İnternette Ürün Satarak Para Kazanmak

Günümüzün internet merkezli dünyasında online pazar yerlerinin popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Firmaların birçoğu ürünlerini hem fiziki dükkanlarında hem de online olarak satmaktadır. Ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız siz de internette ürün satmayı düşünebilirsiniz. Üstelik oldukça pratik ve hızlı bir şekilde bu kazançlı ek işe başlayabilirsiniz.

Bir internet sitesi kurmadan kendi ürünlerinizi veya diğer firmaların ürünlerini internetten satmak, aradığınız ek iş fırsatı olabilir. Belli bir komisyon karşılığı bunu yapabileceğiniz siteler vardır. Bu internet siteleri herkese açıktır. Pratik, kolay ve günümüz dünyasının bir gerekliliğidir. Aşağıdaki ipuçlarını takip ederek ürünleri internetten nasıl satabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

İnternette ürün satarak nasıl para kazanılır?

1 – Ne satmak istediğinizi belirleyin. Online olarak hangi ürünleri satmak istiyorsunuz? Kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi mi satacaksınız yoksa diğer insanların ürünlerini yeniden mi satacaksınız? Sadece özel bir ürün bulmanız yetmez aynı zamanda niş bir pazar da bulmanız gerekir. Ürünlerinizi yurtdışından almanız da mümkün yılda 3 defa olmak şartıyla 100 doları geçmeyen ürünleri gümrük vergisi ödemeden satın alabilirsiniz. Çevrenizdeki akraba ve arkadaşlarınızın kartlarını kullanarak istediğiniz sayıda ürün sipariş edebilirsiniz. Satacağınız ürünlerden ortalama %50-70 oranlarda kar edersiniz. Yurtdışından ürün alıp satmak isteyenler için en ideal ve en çok tercih edilen site ebay.com‘dur.

2 – Strateji oluşturun. Gerçeği kabul edelim. Online rekabet oldukça kuvvetlidir. Gittigidiyor,sanalpazar  ve sahibinden.com gibi popüler internet siteleri gibi pek çok seçenek vardır. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki bu internet siteleri yaptığınız her satıştan belli bir yüzde alır. Ürünleriniz için bir online katalog yaratabilir ve siparişleri e-posta veya telefon aracılığıyla alabilirsiniz. Şunu da unutmayın ki, internetten ürünlerinizi satarken stratejilerinizi iyi belirlemeli ve yaratıcı olmalısınız.

3 – Güvenilir tedarikçiler bulun. Günümüzde birçok seçenek vardır. Hangi hizmetlerin iyi veya kötü olduğunu bilmeniz gerekir çünkü bir sürü dolandırıcı vardır. Yapmanız gereken ilk şey hizmet sağlayıcının internet sitesini dikkatlice incelemektir. Hizmet sağlayıcının iletişim bilgilerinin de yer aldığı profesyonel internet sitelerini seçin. Kendi iyiliğiniz için çalışması kolay ve kullanıcı dostu güvenilir hizmet sağlayıcıları seçmelisiniz. Şunu aklınızdan sakın çıkarmayın: firmanızın veya online işletmenizin başarısı müşterilere bağlıdır. Bu nedenle müşterilerin satın alma işlerini kolaylaştıracak bir internet sitesini tercih etmelisiniz.

4 – Ödeme sisteminizi kurun. Ürünlerinizi online olarak satmaya hazırsanız müşterilerin ödeme seçeneklerini de düşünmeniz gerekir. internet sitelerinin birçoğu PayPal ve kredi kartı gibi ödeme yöntemlerini kabul etmektedir. Ödeme seçeneklerinizin güvenilir olduğundan emin olun. Araştırma yapın ve karar vermeden önce farklı ödeme seçeneklerini karşılaştırın. Sizin adınıza ödemeleri toplayacak olan üçüncü kişilerle temas kurmayı unutmayın.

5 – Faaliyete geçin. Sistemi kurduktan sonra faaliyete geçin. İyi tasarlanmış bir strateji ile online pazar yerlerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Her şeyden önce online işinizin başarılı olması için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın. Size online girişiminizde bol şanslar ve mutluluklar dileriz.

 

İnternetten ürün satmak için hangi site daha avantajlı?

Ürünlerini satmak isteyenler için intenet sitelerinin komisyon oranları şöyledir:

Gittigidiyor: %10

Sahibinden: %7

Sanalpazar %5 oranında satacağınız ürünlerden komisyon almaktadır.

 

Ürünleri yurtdışında satabilir miyim?

Temel seviye  bir ingilizce ile ürünlerinizi yurtdışında da satabilirsiniz. Şüphesiz dünyanın en popüler gittigidiyor sitesi ebay.com ‘dur. Mantığı aynı gittigidiyor gibidir. Ancak tüm dünya insanlarının alışveriş yaptığı bir yer olması sebebiyle hem kazancınızı daha yüksek tutabilir hem de daha fazla ürün satabilirsiniz. Tabii ki satacağınız ürünü doğru seçemeniz takdirde…

El işi ürünler satmak isterseniz de bunun için adresiniz etsy.com olmalıdır. Türklere özgü el işi ürünlerden oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse yöresel ayakkabılar, aksesuarlar vb. ürünler oldukça ilgi görecektir.

Ek iş yapmak isteyenler için en güzel ek iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir