Getmii ile Çevrenizde Yardımınıza Koşabilecek Birilerini Bulun!

Basit bir ihtiyaçtan doğan ilham veren iş fikirlerini ve girişimcilik örneklerini sizler için araştırmaya devam ediyoruz.

Getmii, paylaşım ekonomisi ve mesafe-bazlı sosyal çevre edinme felsefesi üzerine kurulmuş bir “imece” uygulamasıdır. İster ders notuna ister masa tenisi için fazla rakete ister iPhone şarj aletine isterse de okey oynamak için 4. kişiye ihtiyacınız olsun. Bu mobil uygulama, kullanıcılarına çevrelerindeki en yakın 1000 kişiyle irtibata geçme olanağı sağlıyor.

İhtiyaçlarınızı yayınlamanın yanısıra Getmii uygulaması mesajlaşma özelliği de sunuyor. Bu sayede yardımınıza gelebilecek kişilerle fikir alışverişi ya da ödeme hakkında konuşabiliyorsunuz.

“İhtiyaç yayını” olarak da tanımlanabilecek uygulamanın çöpçatanlık gibi bir amacı bulunmuyor, esas amaç insanların son dakika ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Uygulamanın fikir babası olan genç girişimci Max Meyer, uygulamanın işlevini, ihtiyaç duyduğunuz konuyu megafonla şehirdeki insanlara duyurmak olarak tanımlamakta.

 

İlginizi çekebilir

Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Yenilikçi İş Fikirleriyle Siz de Kazanın!
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir