Gezici ofis yazıcısı ile belgeleriniz masanıza kadar geliyor!

Fuji Xerox, alanları yönetmek ve ihtiyaç duyduklarında çalışanlara çıktıları götürmesi için Roomba benzeri bir teknoloji kullanarak deneysel bir yazıcı geliştirdi.

Yazıcı sektöründe birçok yenilikle karşılaşsak da yazıcılar, hala ofis yaşantısının en sinir bozucu bölümü olmaya devam ediyor ve yazıcıları kullanmak iş akışını sekteye uğratabiliyor. Ofis yazıcısına gidip gelme sorununu ortadan kaldırmak isteyen Fuji Xerox alanları kullanmak ve ihtiyaç duyduklarında çalışanlara çıktıları götürmesi için inovatif bir yazıcı geliştirdi.

Mekanik tekerleklere oturan yazıcı ofis içinde rahatlıkla gezebiliyor ve kullanılan LIDAR lazer teknolojisi yazıcının mobilyalar veya insanlara çarpmasını engelliyor. Yakın zamanda yapılan prototip deneme programında her masaya yazıcıya erişim için kullanıcının URL bilgilerinin girildiği birer tane akıllı kart konuldu. Çalışanlar yazıcıyı aktive etmek için tarayıcı penceresine dosyalarını sürüklediler ve bıraktılar. Daha sonra makine ilgili akıllı kartın olduğu yere doğru otomatik olarak ilerlemeye başladı. Yazıcı geldikten sonra kullanıcılar yazdırma işlemini onaylamak için kartlarını okuttular ve makine çalışmaya başladı. Yazdırma işlemi bittikten sonra yazıcı şarj olmak için eski yerine dönüyor. Nikkei Technology’e göre yazıcı tam şarjla bütün gün idare edebiliyor.

Cihaz hala prototip aşamasında ancak bir süre sonra bu muhteşem yazıcıyı işyerlerinde görmeye başlayacağız.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir