bir içecek.

Matcha, yeşil çayın öğütülerek toz hale getirilmesiyle elde edilmiş bir toz. Yeşil çay’a oranla daha etkili olduğu için bu kadar popüler. Matcha çayı tozunun piyasada satışını yapabileceğiniz farklı aromaları da mevcut.

Daha az işlenmiş yeşil çay olarak da adlandırabileceğimiz matcha çayı, Amazon’da aylık 18.000 kez satılıyor. Aşağıdaki grafik tam olarak bunu gösteriyor ve bu sadece bir markaya ait rakamlar.


19. Detoks Çayı – Detoks Suyu

Detoks özelliği olan pek çok çay ve içecek bulunmakta. Siz de bu ürünlerden bir tanesini alıp markanızı kurabilir ve daha sonrasında ürün çeşidinizi artırabiirsiniz.

Detoks suyu piyasasının şu an 3.4 milyar dolarlık bir hacme sahip olduğunu ve piyasanın artış trendinde olduğunu belirtelim.


20. Epilasyon

Epilasyon sektörünün 2024 yılına dek 1.3 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor. Ancak epilasyon çok geniş bir alan. Siz daha spesifik bir alt dal bulmalı ve oradan yürümelisiniz.

Örneğin sadece kulak kılı almaya yarayan şarjlı tıraş aletlerine odaklanabilirsiniz.


21. Taş Devri Diyeti

Paleo diyeti olarak da bilinen bu diyet türünde Taş devrinde yaşayan atalarımızın tükettiği ürünler temel alınır. Süt ürünleri, tahıl ve işlenmiş gıda tüketilmez.

Bu diyet türünü uygulayan kişilere özel hazırlanmış barlar satabilirsiniz. İçinde badem, kaju ve yumurta akı gibi besinler bulunan bu barlara yönelik gayet iyi bir talep gözlemliyoruz.


22. Sahte Kirpik

Sahte kirpikler de kadınların yoğun olarak gösterdiği bir bakım ve güzellik ürünü.

Güzellik ve bakım sektöründeki her şeyin iyi bir iş fikri olduğunu belirtebiliriz rahatlıkla ama önemli olan sizin olaya özgün ve yeni bir bakış açısıyla girmeniz.


23. Parti Aksesuarları

Genç anne babaların bebeklerinin doğum günlerinde ne kadar görkemli partiler verdiğini siz de yakından bilirsiniz.

Bu bağlamda parti aksesuarları ve parti dekorasyon ürünleri son derece revaçta ürünler haline gelmiş durumda.

Anne babaların hayatını kolaylaştırmak ve çocuklarının partisi için hazır halde parti ürünleri satmak da bu noktada size düşüyor.

Parti için tüm aksesuarların olduğu bir kutu hazırlayıp göndererek bu işten güzel paralar kaldırabilirsiniz. Yapmanız gereken parti ürünlerini Çin’den yok pahasına getirmek ve güzel bir aranjman ile kutulamak…

İnstagram üzerinden bu işi gayet güzel yapabilirsiniz.


24. Sanat Malzemeleri

Boya, fırça, kalem, özel kağıt gibi şeyleri arayan sayısız insan var.

Bir resim yapmaya heveslenip bir kırtasiyeye gittiyseniz boya ve sanat malzemelerinin sayısından başınız dönmüş olabilir. İşte bu durumu fırsata çevirip hazır paketler halinde ve özellikle de amatörleri hedefleyecek şekilde sanat malzemeleri satabilirsiniz.


25. Cep Mendili

Cekete iliştirilen şık bir mendil tarzınızı ve duruşunuzu son derece olumlu etkileyebilir. Ancak bu alışkanlık son yıllarda yavaşça da olsa yeniden fark edildi.

Siz de farklı kumaş, desen ve fiyat aralığında erkekler için cep mendili satabilirsiniz. Bu tür aksesuarlar, kar marjı yüksek olması nedeniyle satış yapmak için idealdir.


26. Hayvansal Bileşen İçermeyen Makyaj Malzemeleri

Pek çok makyaj malzemesinin içeriğinde hayvansal bileşenler bulunuyor. Veganları hedefleyerek bu tür makyaj malzemeleri de satabilirsiniz. Zira organik ürünlerden de farklı olarak bu ürünler asla hayvansal bileşen içermez.

Bu piyasanın son 5 yılda ciddi bir artış yaşadığını da grafikten gözlemleyebilirsiniz.


27. Bebek Kıyafeti

Bebek kıyafeti her zaman her türlü koşul altında revaçtadır ve çok geniş bir kategoridir.

Bu kategoride çok spesifik bir alandan yürürseniz, anne babaları yakalamış olursunuz.

Örneğin %100 pamuk zıbınlar, kimyasal boya içermeyen patikler ve daha nice ürün çeşidi bu kategoride yer alır. Önemli olan hedef müşteri kitlenizin kimlerden oluştuğu ve kendi markanızı nasıl konumlandırdığınız. Zira 10 liraya da zıbın var, 100 liraya da…

Mutlaka okuyun: Ne Tür Bebek Ürünleri Satabilirim?


28. Oduncu Gömleği

Eylül 2022 verilerine göre kareli gömlek büyük bir popülarite kazandı ve bu trend bitecek gibi de görünmüyor.

Her yıl özellikle sonbahar ve kış aylarında kareli gömlek mevsimsel olarak daha çok talep görür. Ancak bu mevsimsellik gözünüzü korkutmasın. Kareli ve oduncu gömlek için bir e-mağaza açacaksanız ilkbahar ya da yaz aylarında işe koyulabilir, yaz aylarını sitenizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Sonbahar geldiğinde ise satışa hazır olursunuz. Oduncu gömlek satmak için kurduğunuz web sitesini SEO kriterlerine göre organik olarak ilk sıralara taşıyabilirsiniz örneğin.

Oduncu gömlek satmanın en güzel yanı tek bir konuya odaklanabilmelinizdir. Oduncu gömlek odaklı bir web sitesinde ayrıca farklı gömlek türleri de satabilmek şahane bir fırsattır.

Gömlek türüne gelince kareli deseler her zaman iş yapar ancak Zara, HM gibi mağazaları gezerek ya da internetten araştırarak da en popüler gömlek türlerini tespit edebilirsiniz.


29. Fitness Kıyafeti ve Tayt

“Bayanlara yönelik ne satabilirim?” diyorsanız taytları es geçmeyin deriz.

Moda sektörü sürekli bir değişim içindedir. Ancak fitness kıyafetleri her zaman ilgi gören bir alt kategoridir. Özellikle günlük giyime uygun taytları buna örnek verebiliriz. Bu kategori içinde sweat, tayt, spor sütyeni, kapüşonlu, çorap gibi şeyleri sayabiliriz.

Her kadının gardırobunda bulunması gereken şeylerden biri de taytlar. Taytlar kadınlar için tshirtlerin ya da elbiselerin altlarına giymek için oldukça rahat, hafif ve joker ürünlerden. İnternette kadınların taytlara karşı giderek artan bir ilgisi var. Bunun sebebi artık taytların yeni, farklı baskılara ve modellere sahip olması. İnternette taytlara karşı görülen ilgi devamlı bir artış gösteriyor.

Günlük giyime uygun fitness ürünlerini tek başına bir kategori olarak alıp buna uygun bir mağaza açabilir ve buna uygun bir satış stratejisi geliştirebilirsiniz. Markanızı konumlandırma biçiminize göre takı, fitness aksesuarı, yoga malzemeleri vs. de satmaya başlayabilirsiniz tabii.

Genç kadınlar bu noktada sizin hedef müşteri kitlenizi oluşturur. Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Youtube gibi platformlar markanızı büyütmek için ideal yerlerdir. Ayrıca fenomenlerden yararlanarak da ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz. Influencer marketing için oldukça uygun bir kategoriden bahsediyoruz çünkü. Bu kişiler sizin ürünlerinizi giyer ve örneğin Instagram hikayelerinde sizden bahsederse mağazanıza ciddi bir talep oluşabilir. Ayrıca Shopify gibi platformlardan da uluslararası satış yapmanız mümkün.


30. Seyahat Malzemeleri

Seyahatin bir yaşam tarzı haline gelmesiyle birlikte insanların seyahat malzemelerine olan ihtiyacı da arttı.

Seyahat malzemeleri satmak için size farklı bir yöntemden bahsedelim. Google Keywords üzerinden seyahat, tatil gibi anahtar kelimeleri araştırın. Bu kelimeler çok geniş olduğu için biraz daha daraltın kapsamı. Örneğin “Ege’de tatil yapılacak yerler” gibi bir ifadeyi aratın. Bu kelimenin aylık güzel bir aranma hacmi olduğunu göreceksiniz.

Daha sonra bu anahtar kelime ile ilgili bir blog yazısı oluşturun. “Ege Kıyılarında Tatil Yapmalık 15 Şahane Yer” gibi bir yazı mesela… Bu yazının orta bölümüne seyahat malzemelerinizin linkini koyun. Böylece insanlar yazıyı okurken sizin ürünlerinizden de haberdar olur.

Bu uzun vadeli ancak başarısı kanıtlanmış bir yoldur. İnsanlara içerik sunarak bu içeriği araçsallaştırır ve ürününüzü satarsınız. Daha kısa vadeli bir yöntem ise bu blog yazısını Google veya Facebook’ta reklamlı olarak tanıtmaktır. İnsanları blog yazısı yerine direkt ürün sayfasına yönlendirirseniz daha düşük reklam ücreti ödersiniz. Bir başka yol ise direkt olarak ürünlerinizin reklamını yapmaktır. Yani tatil ve seyahat ürünleri ile ilgili çeşitli satış yöntemleri bulunuyor. Size en uygun olanını seçip satışa başlayabilirsiniz.


31. Otomobil Aksesuarları

Otomobiller de gittikçe dijital bir hal alıyor. Bu da dijital otomobil aksesuarlarına olan ilgiyi artırmakta. Görseldeki araç projeksiyonuna bakın. Araç ile ilgili tüm bilgileri arabanın ön camına yansıtıyor ve sürücünün gözünü yoldan ayırmamasını sağlıyor. Gayet güzel bir hizmet bu.

Bu tür bir ürünü satmak istiyorsanız Facebook, Instagram gibi görsel ortamları kullanmalısınız. Örneğin bu projeksiyon cihazını tanıttığınız bir Instagram hikayesi ya da Youtube videosu gayet güzel iş yapabilir. İnsanlar bu tür ürünleri bir an gaza gelerek satın alır. Bu nedenle görsel bir reklam ve etkileyici bir video sizin yararınıza olacaktır.


32. Akıllı Saat

Dünyada her yıl 1.2 milyar adet akıllı saat satılıyor. Bu rakam ise artış trendini uzun süreler koruyacak. Bunu net bir biçimde söylemek mümkün. Geçen yılın Aralık ayında ise akıllı saat satışları tavan yaptı. Bunda yılbaşı alışverişlerinin de etkisi söz konusu tabii.

Saat satışı için sosyal medyadan yararlanmak ise çok doğru olur. Pek çok saatçi, sosyal medyadaki fenomenlerden yararlanarak reklam yapıyor ve ürünlerini lüks ve doğal ortamlarda fotoğraflayarak pazarlıyor.

Mutlaka okuyun: En İyi Akıllı Saatler ve Özellikleri


33. Minimal Takı ve Aksesuar

Minimalizmin son yılların en büyük trendlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar artık daha sade ve işlevsel şeyler arıyorlar. Bu durum takı ve aksesuar dünyası için de geçerli.

Minimal takı ve aksesuar satmak için en ideal platform Instagram, Pinterest ve Facebook olacaktır. E-mağazanızın bilinirliğini artırmak için ürünlerinizi tanıttığınız fotoğraflar ve videolar son derece faydalı olur. Instagram’ın “Keşfet” kısmında videoların daha çok yer kapladığını siz de görebilirsiniz. Bu bakımdan ürünleriniz tanıtmak için kısa ve kaliteli videolar çekmenizi öneriyoruz.


34. Isıtmalı Yelek

Outdoor ve doğa tutkunları ile dışarıda çalışan kişiler (balıkçılar, avcılar, temizlik işçileri) için şahane bir ürün var. Isıtmalı yelek… Bu yelek, içinde bulunan batarya sayesinde yeleği ısıtıyor ve 35-45 dereceye kadar sıcaklık veriyor. Özellikle soğuk yaz günlerinde mumla aranacak bir şeyden bahsediyoruz.

Google Trends’te de ısıtmalı yeleklere yönelik ciddi bir artış görüyoruz. Özellikle spor ve outdoor konulu bir e-ticaret mağazası bu tür yelekleri satmak için ideal olabilir.


35. Yarım Çizme

Ayakkabı sektörünün 2025 yılına kadar yıllık %8 büyümesi bekleniyor. Son dönemde yarım çizmeler büyük bir popülerlik kazandığı için yarım çizme modellerine ağırlık verebilirsiniz.

Yani ayakkabı bazlı bir e-ticaret sitesi veya mağazası açacağınız zaman yarım çizme modellerine ayrı bir kategori oluşturmanız yararınıza olabilir.

Tam çizmeden yarım çizmeye dönüşebilen modeller ise kullanışlı olması bakımından talep görme ihtimali yüksek bir model olacaktır. Bu tür ürünleri de yine Instagram, Facebook, Youtube üzerinden bilhassa 20’li yaşlardaki kadınları hedef alarak satabilirsiniz.


36. Yüz Maskesi

Güzellik ve cilt bakım alanında trend bir ürün mü arıyorsunuz? Soyulabilir yüz maskeleri Google Trends ve Amazon’da daha çok talep görmeye başlayan bir ürün örneğin.

Keywords Everywhere’den aldığımız arama sonuçlarına göre “peel off face mask” (soyulabilir yüz maskesi) aylık 30.000 aranma hacmine sahip. “Face peel” (yüz peeling’i) ise 27100 aranma hacmine sahip. “Charcoal face mask” (kömür maskesi) 41.000, “facial mask” ise 81.000 aranma hacmine sahip. (Özellikle ülkemizdeki kuaför ve berberlerde kömür maskesinin son birkaç yılda epey popüler hale geldiğini hatırlatalım.)

Keywords Everywhere verilerine göre Youtube’ta da soyulabilir yüz maskeleri ile ilgili top 20 video 5.2 milyon izlenme almış.

Sağlık ve güzellik ile alakalı ürünler satarken Instagram ve Youtube gibi görsel yoğunluklu mecralara yönelmekte fayda var. Yani Youtube’da fenomenlerle işbirliği yapmak ya da Instagram’da reklam vermek satış ve pazarlama açısından doğru bir hamle olur. Yine kendi  Instagram sayfanızı açıp yüz maskesi ile ilgili içerik üretmek, öncesi-sonrası fotoğrafları paylaşmak da çok iyi olacaktır.

Instagram’da

 • Canlı yayın yaparak ürünü tanıtabilirsiniz.
 • Müşterilerinizin yorumlarını ve fotoğrafları gösterebilirsiniz.
 • Çekiliş düzenleyebilirsiniz.
 • Hikayeler kısmında ürünün detaylarını gösterebilirsiniz.
 • Instagram alışveriş özelliğinden yararlanabilirsiniz.
 • İlginç ve eğlenceli Reels videoları yayınlayabilirsiniz.
 • Kaydırmalı gönderi paylaşabilirsiniz.
36. Oje

Özel tasarım ojelerin gençler arasında yaygınlaşması nedeniyle küresel oje piyasasının 2024’e kadar 15 milyar doları aşması bekleniyor. Google Trends verilerine göre “nail polish” (oje) Mart 2020’de büyük bir artış yaşadı ve 2020 boyunca aylık 246.000 kez arandı.

Çünkü Z kuşağı yeni ojeler denemeye başladı evde karantina altındayken. Yine tırnakla alakalı diğer bakım ürünlerinde de ciddi bir artış söz konusu. Tırnak bakım ürünlerinin özellikle renkli kozmetik ürün segmentindeki en trend ürün grubu olduğunu söylemek mümkün.

Eğer farklı ve çekici ojeler satmak istiyorsanız Pinterest ve özellikle Instagram’a yüklenmeniz şart. Fenomenlerle işbirliği ve paralı reklam vererek satışlarınızı artırmanız gayet mümkün.

Pinterest’te “nails, nail ideas, nail designs” (tırnak fikirleri, tırnak tasarımları) anahtar kelimeleri Mart 2020’den sonra yine yükselişe geçmiş durumda. Pinterest’te pinboard açıp her bir fotoğrafa kendi satış linkini koyarak mağazanıza trafik çekebilirsiniz.

Instagram’da kaydırmalı gönderilerle farklı ojeleri farklı ortamlarda gösterebilirsiniz. Kaydırmalı gönderilerin normal gönderilere göre %6 daha fazla etkileşim aldığını hatırlayalım.


38. Direnç Bandı

Decathlon mağazalarında direnç bandı stoku kalmadığını söyleyelim, gerisini siz anlayın!

Egzersiz bandı ya da direnç bandı spor salonlarının kapanmasıyla büyük bir ilgi görmeye başladı. Kolay kolay açılacağa da benzemiyor. Yani direnç bantları bundan böyle popüler bir ürün durumunda.

Keywords Everywhere verilerine göre;

Resistance bands (direnç bandı): Aylık 673.000, exercise bands (egzersiz bandı) aylık 25.000 aranma hacmine ulaştı.

Direnç bandı gibi niş bir ürüne odaklanıp bu ürünle alakalı blog açabilir, Youtube videoları hazırlayabilir, bu ürünle ilgili sayısız egzersiz içeriği üretebilirsiniz. Böylece e-ticaret sitenize nitelikli trafik çekme imkanına kavuşursunuz.

Evde spor yapmak uzun bir süre daha gündemde olacağı için bu ürünün en az birkaç yıl daha popülaritesini koruyacağını söylemek münkün. Fitness ve egzersizle alakalı bir marka kurup Google’da üst sıralara çıkmaya çalışmanız iyi olur. Yani kaliteli içerikle organik olarak üst sıralarda yer almanız ürün satışı için şahane bir yöntem olacaktır. Tabii Google Alışveriş ve Facebook reklamlarıyla ürüne ilgi duyabilecek kişileri de satış sayfanıza ulaştırabilirsiniz yine.


39. Tekrar Kullanılabilir Su Şişesi

Tekrar kullanılabilir su şişesi piyasası küresel düzeyde 8.1 milyar dolarlık hacme ulaştı 2018’de. 2025’e kadar ise yıllık %4 büyümesi bekleniyor.

 • Su şişeleri (water bottles): 103.000
 • Tekrar kullanılabilir su şişeleri: 27.100
 • Spor su şişeleri: 14.800
 • Kişiye özel su şişeleri: 22.200

…gibi bir aranma hacmine sahip 2020 yılında.

Google Trends de yine aynı şekilde su şişelerine yönelik artan bir trend’e işaret ediyor.

Çevresel hassasiyetler nedeniyle tek kullanımlık pet su şişelerine karşı farkındalık insanları yeniden kullanılabilir ve sürdürülebilir seçeneklere  yöneltiyor. Bu alanda alışveriş yapan kişilerin çevre sorunlarına duyarlı ve eğitimli insanlar olduğunu söylemek de mümkün.

Dolayısıyla bu ürünü satmak için yeniden kullanılabilir su şişelerini farklı ortamlarda, ormanda, çölde, kampta, metroda, ofiste fotoğraflamanız şart. Zira kullanıcı kitlesinin meraklı olduğu ortamlar bunlar.

Yine Google ve Facebook üzerinden bu spesifik müşteri kitlesini hedef alacak paralı reklamlar vermeniz de iyi olacaktır.


40. Battaniye – Yorgan

Eğer yüksek kar marjlı bir ürün arıyorsanız battaniye ve yorgan tam size göre.

Günümüzde insanlar evde daha uzun süre geçirdiği için battaniye ve yorgana talep oldukça yüksek. Future Market Insights araştırmasına göre piyas 2018’de 6.6 milyar dolara ulaştı ve  2027’ye kadar 10 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Araştırmalar insanların çevresel anlamda sürdürülebilir malzemelerden  yapılmış, modern, dekoratif ve rahat ürünlere ilgi gösterdiğini ortaya  koyuyor. Örneğin yün battaniyelerin kar marjı pamuk ve polyester ürünlerden daha yüksek. Ayrıca bu ürünlere kişiye özgü hale getirip baskılı şekilde satmak da yine iyi bir taktik olur.

Yün battaniye 2020’de 40.500, polar battaniye ise 49.500 kez aranmış mesela. Daha spesifik bir şekilde “yün kamp battaniyesi”, “mavi beyaz kanepe battaniyesi” gibi ürünler de satabilirsiniz.

Sosyal medyada ürünlerinizin ne kadar sıcak tuttuğunu gösteren videolar üretebilirsiniz. Video içerik  bu anlamda daha ideal olur. Ayrıca sonbahar ve kış aylarında çekilişler düzenleyebilir, takipçi (potansiyel müşteri) kitlenizi genişletebilirsiniz. Google ve Facebook reklamları da her zaman cebinizde olması gereken diğer opsiyonlar.41. Yoga ve Pilates Matı

Yoga ve pilates matları halihazırda popüler ürünler. Yogaya olan ilginin artması ve sağlık açısından faydalarının bilinmesiyle yoga matı sektörünün 2025’e kadar 17 milyar doları aşması bekleniyor.

Google Trends ise bunu ispatlıyor.

Aylık 191.000 aranma hacmine sahip yoga matlarında özellikle çevre dostu materyallerden yapılan matlara ilgi de artıyor. Yani PVC’den yapılan matlardan ziyade toksik olmayan matlara yönelmeniz orta vadede daha makul olur.

Yoga ve pilates matı satarken kullanacağınız görsellerde bol gün ışığı alan ev ortamlarından yararlanmanız çok daha çekici olur.

Minimal, insana huzur veren ortamlarda çektirin ürün fotoğraflarınızı. Bu görselleri Instagram ve Pinterest’te paylaşın ve ürün linkini eklemeyi ihmal etmeyin!

Yine fenomenlerden yararlanıp ürünlerini tanıtmayı da deneyebilirsiniz.

Paralı reklam vermek için büyük bir bütçeye gerek yok. Ürün görselleriniz yeterince iyiyse zaten viral olmaya adaydır.

Yeni yıl dönemi, yaz başlangıcı, Kasım ve Aralık gibi hediyeleşmenin bol olduğu dönemlerde yoga ve pilates matı satışları artar. Ancak yoga kurslarının kapalı olduğu pandemi döneminde evde yoga-pilates yapmaya ilginin arttığı da bir gerçek. Dolayısıyla reklam vermek için Facebook ve özellikle Instagram’ı düşünebilirsiniz.


42. Yapboz

1760’dan beri popüler bir ürün aslında yapboz… Stres atmak ve ailece güzel vakit geçirmek için şahane bir oyun.

Ancak şirketler artık daha çekici ve yeni yapbozlar üretiyor.

Yapboz (jigsaw puzzle) kelimesi 2020’de aylık 823.000 kez aranmış. Evde karantinadayken insanlar yapboza yönelmiş anlaşılan.

Bugün 9.1 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip yapbozların 2025’e dek yıllık %15 büyümesi öngörülüyor. COVID-19 ve ebeveynlerin çocuklarına bilgi ve beceri geliştiren oyunlar alma isteği yapbozun iyi bir ürün fikri olmasını sağlıyor anlayacağınız.

Yapboz satmak istiyorsanız spesifik olmalısınız. Çocuk yapbozu ya da ahşap yapbozlar bazı niş kategoriler örneğin.

Sosyal medya hesaplarınızda çekilişler düzenleyerek insanların katılımını sağlamalı, ebeveynlerin ve yetişkinlerin e-mail adreslerini toplayarak onlara pazarlama e-mailleri göndermelisiniz.

Müşteri yorumları da yine yapboz alışverişinde önemli bir faktör. Müşteri memnuniyetini esas alarak 5 yıldız toplayabilir ve böylece potansiyel müşterilerin tereddüt etmemesini sağlayabilirsiniz.


43. Mutfak ve Salon Mobilyası

Mutfak, salon ve yemek odası mobilyalarına son aylarda ciddi bir yönelim söz konusu. İnsanların evde geçirdiği süre arttıkça mobilya yenileme sevdasına kapılmışlar anlaşılan… Google Trends bu iki kategoride bir artış olduğunu gösteriyor.

“Kitchen furniture” (mutfak mobilyası) aylık 49.500, “kitchen table” (mutfak masası), “kitchen chairs” (mutfak sandalyeleri) ise 110.000 kez aranmış örneğin geçen yıl. Yemek odası mobilyaları da yine oldukça sık aranmış:

 • Dining room furniture (yemek odası mobilyası): 201.000
 • Dining room chairs (yemek odası sandalyeleri): 135.000
 • Dining room tables (yemek odası masaları): 110.000

Mutfak ve yemek odası mobilyalarını pazarlamak için Google reklamı ideal olacaktır.

Yine mutfak ve salon dekorasyonu ile ilgili blog ve Youtube kanalı açıp içerik üretmek insanları web sitenize yönlendirmek için akıllıca olur.

Reklam verirken uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmak da önemli bir taktik. Yani “yemek masası” yerine “metal ayaklı gerçek ahşap yemek masası” gibi anahtar kelimeler kullanmanız ne istediğini bilen ve satın almaya yakın müşterilerin karşısına çıktığında satış yapmanız çok daha mümkün olur.


44. Masaüstü Oyunları

Masaüstü oyunlar (board games) de 2023’ün en çok satanlarından biriydi. Evde bolca vakit geçirmek zorunda kaldığımızdan ailece eğlenceli ve düşük stresli oyunlara yöneldik yani…

Dünya genelinde “board games” ifadesi tam 673.000 kere aratılmış. “Board games for kids” (çocuklar için masaüstü oyunlar) ifadesi ise tam 60.500 kez aranmış. Yani bu ürüne ilgi ciddi düzeyde.

Google Trends verilerine göre özellikle tatil sezonlarında bu ürüne olan ilgi artıyor. Ancak pandemi nedeniyle 2020 Mart ve Haziran ayları arasında da ekstra bir ilgi olmuş durumda. Pandemi sonrası değişen alışkanlıklarımızı ve evde daha çok vakit geçirdiğimizi düşünürsek masaüstü oyun satma fikri gayet mantıklıdır diyebiliriz.

Masaüstü oyunları pazarlamak için spesifik müşterilere ulaşmanız şart. Zira masaüstü oyunların kendine özgü bir kitlesi var. Çocuklu aileler de masaüstü oyunları seviyor, 40’lı yaşlarda eğitimli insanlar da… Dolayısıyla bu kişilerin aktif olarak zaman geçirdiği mecralarda ürünü tanıtmalı, oyunun nasıl oynandığına dair videolar ve yazılar hazırlamalısınız.

Facebook ve Google reklamları da yine size güzel trafik sağlayacaktır.


45. Halı ve Kilim

Geçtiğimiz yılın en popüler ürünlerinden biri de kilimlerdi. Ev dekorasyon ürünleri gibi kilimler de evde kalma süremizin artması nedeniyle ilgi gören bir nesne oldu. Son 5 yıl içinde kilim aranma hacmi 2023’te en yükseğe ulaştı.

Rugs (Kilim) sözcüğü aylık 673.000 aranmış mesela. Rugs for sale (satılık ikinci el kilim) ise 90.500 kez aranmış. Halı olmasa bile kilim ne kadar eskiyse o kadar değerleniyor sizin de bildiğiniz gibi.

Satmak istediğiniz halı ve kilimlerin spesifik hale getirmeniz önemli. Yani shaggy denen halıdan mı satacaksınız, İran kilimi mi satacaksınız… Buna karar vermeniz lazım. Zira pazarlama kampanyanızı buna göre dizayn etmek durumundasınız. İnsanlar reklamdan ziyade kilim ve halı görselleriyle zenginleştirilmiş tanıtım yazılarına daha çok ilgi duyar bu alanda. Dolayısıyla ürünlerinizin özelliklerini detaylı bir biçimde anlatan blog yazıları sizin için ideal olacaktır.

Instagram ve Pinterest bu bağlamda mutlak surette faydalanmanız gereken mecralar. Yine iç mimari ve ev dekorasyon alanında bir sosyal medya fenomeniyle anlaşma yapmanız da satışlarınıza olumlu etki yapabilir.


46. Laptop Kılıfı

Laptopların arkasına geçirilen etiket şeklindeki kılıflar birkaç yılda bir moda oluyor. Özellikle popüler olduğu dönemlerde kar marjı oldukça iyi olan laptop kılıfları 2009, 2016 ve 2020’de pek modaydı. Bunun 2024’de de süreceğini söyleyebiliriz. Google Trends öyle gösteriyor zira.

2020’de “laptop skins” ifadesi aylık 33100 aranmış Keywords Everywhere istatistiklerine göre. İnsanlar kendi bilgisayar markalarına göre arama da yapmışlar. Mesela Dell markasına yönelik laptop kılıfları 2900 kez aranmış. Bu hedef müşteri kitlesini daraltmak ve bu kişilere ulaşmak için iyi bir anahtar kelime tercihi olur sizin için.

Google üzerinde reklam vermek ve özellikle Instagram’da güzel ve çekici içerikler üretmek satış ihtimalinizi epey artıracaktır.


48. Kano Malzemeleri

Kano sporu ile ilgili özellikle ABD’de yükselen bir ilgi söz konusu. Sırf ABD’de 11.3 milyon kano sporuyla uğraşan kişi var. Kano aksesuarları da yine bu sporun olmazsa olmazları.

Google Trends verilerine göre geçtiğimiz yılın bahar döneminde kano malzemelerine iyi bir ilgi olmuş. Aylık 33100 kez “kayak accessories” (kano malzemeleri) ifadesi aranmış.

Eğer outdoor spor malzemeleri satan bir mağazanız varsa ülkemizde de giderek bilinen ve yapılan bir spor haline gelen kanoculuğa dair malzemeleri stoklarınıza eklemenizi tavsiye ederiz.

Bu malzemeleri tanıtmak için:

Web sitenize kanoculukla ilgili yazılar yazabilir, Google’da üst sıralarda yer bulabilirsiniz kendinize.

Ülkemizdeki ideal kano yerlerine dair bir rehber hazırlayabilirsiniz.

Vlog tarzı içerik çekip Youtube’da paylaşabilirsiniz.

Facebook ve Instagram’da reklam verebilirsiniz. Özellikle Instagram’da güçlü ve etkili görseller paylaşmayı mutlaka düşünmenizi öneririz.

Bu spora ilgi duyan kişilerin bütçe konusunu pek de dert etmeyeceğini de söyleyebiliriz galiba.


49. ZeytinYağı

İnsanların git gide daha sağlıklı gıdalara yönelmesiyle birlikte zeytin yağ tüketimi de her geçen yıl artmaya devam ediyor. Ülkemizin de zeytinyağı üretiminde dünyada ilk 5’te yer alması bu işi oldukça cazip kılıyor.

Mutlaka okuyun: İnternetten Zeytinyağı Nasıl Satılır?


50- Ahşap çerçeveli gözlük

En eski yapı malzemelerinden biri olan ahşap, güneş gözlüğüne şık bir hava vermesi için çerçeve tasarımında kullanılmış. Şık görünüşünün yanı sıra her renk ve boyutta modelleri bulunmakta. Bahar ve yaz ayları yakın. Bu nedenle bu şık ahşap çerçeveli güneş gözlükleri internette baya ses getirecek gibi gözükor. İlk kez yapılan ahşap çerçeveli gözlük tasarımı, internette görücüye çıktığı günden beri giderek artan bir beğeni kitlesine sahip. Bu ahşap çerçeveli gözlükler internette online satış için oldukça trend bir ürün.


51- Su geçirmez telefon kabı

Akıllı telefonların en büyük ve en tehlikeli düşmanlarından biri su. Zaten çoğumuzun telefonları da havuz ve su birikintileri gibi birçok yerde bir şekilde suyla temas etmiş ve bozulmuştur. Su geçirmez telefon kabı tam da bu nedenle üretildi. Çeşitli telefon modelleri için de bulunan bu kaplar telefonunuzu hiçbir engelleme olmadan rahatça kullanmanızı sağlarken sudan da %100 koruma sağlıyor. Su geçirmez kaplar bu yılın trend ürünleri arasında!


52- Küçük süsleme ışıkları

Küçük süsleme ışıkları çok ufak beyaz LED ampulleri olan ışıklar. Herhangi bir yaşam ortamının dekorasyonunda kullanılabilecek bu ışıklar kullanıldığı alana sıcak bir hava katıyor. Ayrıca hem iç hem de dış alanlarda rahatça kullanılabiliyorlar. Bu küçük süsleme ışıklarını salonunuza veya yatak odanıza asıp sıcak ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. İç dekorasyonla ilgilenen kişiler için harika birer hediye olabilirler. Aynı zamanda yılbaşı süslemelerinde de kullanılmak için çok idealler.


53- Hindistan cevizi yağı

İnternetten alışveriş yapmayı seven insanlar git gide doğal ve organik ürünlere doğru bir eğilim gösteriyorlar. Bu popüler doğal ürünlerden biri de hindistan cevizi yağı. Hindistan cevizi yağı birçok şey için kullanılabiliyor. Kullanım alanları; cilt nemlendirmesi, traş, yemek, vücut scrubı, dudak nemlendirme, makyaj temizleme ve böcek ısırıkları tedavisinde kullanılıyor. İçerisinde bulunan iyileştirici özelliğe sahip maddeler sayesinde hindistan cevizi yağı internetteki en trend ürünlerden biri.


54- 3D yazıcılar

Bir sandalet ya da kupa yazdırmak kulağa çok havalı geliyor değil mi? 3D yazıcılar sayesinde artık bu mümkün. Bu yazıcılar internette birçok kişiyi kendisine hayran bıraktı ve bütün platformlardan ilgi çekti. Bilim adamları, teknoloji uzmanları ve hatta hobiciler 3D yazıcıların peşine düştü. Prototip bir ürün yapma ya da üretmede sağladığı kolaylıklar yüzünden 3D yazıcılar hala internetteki en trend ürünler arasında yer alıyor. Fiyatları sürekli düşen bu yazıcılar internette satmak için oldukça karlı ürünler.
56- Taşınabilir şarj cihazları

Her gün telefonlarımızı saatlerce kullanıyoruz. Ve sosyal medya ile telefonumuzun şarjını neredeyse yiyip bitiriyoruz. Bu problemi çözmek için taşınabilir şarj cihazları yardımımıza yetişiyorlar. Bu taşınabilir şarj cihazları 10,000 mAh’a kadar kapasiteye sahip olabiliyorlar. Bu sayede telefonunuzun şarjını %0’dan %100’e kolayca doldurabiliyorlar. Taşınabilir telefon şarj cihazları internetten satıldığında size kesin net kar sağlayabilecek ürünlerden.


57- Likit telefon kapları

Akıllı telefonlar için en önemli aksesuarlardan biri de telefon kabı. Telefon kabı telefonunu yalnızca şoklardan ve çizilmelerden korumaz aynı zamanda da telefon ekranınızın kırılmasından ya da çatlamasından korur. Bugünlerde ise likit telefon kapları bir hayli revaçta. Bu kapların bir şey hariç diğer telefon kaplarından bir farkı yok. Kabın arka kısmı ilginç süslü jelimsi bir sıvı ile dolu. Siz telefonunuzu oynattıkça jel sıvı da hareket ediyor. Bu telefon kapları önümüzdeki yıllarda popülaritesi daha da artacak havalı ve trend bir ürün.


58- Fitness trackerlar

Günümüzde birçok insan fitness’ı günlük yaşamlarının bir parçası olarak görüyor. Fitness yaparken de çeşitli aksesuarlar kullanıyorlar. En çok kullanılan aksesuarlardan biri de fitness tracker denilen cihazlar. Bu cihazlar tıpkı kol saatlerini andırıyor ve kaç kalori yaktığınızı, kalp atışınızı, kaç km yürüdüğünüzü/koştuğunuzu takip etmenize yardımcı oluyorlar. Birden fazla renk ve modele sahip fitness trackerlar son yılların en çok talep edilen ürünleri arasında bulunuyor.


59- Erkekler için aksesuarlar

Artık günümüzde erkekler de kadınlar kadar şık. Bu nedenle erkekler de kıyafetlerini ön plana çıkartıp daha şık hale getirecek kravat, kol düğmeleri ve cep mendilleri gibi aksesuarlar arıyorlar. Siyah renkli aksesuarlar fazlasıyla popüler ve birçok moda sitesinden ve sosyal medyadan ilgi çekiyorlar.


60- Glutensiz ürünler

Gluten işlenmiş yiyeceklerin içinde bulunan ve sağlıksız olduğu için tercih edilmeyen bir madde. Bu nedenle üreticiler glutensiz ürün talep eden büyük kitleler için üretim yapıyorlar. Ürettikleri gluten içermeyen ürünlerede “gluten-free” adını koyuyorlar. İlginç bir şekilde tüketiciler gluten-free ürünleri kullanmak için çok istekliler. Siz de gluten-free ürünler satarak bu pastanın bir parçası olabilirsiniz.


61- Rozetler

Rozetler, tatlı gözüktükleri, kolayca takılıp çıkartılabildikleri ve her kıyafetle kullanılabildikleri için gün geçtikçe daha da trend hale geliyorlar. Bu rozetler sayesinde istediğiniz herhangi bir dizaynı ya da logoyu kıyafetinize, sırt çantanıza ya da laptop çantanıza takabilirsiniz. Çok yönlü kullanımları sayesinde rozetler internette oldukça popüler.


62- Bebek ürünleri

Artık farklı, şık ve kullanım kolaylığı sağlayan birçok bebek ürünü de internette satışa sunuluyor. Bebek uyku tulumları, battaniyeler ve biberonlar artık internette hiç olmadığı kadar popüler ürünler. Oldukça şık ve güzeller. Dünyanın her yerinden anneler internetten bebek ürünleri satın alıyor ve bu trend önümüzdeki yıllarda da bitecek gibi görünmüyor.


63- LED cilt bakım ürünleri

Cilt bakımında en son teknolojilerden biri de özel LED ışıklar ile yapılan bakımlar. (Light Emitting Diodes) LED ışıklar akne tedavisinde ve kırışıklıkları azaltmak amacıyla cilt terapilerinde kullanılıyorlar. Günümüzde LED terapileri minik cihazlar içerisinde sunuluyor ve kullanıcıya kullanım rahatlığı sağlıyor. LED terapileri aynı zamanda yüz maskesi formunda da mevcut. LED cilt bakım ürünlerinin fiyatları 50 ile 5.000 dolar arasında değişiyor. Bu cihazları online olarak satabilir ve cilt problemlerine acısız bir şekilde çare bulmak isteyen bütün insanlara kolayca ulaşarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.


64- Enerji barları

Dünya çapında sürekli olarak büyümeye devam eden bir endüstri var; spor besinleri endüstrisi. İnsanlar spor ile ulaşmak istedikleri hedeflere ulaşabilmek için sürekli olarak en trend beslenme biçimlerini ya da spor supplementerlerini araştırıyorlar. En popüler spor beslenme ürünlerinden biri de 2017 yılında oldukça revaçta olan enerji barları. Bu barlar insan oğlunun 15.000 yıl önceki yontmataş devrindeki atalarının beslenme şeklini bir şekilde taklit eden içerikler içeriyor. Oldukça popüler ürünler arasında olan enerji barları internetten satmak ve iyi karlar elde etmek için ideal ürünler arasında.


65- Ahşap çerçeveli kol saatleri

Ahşapın doğal şıklığı ahşap çerçeveli kol saatlerinde de kendisini göstermeye başlaması ile birlikte internette de büyük beğeni topladı. Ahşap çerçeveli kol saati fikri internette daha önce de dönüyordu ancak son zamanlarda bu fikir gerçek oldu. Şimdi ise farklı modelleri ile ve hatta oymalı tasarımlarıyla birbirinden farklı ahşap kol saati mevcut.


66- Şarj edilebilir çakmaklar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sigara içmek de değişiklik gösterdi. Bu nedenle artık şarj edilebilir çakmaklar da artan bir ilgiye sahip. Bu çakmaklar ateş ya da gazla çalışmıyorlar. Onun yerine güçlerini lityum ion bataryalardan alıyorlar. USB kabloları ile yeniden şarj edilebilen bu çakmaklar  sigarayı yakmak için gerekli olan ısıyı elektrik yardımıyla ısınan bobinlerden elde ediyor. Bu ilginç ürün oldukça trend olmasının yanı sıra iyi de bir kazanç kaynağı.


67. Sıkılaştırıcı Tişört

Bu tişörtün özelliği spor yaparken kasları sıkması ve spordan daha fazla randıman almayı sağlaması.

Spor salonlarında dikkat ettiyseniz pek çok erkek bu tür dar tişört giyer.

Fitness ürünleri online satış için oldukça iyi bir niştir. Daima satılacak yeni ürün türleri çıkar piyasaya.

Tişört, şort, çorap gibi ürünleri sayabiliriz mesela.

Bu tür bir ürünü satmak için Youtube’a ürünün özelliklerini anlatan videolar yükleyebilir, fitness-spor konulu kanallara yönelik reklamlar verebilirsiniz.

Yine güzel bir Instagram sayfası açarak da ürünlerinizi tanıtabilir ve gerektiğinde paralı reklam verebilirsiniz.

Yani söz konusu fitness olunca hedef kitlenize pek çok sosyal medya platformundan ulaşabilme lüksünüz vardır.


68. Hırsızlık Karşıtı Sırt Çantası

Hırsızlığa ve kapkaça karşı önleyici özelliği bulunan sırt çantaları da son yıllarda epey revaçta. Örneğin bu örnekteki sırt çantası son 6 ayda 3600 adet satılmış.

Her yıl Ağustos ayında sırt çantasına olan ilgi tavan yapar okulların açılmasıyla. Ancak hırsızlık karşıtı özelliği olan sırt çantalarına ilgi 12 ay boyunca diridir.

Facebook’ta 18-24 yaş aralığındaki genç kadınlar bu ürün için sizin hedef müşteri kitlenizi oluşturur. Yine Facebook’ta üniversite grupları bu ürünün tanıtımını yapmak için ideal yerlerdir. Tüm bunlara ek olarak hırsızlık karşıtı kamera çantalarına da bakabilirsiniz. İnsanlar içinde 9-10 bin liralık kameralarının bulunduğu sırt çantalarının güvenli olmasını ister. Yani genç kadınlar kadar fotoğraf çekmeyi seven insanlar da sizin ilgi alanınıza girebilir.

Instagram’ı artık söylemeye dahi gerek yok. Bu ürünün özelliklerini net bir biçimde anlatan Instagram gönderileri ve reklamları size iyi bir geri dönüş sağlayacaktır.

Mutlaka okuyun: Hırsızlığa Yönelik Ürünler


69. Bebek Kanguru

Ülkemizde her yıl 1 milyona yakın bebek doğuyor. Bu da bebek ürünlerini her daim canlı bir ürün kategorisi haline getiriyor. Örneğin bu görseldeki bebek kanguru’dan son 30 günde 2000 adet sipariş verilmiş.

Ebeveynlerin bebeklerini kolayca taşımasını sağlayan bu ürünü yeni ebeveynlere ulaşacak şekilde pazarlamalısınız. Yine annelik ve bebek bakımı ile ilgili bloglar ve Youtube kanalları da sizin ürünlerinizi pazarlayabilmeniz için çok etkili mecralar.

Keza siz de annelik ve bebek ürünleri ile ilgili bir web sitesi açabilir, burada bebek ürünlerine yönelik sıkı yazılar yazarak Google’dan organik trafik elde edebilirsiniz.


70. Güvenlik Kamerası

Haneye tecavüz ve hırsızlık en sık görülen suçlar arasındadır. Yüzbinlerce lira vererek aldığınız evinize hırsızların dadanmasını asla istemezsiniz.

Bu noktada güvenlik kameraları iyi bir önleyici tedbir olacaktır. Hem malınızı hem de sevdiklerinizi korumak adına evinizin bahçesine, girişine ve antresine güvenlik kamerası taktırmak iyi bir strateji olacaktır.

Tabii bu durum size ne kadar fayda sağlarsa diğer insanlara o kadar fayda sağlar. Demek istediğimiz, güvenlik kamerası online olarak satmak için çok isabetli bir üründür. Akıllı telefona gerçek zamanlı görüntü aktarımı yapan güvenlik kameralarına yönelik ilginin ciddiyetini üstteki görselde yer alan kameraya son 6 ayda 2400 sipariş verilmesinden anlayabilirsiniz.

Ev ve iş yeri güvenlik sistemlerine yönelik bir web sitesi açarak bu site üzerinde hem satış yapabilir hem de blog yazıları ve diğer içeriklerle sitenize trafik ekebilirsiniz. Blog yazılarınızın en az 3000-4000 kelime olmasına da özen gösterin. Zira rekabetin olduğu bir niş olduğu için içeriklerinize ön plana çıkmanız önemli. Facebook gibi siteler ev güvenlik ürünlerine yönelik reklam almıyor. Dolayısıyla SEO, yani arama motoru optimizasyonu bu ürünü satmanız için izleyebileceğiniz en iyi yol.


71. Dizlik

Sporcuların olası sakatlıkları önlemek amacıyla taktıkları dizlikler, spor ve fitness alanında iyi bir niş ürün. Aylık aranma hacmi epey yüksek olan bu ürünü satmak için sık egzersiz ve spor yapan kişileri hedeflemeniz lazım. Koşucu dizliği, futbolcu dizliği, tenisçi dizliği gibi alt anahtar kelimeleri de kapsayacak şekilde bir pazarlama kampanyası yürütebilir; ayrıca yaşlı insanların sakatlanma riski nedeniyle yaşlı insanları da hedef müşteri kitlenizin bir parçası olarak görebilirsiniz.


72. Mini Helikopter Drone

Eğer patlamaya hazır bir niş arıyorsanız helikopter drone’ları mutlaka dikkate almalısınız.

Özellikle bütçe dostu ve hobi amaçlı drone’lara yönelmeniz daha iyi olur. Yani 6000 dolarlık drone’lar yerine 500 dolarlık, drone’ları seçmenizi öneririz.

Drone neticede fotoğraf ve video çekimi için kullanıldığından bu ürünü reklam ve pazarlamasını en iyi Youtube’da ve Instagram’da yapabilirsiniz. Özellikle 18-24 yaş aralığındaki genç erkekler başta olmak üzere her yaştan fotoğraf-video meraklısı erkeğin hedef kitlenizi oluşturacağını da söyleyebiliriz.


73. Katlanabilir Seyahat Ütüsü

Instagram çağında yaşadığımız, insanların sürekli bir yer seyahat etme arzusu içinde olduğu bir gerçek. Bu nedenle 2023 yılında seyahat ürünlerine ilginin artacağını söyleyebiliriz.

Özellikle taşınabilir ve kolay kullanımlı ütüler buna iyi bir örnek. Evet, kaldığınız otelde kırışan gömleklerinizi ütületebilirsiniz, fakat 2 gömlek ütüsüne 40 euro vermek hiç de isteyeceğiniz bir şey değildir.

Bu nedenle kompakt boyutlarıyla valizinizde çok az er kaplayan seyahat ütüsü insanların ilgi gösterebileceği bir ürün.

Aliexress’e baktığımızda bu üründe 280 adet satıldığını görüyoruz.

Sık seyahat eden bir hedef müşteri kitlesine bu ürünü satmak kolay olacaktır. Bu nedenle bu ürünü pazarlamak için sık seyahat eden kişilere, dijital nomadlara, yani 9-5 mesaili çalışmayan, dünyanın herhangi bir yerinde işini halledebilen kişilere ulaşmalısınız.

Facebook, Instagram ve Pinterest’te seyahat odaklı sayfalara reklam verebilir, seyahat malzemeleri ile ilgili blog yazıları yapabilir ve web sitenize nitelikli trafik çekebilirsiniz.


74. Fotoğraflı Kolye

Özellikle yılbaşlarında fotoğraflı kolyeye olan ilgi artar. Google Trends arama sonuçlarına baktığımızda insanların bu ürünü yılbaşı ve Christmas hediyesi olarak tercih ettiklerini görürüz.

Örneğin bu kolye Aliexpress’te 6000 adet satılmış. İnsanlar kolyeye sevdikleri birinin fotoğrafını ekleyerek kendilerine özgü bir kolyeye sahip olabiliyorlar.

Siz de internetten kişiye özgü takı ve aksesuar satmak istiyorsanız bu ve benzeri ürünlerden ilham alabilirsiniz.

Facebook ve Instagram’da reklam yapmak da yine iyi bir pazarlama stratejisi olur. Bu tür ürünler bir anlık hevesle alınır. Yani insanları kaliteli ve çekici bir reklamla karşılarsanız bir anda elleri cüzdanlarına, kredi kartına gider.

Mesela yeni doğan bir bebek fotoğrafının, sevgililer gününde çiftlerin fotoğraflarının yer aldığı bir kolye müşterilerin duygularına hitap eder. Keza evcil hayvan fotoğrafı bulunan kolyeler de evcil hayvanı olan insanlara yönelik iyi bir taktik olur.

Anneler günü, babalar günü, doğum günleri gibi özel günler bu ürünün en iyi iş çıkaracağı zamanlar arasındadır.75. Su Geçirmez LED:

Su geçirmez LED ışıklandırmalar, havuz ya da jakuziler için keyifli aksesurlardır. Son yıllarda insanların evlerinde daha fazla zaman geçirdiklerini hesaba katarsak, bu tür ürünler için talep her zamankinden fazla diyebiliriz.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere, son 5 yılda su geçirmez ışıklandırmalar sürekli iniş ve çıkış yaşamış ve gelecek aylarda da benzer bir çıkış yaşayacak gibi görünüyor. Bu nedenle sizin içinde bu ürüne yatırım yapmanın doğru zamanı olabilir.


76. Kokulu Mumlar

Kış ayları, kapalı ortamlarda rahat ve keyifli zaman geçirmek için idealdir ve kokulu mumlar da bu konuda yardımcı olabilir. Bu mumlarda size uygun olabilecek kimi kişiselleştirmeler yapmanız mümkün.

Grafikten, kokulu mumlara olan talebin zaman zaman artış gösterdiği anlaşılıyor. İnsanların davranışlarına göre sürekli değişiklik gösteren bu trend, hiçbir zaman unutulmuyor. 

77. Bere

Modaya uygun ve kullanışlı olan bereler, ünlüler arasında da onların hayranları arasında da popülerliğini sürdürüyor. Bu ürünler ayda ortalama 350 bin aramada karşımıza çıkıyor.

Grafikte bu durum rahatlıkla görünüyor. Kış mevsimine uygun ürünler olduğu için de, yaz aylarında düşüş yaşadığı anlaşılıyor. Bu durum aynı zamanda yatırım için de fırsat anlamına geliyor.


78. Taşınabilir Projektör

Taşınabilir projektörler sayesinde insanlar, ağır monitör ya da ekranları taşımadan da büyük ekranda içerikler izleyebilmeye başladılar. 120 inç boyutuna kadar büyük bir ekranda filminizi izlemek için tek ihtiyacınız olan boş bir duvar ve taşınabilir bir projektör.


Taşınabilir projektörlere olan ilgi 2019 sonunda büyük bir artış gösterdi. Bu talep şu anda azaldığı için, yatırım yapmaya uygun bir dönem olabilir.
79. Geçici Dövme

İnsanlar görünüşleri ile ilgili değişiklikler yapmak istediğinden ama geri dönülemez kararlar da vermek istemediklerinden, geçici dövmeler her geçen gün daha fazla popüler hale geliyor. Dahası kâr oranı yüksek olan bu ürünler, oldukça cazip seçenekler olarak dikkat çekiyor.


Yakın gelecekte bu tür dövmelerin tekrar düşüş yaşayacağı bekleniyor. Bu da demek oluyor ki, fiyatlar da bir o kadar düşecek. Yani şimdi alım yapıp gelecekte yüksek kârlarla bu ürünleri satabilirsiniz.


80. Kitap Dayanakları

Kitap severler, kitaplıklarını biraz daha kişiselleştirmek isteyebilir. Bu nedenle kitap dayanakları git gide artan popülerliğe sahiptir.


Son 2 yılda bu ürünlere olan ilgi hızla arttı ve artmaya da devam edecek gibi görünüyor.


81. Sebze Doğrayıcı

İnsanlar kendi yemeklerini evde kendileri hazırladıklarından, sebze ve meyve kesici ürünlere olan ilgi de artıyor. Bu ürünlere kolay ulaşılabiliyor ve kâr oranı yüksek olabiliyor.


Sürekli artan talep nedeni ile, bu ürünler iyi bir satış seçeneği olarak gösterilebilirler.


82. Boyun  Aletleri

Boyun masajı yapan aletlere olan ilgi bir anda patladı. Buna neden olarak da insanların artık evden daha çok çalışmaya başlaması ve tüm gün pek de rahat olmayan pozisyonlarda oturmaları gösteriliyor. Bu ürünler söz konusu olduğunda, birçok boyut ve şekil bulunuyor.


Grafiğe göre birçok noktada pik yapan boyun masaj aletleri, insanların kendi sağlıklarına yönelik alışverişi artırması ile daha da yukarı gidecek gibi görünüyor.


83. Buz Pateni

Buz pateni oldukça popüler bir kış sporudur. Bu ürün sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde ayda 60 bin aramada karşımıza çıkıyor.


Kış aylarında buz pateni için talebin hızla arttığı görülüyor. Bu da demek oluyor ki, sezon satışları için ideal bir alternatif olarak düşünülebilir.
84. Yüz Temizleyici

İnsanların yüz temizleyicilere olan ilgisi artıkça daha uygun fiyatlı alternatiflere olan talep de artıyor. Bu durumda sizin için kazançlı bir hal alabilir.

Yüz temizleyicilere olan talep düzenli bir şekilde artış gösteriyor. Bu artışın devam edeceği öngörüldüğünden, yatırımcılar için fırsat zamanı olabilir.


85. Sırt Yastığı

Pandemi nedeni ile uzaktan çalışma artık sıradan hale gelmeye başladığından, masa başında kullanılmak için üretilen sırt yastıklarına olan talep de hızla arttı. Farklı türlerde bulunan bu yastıkların kâr oranları da oldukça yüksek.


Pandeminin bu ürünlerin satışını nasıl artırdığını kolayca görebilirsiniz. Bu yükseliş de artmaya devam edecek.


86. Taşınabilir Blendır

Zayıflamaya çalışanlar ya da spor tutkunları için taşınabilir blendırlar eşsiz ürünlerdir. Birçok insan sağlıklı olma amacıyla hareket ederken bunun ilk adımı da sağlıklı beslenmekten geçiyor. Birçok üretici tarafından üretilen bu ürünler de sağlıklı içecek sunuyor. Eğer bu ürünü satmaya karar verirseniz, orijinal olmasına dikkat edin, zira insanlar replika ürünlerden hoşlanmaz.


Grafikte de görüldüğü üzere, taşınabilir blendırlara olan ilgi son yıllarda katlanarak artmış durumda.


87. Oje

Ojeler uzun süredir hayatımızda. Hem kadınlar hem de erkekler bu ürünler ile tırnaklarını renklendirmeyi seviyor. Aynı zamanda da satmak için oldukça başarılı ürünler. Son yıllarda evde geçirilen sürenin artmasıyla, bu ürünlerin satışı da artmaya başladı. Bu ürünlerin hem satışı hem de paketlemesi oldukça kolay.


Popülerliğinin her dönem devam ettiği görülen ojelerin, hayatına aynı şekilde devam edeceği de söylenebilir.


88. Akıllı Telefon Lensleri

Akıllı telefon lensleri sayesinde daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz ve birden fazla ayara sahiptirler. En kaliteli ve daha çok seçeneğe sahip modelleri bulup mağazanıza bunları koyun.

Telefon lensleri, mobil aksesuar dünyasında yer edinmeyi başardı. Çeşitli becerileri sayesinde fotoğrafçıların kolayca, etkileyici fotoğraflar çekmesine yardımcı oluyorlar.


Mobil cihazların kameraları her geçen gün daha gelişmiş ve profesyonel hale geliyor. Bu gelişimi takiben, yeni şeyler demeke isteyen ve deney yapmaya yatkın fotoğrafçılar arasında bu lenslerin popülerliği de artıyor. Grafikteki trend de bu durumu destekler nitelikte.


89. Askısız, Sırtsız Sütyen:

Yapışarak kullanıma izin veren sırtsız ve askısız sütyenler sayesinde kadınlar, artık istedikleri zaman istedikleri gibi giyinebilmeye başladı. Bu sütyenler kullanımı kolay olduğu kadar da rahatlar. Silikon yapısı ile göğüslere yapışan sütyenler, herhangi bir kaza olmasına izin vermiyor. Bu alanda faaliyet gösteriyorsanız, sırtsız ve askısız sütyen satarak büyük kârlar elde edebilirsiniz.


Yaz aylarında düşüş görülen talepte, sezon değiştikte tekrar artış yakalanması bekleniyor.


90. Paspaslar

Uzun süredir popüler olan paspaslar, garanti satış yaparak düzenli gelir elde etmek isteyenler için oldukça uygun bir seçenektir. Fazlasıyla ucuz olan bu ürünler, kolaylık toplu şekilde alınabilir.


Şu anda düşüşte görünen trend, kısa vadede alım yaparak kâr etmenizi sağlayabilir, zira talebin tekrar artacağı aşikar.


91. Araç İçi Telefon Tutucu

Teknoloji hayatımızı oldukça kolay hale getirdi. Eskiden başkalarına yol sormamız gerekirdi, artık akıllı telefonlarımız bize yardım ediyor. Fakat araçtayken bu cihazları kullanabilmeniz için bir yardıma ihtiyacınız var. Bu noktada telefon tutucular devreye giriyor. Araç içi telefon tutucular giderek daha önemli araç aksesuarları haline geliyor ve sadece birkaç yıldır hayatımızdalar. Mağazanızın içeriği ne olursa olsun telefon tutucular size kazandıracak ürünlerdir.


Grafikte de görüldüğü üzere araç içi telefon tutucular giderek artan bir popülerliğe sahip ve bunun değişeceğini gösteren bir emare bulunmuyor.92. Kazaklar

Kış aylarında hemen herkes kazak giyer. Soğuk günler geldiğinde, bu ürünlere olan talep her zaman canlı kalır. bu ürün için yapılan arama sayısı, küresel bazda aylık 250 bin civarındadır. BU alanda satabileceğiniz çokça çeşit bulmanız da mümkün.


Grafikte de görüldüğü üzere, kazaklar sezonluk ürünlerdir. trend kış aylarında yükselirken, yazları görünmez hale geliyor.93. WiFi Yükseltici

Modemden uzaklaştıkça azalan İnternet hızından rahatsızsanız, WiFi yükselticileri kullanabilirsiniz. Çoğu modem sadece 20 metrekarelik alanı kapsayabilir. WiFi yükseltici sayesinde ise çok daha geniş alanlarda İnternet hizmetinden yararlanmanız mümkün.


Grafikte de görüldüğü üzere, WiFi yükselticiler için düzenli bir artış söz konusu. İnsanlar uzaktan çalışmaya devam ettikçe, bu talebin giderek artacağı da ortada.
94. Dizüstü Bilgisayar Aksesuarları

İşinizi evinizden yapmaya başladığınızda, her iki ortama da uyum sağlayabilen dizüstü bilgisayarlar vazgeçilmez bir hal alır. İster salonda televizyona bağlayın, isterseniz de çalışma odanızı yeniden tasarlayın, dizüstü bilgisayarlar için her zaman daha fazla aksesuara ihtiyaç olacaktır.

Dizüstü bilgisayar aksesuarları her zaman yükselen bir popülerliğe sahip olacaktır. Artık tek gereken doğru ürünleri bulup satmaktır.


Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere, dizüstü bilgisayarlar için üretilen aksesuarları olan ilgi hiç azalmayacaktır. Şu anda azalıyor gibi görünse de, bu trend kısa sürede tekrar yükselişe geçecektir.


95. Esnek Bahçe Hortumu

Aracınızı yıkamak ya da bahçenizi sulamak için esnek hortumlar işe yarar aletlerdir. Özel başlıkları ile gelen bu hortumlar farklı uzunluklara sahip olabilir. Bu bahçe hortumları son iki yıldır en çok satılanlar listesinde bulunuyor. Bu yıl da aynı artış sürecektir.


Geçmiş dönemlerdeki talebe bakılarak, bahçe hortumlarının en çok yaz aylarında satıldığı kolaylıkla görülüyor.


96. Tek Parça Mayo

Tek parça mayolar hem rahatlık hem de stil sunuyor. İnsanlar bu sırtsız tek parça mayolarla hem denizin hem de sahilin tadını çıkarıyorlar. Bu ürünü tamamlayıcı plaj ürünleri ile satarak daha fazla dikkat çekebilirsiniz.


Birçok film ve dizide görülmesinin ardından sık sık gündeme gelen tek parça mayolar, gün geçtikçe de popülerliğini artırıyor.


97. Su Geçirmez Göz Kalemi

Kadınlar yüzlerini yıkadıktan sonra makyajlarının akmasından hoşlanmaz. Bunun da bir çözümü var. Su geçirmez göz kalemleri, bu probleme yönelik atılan bir adım olarak duruyor ve makyajın bozulmasına engel oluyor.


Su geçirmez göz kalemlerine olan ilginin oldukça stabil olduğu ve yakın zamanda artacağı söylenebilir.


98. Kedi Tarağı

Kediler bir yerlere sürtünmekten hoşlanır. Bunu yaparken de bolca tüy dökerler. Kedi tarağı da bu soruna çözüm üretir. Eğer evcil hayvan ürünleri satıyorsanız, bu ürün doğru hedef kitle ile oldukça yüksek satışlar yakalayabilir.


2016 Mayıs ayında büyük çıkış yakalayan bu ürün, popüler olmaya devam ederek satış yapanlara kazanç sağlamayı sürdürdü.


Yaz Aylarında Ne Satabilirim?

Yaz günlerinin keyfini çıkarmak bir yana, bu dönemin getirilerini değerlendirerek iyi kazançlar elde etmeye çalışabilirsiniz. Aşağıdaki listede bu mevsimde insanlar tarafından çokça talep edilen ürünlerin listesi bulunuyor. Bu ürünler arasında seyahat çantaları ve aksesuarları, ev gereçleri ve elektronik ürünler de bulunuyor.


 

99. Nefes Alan Koşu Ayakkabıları

Sporcular nefes alabilen kumaşlardan imal edilen koşu ayakkabılarını tercih ediyor, zira bu tür ayakkabılar hem daha dayanıklı hem de içinde hareket etmek çok daha rahat. Koşu yapan herkes için uygun olan bu ayakkabılar organik materyallerden üretildiği için de popüler. Kolayca eskimedikleri için de uzun süre kullanılabiliyor.


Grafikte de görüldüğü üzere, insanlar nefes alan, kendi kendi tamir eden ve hafif ayakkabılara karşı ilgi duyuyor. Rahatlık öncelik halini aldığında, bu hafif ayakkabılar tüm gün rahatlıkla giyilebilir ve bu nedenle de öne çıkarlar.100. Taşınabilir Elektrikli İyonik Tarak

Bu elektrikli taraklar, İnternet’te bir anda patladı. Bahsi geçen taraklar hafif, taşınabilir ve bu hafif masaj hissini yaşamak isteyen herkese uygun ürünlerdir.

Tarağı üreten firmalar, bu ürünün geleneksel Çin tedavi yöntemlerinden esinlenilerek yapıldığını iddia ediyor. Yani bu tarak kan dolaşımını arttırıyor, yorgunluğu azaltıyor, beyni güçlendiriyor ve uyku kalitesini arttırıyor. Taraklar bu tür rahatsızlıkları olan ya da saç dökülmesinden muzdarip herkes için uygun.


Grafikte de anlaşılacağı üzere, bu ürün gün geçtikçe daha fazla popülerliğe sahip oluyor ve bu durumda yatırım için güvenli ortam sağlıyor.


101. Plaj Havlusu

Plaja gitmek için mükemmel zamanlardayız, bir pazarlamacı olarak da plaj havlularını hedef kitlenize sunmanın zamanı. İster plajda kumlardan sizi koruyan büyük havlular olsun, isterseniz de yüzdükten sonra kurulanmada kullandığız havlular, bu girişim için tam vakti.


Grafiktede görüldüğü gibi, plaj havluları satmanın tam zamanı ve yaz bitene kadar da böyle kalacak.


102. Bebekler İçin Su Matı

Bu mat çocukların güvenle su ile oynaması için bire bir. Yaz aylarında birçok ebeveyn yaz oyuncakları aramaya başlar ve su matı da bu kritere çok uygundur. Bu matlar bebeklerin boyunlarının güçlenmesine ve omuz, boyun ve ense kaslarının gelişmesine yardımcı olduğu gibi, bazı motor becerilere de destek oluyor. Dahası, çocukların karın üstünde egzersiz yapmalarına da imkan veriyor.


Çocukların su ile alakalı ürünleri yaz aylarında çok istedikleri grafikte de görülüyor. Grafikte yaz aylarında ani artışların yanı sıra, düzenli bir yükselişte söz konusu.


Kış Aylarında Ne Satabilirim?

Aşağıda, kış aylarında size kazanç sağlayabilecek ürünlerin listesi bulunuyor. Bu listede sadece en çok sipariş edilen ürünler bulunmakta.


103. Peluş Battaniyeler

Sonbahar ile serin rüzgarlar gelmeye başlar ve güzel bir gece uykusu için battaniyeler ortaya çıkar. Sezonlara göre satış yapıyorsanız, bu battaniyeleri listenize ekleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.


Grafikten de anlaşılacağı üzere, peluş battaniyeler kış aylarında yüksek satış sayılarına ulaşabilmektedir.


104. Kışlık Montlar

Kış sezonu rahatlık ve stil etrafına kuruludur. Kadınlar da bahsi geçen montları kullanmayı seviyor. Eğer kıyafet üzerine bir mağazanız bulunuyorsa, kışlık bu montlar listenize eklemeniz gereken önemli ürünlerdir.

Bu yüksek kaliteli montlar dayanıklı kumaştan üretiliyor ve kullanıcıların gardroplarında iyi bir yere sahip olabilir.


Ön Görülebileceği gibi bu montlar özellikle kış aylarında büyük ilgi topluyor. Bu nedenle, sezon başladıktan sonra satışları mümkün olduğunca artırabilirsiniz.


105. Çoraplar

Hand drawn sock collection. Doodle socks with different texture and color. Winter trendy clothing items

Çoraplar da kış mevsiminin vazgeçilmezidir. Aşağıdaki grafikte bu ürünlerin satışlarında kış ayları boyunca yükseliş olduğu görülse de, insanlar aslında tüm yıl boyunca çorap giyerler. Bu nedenle satışa sunmak için çok ideal ürünlerdir.
106. Dokunmatik Ekran Eldiveni

Kışın gelmesiyle birlikte parmak uçlarının üşümesi, hissizlik gibi sorunlar da hayatımızdaki yerini alacak. Buna karşı dokunmatik ekranları kullanmanıza imkan veren eldivenleri kullanabilirsiniz. Zira kış aylarında en popüler ürünlerden biri de bu eldivenlerdir. Bu eldivenler sayesinde normalde kullanamayacağınız dokunmatik ekranları, eliniz üşümeden de kullanabileceksiniz. Çünkü bu eldivenler özel bir iletken malzeme kullanılarak üretiliyor.


Eldiven giymenin en büyük dezavantajlarından biri olan telefonları kullanamamak, bu ürünlerin kış aylarında daha popüler hale gelmesinin de sebebi olarak gösterilebilir.


107. Su Geçirmez Pantolon

Daha önce bu pantolonları duymamış olsanız bile, su geçirmez pantolonlar kış aylarının en popüler ürünlerinden biridir. Yani bu fırsatı kaçırmayıp su geçirmez pantolon satmaya başlayabilirsiniz. Zira insanlar su geçirmez montlar bulabilse de, su geçirmez pantolon bulmak halen oldukça zor bir iş. Yani işe ilk girenlerden biri olmak isterseniz, fırsatı değerlendirebilirsiniz.


Son beş yılda su geçirmez pantolonlara olan ilgi gitgide arttı. Yukarıdaki grafiği değerlendirecek olursak, bahsi geçen ilginin artacağını söyleyebiliriz.


Bahar Aylarında Ne Satabilirim?

108. Ayı Pençesi

Ayı pençeleri bahar aylarına özel bir ürün olmasa da, barbekü partileri için oldukça kullanışlı oldukları bir gerçek. Bu ürünler eti parçalama konusunda büyük yardım sağlıyor ve ortamda her zaman kabul görüyor.


Ayı pençesine olan ilgi hızlı çıkışlar yakalıyor.
109. Doğa Yürüyüşü Sırt Çantaları

Doğa yürüyüşleri yapan insanlar için bu sırt çantaları büyük kolaylıklar sağlıyor. Sırt çantaları mevsimsel ürünler olmasa da, en çok bahar aylarında ilgi görüyor ve bu nedenle bahar kategorisinde bulunuyor. Öte yandan bu ürünleri tüm yıl boyunca farklı amaçlar için satabilirsiniz.


Bu sırt çantaları, grafikte de görüldüğü üzere sürekli talep edilen ürünlerdir.


110. Mini Cüzdan / Kartlık

Minimal cüzdanlar ya da kartlıklar, hemen herkes tarafından ilgi gören ve son zamanlarda popülerliğini arttıran ürünlerdir. Bu cüzdanlar bozuk para, kart ya da bir miktar olsa da nakit para taşımada yardımcı oluyor.


Minimal cüzdanların popülerliği sürekli iniş çıkışlar yaşıyor olsa da sürekli aramalarda görünüyorlar. Yukarıdaki grafiğe bakılırsa da, bu durum böyle devam edecek.


111. Su Geçirmez Ayakkabı Tabanı

Birçok ülkede sonbahar dönemi yağışlı geçer. Su geçirmez ayakkabı tabanları da, bu dönemlerde ayakkabıların kuru, temiz ve bozulmadan kalmasını sağlar. Bu koruma tabanları silikon malzemeden üretilir ve hem dışarda hem de içeride kullanışlı ürünlerdir. Bu nedenle de bahar aylarında en çok satılan ürünler arasında yer alırlar.


Her ne kadar bu tabanlar iniş ve çıkışlarla dolu geçmişse sahip olsa da, hem grafik yükselişte hem de potansiyeli büyük olan ürünler olarak görülüyor.


112. Kapşonlu Yağmurluklar

Yağmurluklar insanları yağmurdan koruyarak sıcak tutan kıyafetlerdir. Çok yağmur alan bölgelerdeki insanlar için oldukça iyi seçeneklerdir. Eğer böyle iklimlere sahip ülkelerde satış yapmayı hedefliyorsanız, kapşonlu yağmurluklar listeye eklemeniz gereken değerli bir üründür.


Grafikte de görüldüğü üzere, kapşonlu yağmurluklar tüm dünyada düzenli olarak aranan ürünlerdir. Bu da sizin yatırım yapmanızın akıllıca olduğunu gösterir.


113. Lazer Epilasyon Makinesi

Düzenli olarak artan ilgi ile, lazer epilasyon aletleri popülerliğini arttırıyor. Pandemi nedeni ile güzellik salonlarını gitme sıklığının azaldığı şu dönemlerde, satmak için oldukça mantıklı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Eğer büyük markalar ile çalışmakta sorun yaşarsanız, piyasada daha ucuz modelleri bulmanız da mümkün.


Grafikte görüldüğü üzere, pandemi insanları davranışlarını değiştirerek bu ürüne olan ilginin düzenli olarak artmasını sağladı.


114. Taşınabilir Araç İçi Süpürgeler

İnsanlar çok para harcamadan araçlarının içini temizlemek istiyor. Bu durumda bahsi geçen taşınabilir araç içi süpürgeleri mükemmel birer satış ürünü olarak karşımıza çıkarıyor. Bu küçük cihaz, aracınızın içini süpürmek ve temizlemek için fazlasıyla ideal üründür.


Pandemi başladığından bu yana, insanlar diğer insanlar ile olan etkileşimini minimuma indirdi ve oto kuaförleri yerine kendileri araçlarını temizlemeye başladı. Bu davranış şekli de yukarıdaki grafiğe doğrudan yansıdı.


115. Sallanan Bebek Beşiği

Sallanan beşikler, ebeveynler tarafından çokça talep edilemeye başlanan ürünlerdir. Küçük ve rahat sallanan beşikler sayesinde bebekler sakin ve rahat kalabiliyor. Bu pazarda onlarca çeşit ve model bulunduğu için, siz de rahatlıkla size uygun olan ürünü seçebilirsiniz.


Sundukları rahatlık sayesinde sallanan beşikler sürekli popüler olarak kalabiliyor.


116. Kaş Alma Jileti

Günümüzde hiç olmadığı kadar büyük bir taleple, insanlar bakım ürünlerinin doğrudan evlerine teslim edilmesini istiyor. Güzellik salonları ve kuaförler sık sık kapandığı ya da insanlar daha az gitmek istediği için, kaş jileti gibi ürünlere olan ilgi artıyor. Düşük bir kar marjı olsa da, bu ürünler size ciddi kazanç sağlayabilir.


Geçen yıl büyük çıkış yaşayan kaş jileti, sonrasında biraz gerilemiş olsa da halen düzenli bir yükseliş sergiliyor.


117. Sandalye Minderi

İnsanlar artık masa başında çok daha fazla zaman harcıyor ve bu nedenle de çalışma ortamlarını mümkün olduğunca rahat hale getirmek istiyorlar. Sandalye yastıkları da uzun süreli oturmalara karşı büyük rahatlık sağlıyor. Pandemi sürecinde bu yastıklara olan ilgi oldukça arttı, bu nedenle bahsi geçen popülariteyi faydanıza kullanabilirsiniz.


Pandemi sonrası hızlı artan ilgi kolayca görülüyor. Bu ilgi artmaya da devam edecek gibi görünüyor.


118. Akıllı Telefonlar İçin Tripod

Mobile phone on a tripod

Telefonlar için kullanılan tripodlar ucuz ama gerekli ürünlerdir. Zira hem profesyonel fotoğrafçılar hem de amatörler bu ürünü alırlar. Eskiden özçekim çubukları popülerdi, fakat TikTok’un dünyayı ele geçirmesi ile tripodlar gündeme geldi.Bu durumu değerlendirmenin tam zamanı.


İçerik üretilen platformlara ilgi arttıkça, içerik üreticileri de artıyor ve bu durum tripodlara olan ilgiyi arttırıyor. Grafikte de görüldüğü üzere, bu trend devam edecektir.


119. Taşınabilir Güneş Panelleri

Çevreci ve ücretsiz elektrik üretebildiği için, her geçen gün daha fazla insan güneş panellerine yatırım yapıyor. Çevreye duyarlılık arttıkça, güneş enerjisine olan ilgi de hızla artacak ve daha da popüler hale gelecek. Bu durumdan faydalanıp güneş panelleri satmaya başlamak akıllıca olacaktır.


Yıllar boyu istikrarlı bir şekilde talep edilen güneş panelleri, çevre bilincinin artmasıyla daha da göz önünde bir konuma geldi.


120. Otomatik Mama Kabı

COVİD-19 salgını sırasında neredeyse 5 kişiden biri evine evcil hayvan edindi. Evden çalışmanın norm haline geldiği dönemde tüylü arkadaşlarla ilgilenmek kolaydı. Ancak artık pek çok insan ofislerine geri döndüğü için, bu hayvanlara bakmanın yollarını arıyor. Otomatik mama kapları bu soruna mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Makineyi yiyecekle doldurun, porsiyon boyutlarını ve besleme sürelerini ayarlayın ve dostunuzla ilgilenildiğini bilmenin rahatlığını yaşayın. Çoğu otomatik mama kabı kameralarla birlikte gelir ve bu kameraya uzaktan uygulamayla bağlabilirsiniz. Bu sayede köpeğinizin yemeğini yiyip yemediğini görebilirsiniz. Bazı mama kaplarında evcil hayvanınızla konuşmanıza olanak tanıyan mikrofonlar da bulunmaktadır.


121. Bonus Ürünler

Bonus ürünleri son ayların en çok yükseliş gösteren 10 ürünü olarak tanımlayabiliriz. Bu ürünleri sizler için bir e-kitapta topladık. E-kitabı sadece yazımıza yorum yapıp farklı ürün önerileri yapan kişilerle paylaşmak istiyoruz. Yorum yaparken mail adresinizi bırakmayı da unutmayın.


İlginizi çekebilir

Amazon’da En Çok Satılan Ürünler

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir