Çevreci İş Fikirleri

Kadınlar ve erkekler arasındaki çevre koruma bilinci arttığından beri çevre dostu sektörlere olan ilgi de artmıştır. Çevreci olmak demek sadece belli bir insan grubuna dâhil olmak anlamına gelmez. Çevrecilik olgusu bu trendin bir parçası olmak isteyen girişimcilere birçok iş fırsatı sunduğundan çevrecilik geniş bir popülarite kazanmıştır.

Var olan işletmelerin çoğu küçük yollarla büyük çevreci değişiklikler yapmıştır. Neden sizde çevrenin korunmasına yardımcı olacak bir işin parçası olmayasınız ki? Aşağıdaki makalede başlayabileceğiniz çevreci iş fikirlerinden bahsettik. Bir taraftan kendi işniizi kurabilir bir taraftan da çevrenin korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Eko yeşil çatılar

İnsanların çoğu çevreci trendleri benimsediğinden ve enerji tasarrufu yapmaya odaklandığından çevre dostu işler iyi gelişmeler göstermektedir. İşte bu nedenle sadece zamanla büyüyecek olan eko çatı işine başlamak iyi bir iş fırsatıdır. Peki, durup dururken nereden çıktı bu eko çatılar? Eko çatılar sadece çatı değildir aynı zamanda bu çatılar sayesinde apartman binalarının ve evlerin çatılarında bitkiler ve çim yetiştirebilirsiniz.

Herhangi bir çaba gerektirmeden bütün iklim değişiklikleriyle mücadele etmenize yardımcı olur. Bu işe girmek istiyorsanız çiçek bahçeleri ve çatılarda sebzeler yetiştirerek işinizi genişletebilirsiniz. Küçük ölçekli işletme bayilikleri gibi eko çatılar da orta ölçekli iş fikirleridir. Reklam faaliyetleri yaparak ve ticari fuarlara katılarak kazancınızı arttırabilirsiniz. Türkiye’de pek fazla yaygın olmayan bu alanda kendi kazançlı işinizi kurabilirsiniz.

 

Evlere manav hizmeti

Günümüzde insanların çoğu hayatlarını maksimum rahatlıkta yaşamaya alışmıştır. İnsanlar ya market zincirlerine gitmeye üşenirler yâ da gitmek istemezler. Bunun bir nedeni belli bir yaşa gelmiş olmaları olabilir. Bir diğer nedeni de bazı insanların market zincirlerini ziyarete etmeye ve alışveriş yapmaya zamanının olmamasıdır.

Bu işe başladığınızda sadece çevre dostu bir işletme açmış olmazsınız aynı zamanda insanlara yardımcı olarak pazarda gerçek bir değer yaratmış olursunuz. Yapmanız gereken engelli veya yaşlı gibi belli bir grup insanı hedeflemektir. Bu sayede gelen kazancınızı maksimize etmeniz daha kolay olur. Bu iş fikrini büyütmek amacıyla farklı müşteriler için çevre dostu temizlik hizmetleri verebilirsiniz.

 

Çevreci spor etkinlikleri

Görüldüğü üzere çevreci trendler sadece zamanla büyürler. Her geçen gün daha fazla insan kendince bu trendin bir parçası olmak ve topluma fayda sağlamak istemektedir. Bu işe başlayarak insanlar tarafından üretilen enerjiyi kullanarak elektriğe dönüştürebilirsiniz. İşinizin tanıtımını kolaylıkla yapabilir daha fazla müşteri çekebilir ve aynı zamanda çevreyi de koruyabilirsiniz.

Etrafınıza bakarsanız bu tür iş fikirlerini görebilirsiniz. Örneğin spor merkezlerindeki kondisyon bisikletleriyle elektrik üretimi son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır. Bu tür bisikletlerin pedalları çevrildiğinde elektrik üretilir. Müşteri tabanınızı arttırmak /devamlılığını sağlamak ve daha çok iş yapabilmek için rakiplerinize göre rekabetçi fiyatlar sunabilirsiniz.

Çevrenin korunmasına gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz  sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. Hadi başlayın, içlerinden birini deneyin ve sizi nelere götüreceğini görün.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir