Girişimcilik hikayesi: Şekli bozuk meyve ve sebze satışı

Intermarché isimli Fransız market zinciri bu senenin başlarında muhteşem bir kampanya başlatarak şekli bozuk meyveler ve sebzeler satmaya başladı.

Filmlerden, basılı reklamlardan, afişlerden ve radyolardan faydalanan market zinciri kampanyasında normalde market raflarında yer almayacak şekli bozuk meyve ve sebzeleri kullandı.

Reklam ajansı Marcel yemek sonrası değil de öncesi israfa odaklanarak garip elma, gülünç patates, çirkin portakal, arızalı limon, biçimi bozulmuş patlıcan, çirkin havuç ve talihsiz mandalina olarak şekli kötü olduğu için market raflarına konulmayan meyveleri ve sebzeleri ön plana çıkardı.yemek-israfina-karsi-kampanya-2

Kampanya dahilinde meyvelere ve sebzelere ayrı etiketler verildi ve ayrı reyonlara konumlandırıldılar.  Sonuç itibariyle tüketiciler şekli bozuk meyve ve sebzeleri %30 indirimli aldılar ve market kampanya dahilinde güzel bir satış grafiği yakaladığı için tüm medya yiyecek israfına karşı olan bu savaştan bahsetti.yemek-israfina-karsi-kampanya

Başarılı girişimcilik fikri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin:

Dünyanın dört bir yanınndan en ilginç girişimcilik hikayelerini ve başarılı girişimleri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir