Sünger satarak milyonlar kazanan iki çocuk annesi ile tanışın!

Bu, makyaj sanatçısı olan ve iki çocuğu bulunan bir annenin, sadece sünger satarak milyonlar kazanmasının hikayesidir.

Amerika’da yaşayan girişimci anne, herhangi bir cilt ürününü kusursuzca temizleyebilen, Beautyblender adında dünyanın ilk köşesiz makyaj süngerini 2002 yılında tasarladı. Mariah Carey, Rolling Stones ve Whitney Houston gibi ünlülerle çalışan makyaj sanatçısı pembe, yumurta şeklindeki süngeri ile yaklaşık 400 milyon lira kazandı.

Rea Ann, oyuncuların yüzüne kusursuzca fondöten uygulamak için normal bir süngerin köşelerini kesmeye karar verdiğinde sıradan bir televizyon dizisi için çalışıyordu. Kendisi, bir siteye şöyle bir röportaj verdi: “Karavanımda makyaj süngerlerini kesiyordum ve bundan daha iyi bir çözüm olmalı diye düşündüm. İşte beautyblender adlı ürünümün fikri böyle doğdu.

“Bu ürünün tamamen köşesiz, tekrar kullanılabilinir (her gün çöpe attığım sünger sayısını ben bile sayamıyordum) ve yüzün ulaşılması zor noktalarına kolayca erişebilir olması gerektiğini biliyordum.”

makyaj-sungeri

Rea Ann, süngerin bazı makyaj uzmanları arasında popüler olabileceğini düşünmüştü ancak küresel bir başarı haline gelebileceğini kendisi de tahmin etmemişti. Diğer bir röportajında ise şunları söylemiştir: “Kendime ek bir gelir sağlamak için birkaç sünger satabileceğimi ve çocuklarımın eğitimi için de bu parayı değerlendirebileceğimi düşünmüştüm.

Talebi karşılamak için kendi fabrikasını kurmadan önce süngerleri garajında üretiyordu.

Ürününü tercih eden ünlüler arasında Kim Kardashian ve Rosie Huntington-Whiteley de bulunuyor.

Kuru veya ıslak olarak kullanılabilen sünger, siyah noktaları kapatma, kontur ve gölgelendirme işlemleri gibi birden fazla işleve sahip.

Mart ayında Racked 2007 yılından bu yana 6.5 milyondan fazla sünger satıldığını açıkladı. Yaptıkları açıklamada şunları dile getirdiler: “Her bir sünger yaklaşık olarak 80 liraya satılıyor, kısa bir hesaplama yaparsak satış tutarı toplamda 400 milyon liraya tekabül ediyor.

Bronzlaştırıcı ve krem sürmek için de süngerler üreten Rea Ann, herhangi birinin kendisi gibi girişimci ruhunu kolaylıkla dışarı çıkartabileceğini düşünüyor.

Eğer bir hayaliniz varsa, biraz çaba ile her şeyi başarabilirsiniz. Her ne kadar beautyblender ürünümün evime ek bir gelir sağlayacağını düşündüysem de, bu ürün beni şimdi bir CEO’ya dönüştürdü ve şimdi ek bir gelirden kazanabileceğimden çok daha fazlasını kazanıyorum. Hala makyaj yapmaya devam ediyorum ancak artık bu işi mecbur olduğum için değil, sevdiğim için yapıyorum. Bu beni mutlu ediyor.

 

İlginizi çekebilir

10 Bekar Girişimci Anneden Tavsiyeler
Annelerin Sıkça Söylediği Sözlerin İş Hayatındaki Önemi

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir