Kadınlar İçin Evden Yürütülecek İşler

Kadınlar genellikle diğer kadınlarla yan yana çalışmaktan keyif alırlar. Heyecan verici hayat deneyimlerinde ( en mutlu günlerinde ) kadınlara yardımcı olmaktan keyif alıyorsanız evinizden düğün işlerini yürütebilirsiniz. Düğünleri planlamanın bir sürü yolu vardır. Bu işteki profesyonellerle görüşerek konuyla ilgili daha fazla bilgi almalısınız. Ayrıca ilgili internet sayfalarını ve dergileri de incelemelisiniz.

 

Düğün Koordinatörü

Düğün işlerinde öncelikle hangi hizmetleri sunacağınıza karar vermek zorundasınız. Düğün organizatörleri bir düğünün bütün aşamalarını organize edebildikleri gibi belli bir kısmında da uzmanlaşabilirler. Örneğin gelinler için düğün günü koordinatörü olabilirsiniz. Gelinler bütün düzenlemelerin ve planlamaların başkası tarafından denetlenmesini isteyebilir. Düğün günü koordinatörleri önceden gelinle bir araya gelerek hangi görevleri ve sorumlulukları denetleyecekleri hakkında görüşürler. Tam hizmet veren düğün koordinatörlerinin fazladan görevleri vardır. Örneğin evlenecek olan çifte düğün, düğün yeri ve düğün yemekleri gibi konularda yardımcı olurlar. Ayrıca fotoğrafçı, düğün pastacısı, çiçekçi ve müzisyenler veya müzik seçimleri konusunda da yardımcı olurlar.

 

Düğün Pastacısı

Yetenekli bir pastacı ve pasta süsleyicisi düğün pastalarını evinden yaparak kendi işini yönetebilir. Farklı lezzetlerde pastalar yapın ve süslediğiniz pastaların fotoğrafların çekin. Portfolyonuz yoksa plastik köpükler kullanarak model pastalar yapın ve yeteneklerinizi ve tarzını gösterecek şekilde süsleyin. İşletmenizin reklamını yapmak ve kabiliyetlerinizi göstermek için hayır kurumlarının etkinliklerine süslediğiniz pastalarınızı bağışlayabilirsiniz.

 

Fotoğrafçı

Fotoğraf çekme konusunda yetenekliyseniz düğün fotoğrafçısı olmayı düşünebilirsiniz. Bu işin sizin için uygun olup olmadığını anlamak için bir süreliğine bir düğün fotoğrafçısına asistanlık yapabilirsiniz. Düğünlerde ve resepsiyonlarda hem samimi hem de ciddi fotoğraflar çekilir. İşlerin kalitesini ve fiyatlarını öğrenmek için rakiplerinizin internet sitelerini inceleyin. Sözleşme ve fiyat listesi hazırlayın. Hazır olduğunuzda evlenecek olan arkadaşlarınızdan birinin düğününde fotoğraf çekmek için gönüllü olun. Bu sayede hem deneyim kazanırsınız hem de çektiğiniz fotoğrafları portfolyonuza eklersiniz.

 

Çiçekçi

Çiçekçilik konusunda deneyimi olan kadınlar düğünler ve resepsiyonlar için çiçek aranjmanları yapabilirler. Gelinler ve gelinlerin arkadaşları çiçek taşırlar. Damat ve damadın arkadaşları yaka çiçeği takarlar. Çiçekler bütün düğünlerin popüler parçalarındandır. Düğünler çiçekçiler için ciddi gelir kaynağıdır. Müstakbel gelinlere hazırladığınız çiçek aranjmanlarını göstermek için bir portfolyo hazırlayın. Çiçek malzemeleri satan tedarikçilerden indirimler almaya çalışın.

Evden yürütülecek işler konusunda en yenilikçi iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir