Geleceğin İş Trendleri

Yeni bir iş kurmak isteyenlerin en çok endişe duyduğu konu bu işte başarılı olup olamayacakları ve gelecek kaygılarıdır. Bu sebeple geleceği parlak olan bir iş kurmak bu endişeleri ve başarılı olma yolundaki riskleri en aza indirecektir.

Hazırladığımız iş trendleri listesi şu andaki veya gelecekteki işlerinizle alakalı size referans noktası olacaktır. Bu liste yeni ürünler ve hizmetler düşünmeniz için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

 

Veri Sektörü

Büyük ölçekli veriler için sunulan hizmetler oldukça artacak. Modern girişimciler firmaların muazzam büyüklükteki bilgi depolarını sıkıştırma gücünü arttırıyor ve kurum için hayati önem taşıyan analizler yapacak.

 

Üretim Sektörü

Yerli üretim geri dönüyor. Daha düşük maliyetli işgücünün,  daha iyi bir finansal ortamın ve yurtiçi üretim inovasyonlarının hızlı yükselmesi, yerli üretimin canlanması ve yeniden doğması anlamına geliyor.

 

Ofis alanı

Geleceğin çalışma alanları şimdikinden oldukça farklılaşacak. Ofisler yeni görünüm kazanacak veya kademe kademe azalacak.

 

Yönetim

Yöneticiler tembellik yapmanın önemini anlayacak. CEO’lar çalışma ortamındaki eğlencenin değerini anlamaya başlayacak.

 

Güzellik Sektörü

Güzelleşmek isteyenler kozmesötikleri tercih edecek. Tüketicilerin ileri düzey kişisel bakım ürünlere olan talebi artacak.

 

Gıda Sektörü

Acı sos yaygınlaşacak. Ketçap kenara çekilecek. Acı sos şu anda en hızlı büyüyen sektörlerden biri.

 

İçecek Sektörü

Enerji içeceği pazarı genç tüketicilerden destek alacak. Enerji arttıran ürünler genç tüketiciler sayesinde multi milyarlık bir sektör haline gelecek.

 

Sağlık Sektörü

Sağlık hizmetleri dijital olacak. Dijital sağlık teknolojileri pazarının değeri 2015 yılında 5.7 milyar dolar olacak. Sürekli bakım, sağlık ve ilaçla tedavi yönetimi sektöre öncülük edecek.

 

Müşteri hizmetleri

Şeffaf olmak tüketici güvenini arttıracak. Yorgun tüketiciler yalan sözlerden ve çelişkili pazarlama iddialarından bıkmış durumda ve bu yüzden güvenebilecekleri markaları arıyorlar.

 

Satış otomatı

Benzersiz satış otomatları durgun piyasayı ileriye götürecek. Dokunmatik ekran teknolojisi, elektronik ödeme seçenekleri ve niş ürünler gibi son inovasyonlar satış otomatı sektörüne canlılık getirecek.

 

Kredi verme

Yeni finansman yöntemlerinin popülaritesi artacak. Geleneksel yöntemler bocalamakta ancak iş kuran insanların sayısı her geçen gün arttığından kredi verenlerin daha yaratıcı olması gerekiyor.

Geleceği parlak olan bir iş kurmak isteyenler için yeni iş trendlerini ve iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir