Evde Yapılacak İşler Nasıl Bulunur?

Evden yapabileceğiniz işler hakkında düşünmeye başladıysanız ancak tam olarak ne yapacağınız hakkında bir fikriniz yoksa size önerdiğimiz bu alıştırmayı uygulayın ve sizin için doğru olan iş fikirlerini bulun.

Zorluk derecesi: Ortalama

Gerekli olan zaman: 30 dakika

 

İşte nasıl yapacağınız:

Mekân: Sizi rahatsız edecek herhangi bir karmaşanın olmadığı oturabileceğiniz sessiz bir oda bulun.

Malzemeler: Kâğıt destesi, kalem ve favori atıştırmalıklarınızdan alın.

Havaya girin: Birkaç dakikanızı ayırarak zihninizi boşaltın. Diğer adımlara geçmeden önce pozitif, iyimser ve kendinize karşı %100 dürüst olmanız gerektiğini unutmayın.

Nelerden hoşlanırsınız? İlk kağıda hoşlandığınız şeylerin listesini yazın. ( hobiler, eğlence etkinlikleri, boş vakit eğlenceleri ) En az 10 madde bulana yazmaya devam edin ve bir sıralama yapın.

Sizin için neler önemlidir? Hoşlandığınız şeylerin listesini tamamladıktan sonra diğer aşamaya geçerek sizin için önemli şeylerin listesini yapın. En önemliden başlayarak bir sıralama yapın ve en az 10 tane yazın.

Hangi konularda başarılısınız? : Bir diğer kâğıda yetenekli olduğunuz ve uzmanlığınızın olduğu konuları yazın. ( herkesin bir yeteneği vardır, bu nedenle hiçbir konuda başarılı değilim tartışmasına girmeyin ) En az 10 madde bulana kadar yazmaya devam edin.

En fazla neleri yapmaktan keyif alırsınız? Yetenekleriniz ve uzmanlıklarınızla ilgili maddeleri tamamladıktan sonra en fazla keyif aldığınız şeylerin listesini yapın ve sıralayın. Örneğin piyano çalma konusunda ileri seviyedeyseniz ancak çalmaktan hoşlanmıyorsanız bunu alt sıralara yazın.

Sonuçlarınız: Listeler ve sıralamalar hazır. Her listedeki ilk iki veya üç maddeyi yönünüzü tayin edecek en iyi adaylar olarak kabul edelim. Artık ilerlemeye hazırsınız. Her bölümdeki fırsatları dikkatlice araştırın.

 

İpuçları

Bu fırsatları iyi değerlendirin. Yeteneklerinizin ve uzman olduğunuz konuların listesini yaparken egonuzun üzerinde durun.

Tavsiye edilen 30 dakikanın üzerinde çıkmaktan korkmayın.

 

İhtiyacınız olanlar

Kâğıt destesi

Kalem

Sessiz bir oda

Favori atıştırmalık veya içecek

 

Evde yapılacak işler ve evde iş imkanları ile ilgili faydalı yazıları sizlere sunmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir