Giyilebilir sandalye ayaktayken oturmanızı sağlıyor!

Sizler için inovatif ve en yenilikçi iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Eğer işiniz mesainiz boyunca ayakta durmayı gerektiriyorsa bu durumda Archelis adlı sandalye tam da aradığınız ürün olabilir. Bu kayışlı giyilebilir sandalye etkili bir şekilde ayaktayken oturmanıza yardımcı oluyor.

Teknik olarak Archelis bir sandalye değil. Sizin kalçanızın ve bacaklarınızın etrafını saran bir cihaz, bu sayede de ayakta dururken rahat bir pozisyonda durmanıza yardımcı oluyor. Cihazı, ayak bilekleriniz ve diz eklemlerinizin açışını ayarlayarak çeşitli pozisyonlarda kitleyebiliyorsunuz. İstediğiniz pozisyonu seçtikten sonra aslında oturmadan, aynı oturuyormuş gibi bir rahatlama hissedebiliyorsunuz. Harika bir inovatif iş fikri olan cihaz ağırlığınızı bacaklarınızdan ve uyluğunuzdan alarak genel olarak kas ve eklem yorgunluğunu gideriyor.

Archelis Giyilebilinir Sandalye

Archelis tamamen uzun saatler boyunca kullanım esnasında sizi rahatsız etmeyecek esnek ve rahat karbon parçalardan üretilmiştir. Çalışması için herhangi bir güç kaynağına veya pile ihtiyaç duymuyor. Aslında cihaz uzun saatler boyunca ameliyat yapmak zorunda olan doktorların bacaklarını dinlendirmesi için tasarlandı ancak öğretmenlik, tezgâhtarlık veya fabrika işçiliği gibi diğer mesleklerden insanların da işine çok yarayacak gibi görünüyor.

 Giyilebilinir Sandalye Nasıl Çalışıyor

Her türlü kalıp modelleri yapan Japon bir firma olan Nitto tarafından Chiba Üniversitesi Frontier Tıp Mühendisliği Fakültesi, Japonya Polimer Teknoloji firması ve Hiroaki Nishimura Tasarım işbirliği ile geliştirildi. Ürün hala geliştirme aşamasında ve bu yılın sonlarına doğru pazara sürülmesi bekleniyor.

Başarılı bir inovatif iş fikri olan ilginç sandalye hakkında daha somut bilgiler edinmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Giyilebilinir sandalye kavramı aslında yeni bir iş fikri değil. İsviçreli bir firma olan Noonee şirketi de Sandalyesiz Sandalye adı ile benzer bir ürüne sahip. Cihazları hidrolik güç ile çalışıyor ve uzun süreler boyunca ayakta durmak zorunda olan insanların alt bedenlerini desteklemek için geliştirildi. Ancak Archelis görüntü açısından bu üründen çok daha havalı duruyor.

 

İlginizi çekebilir

En Başarılı İş Fikirleri
Son Yılların En İlginç İcatları

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir