Golf İşine Nasıl Başlanır?

Yüksek kar marjına ve düşük rekabet oranına sahip golf sektörü, yeni iş kurmak isteyen girişimcilerin ağzını sulandırmaktır. Golfle alakalı bir sürü iş vardır. Golfle alakalı kuracağınız işi ilgi alanlarınız ve bütçeniz belirler.

Açıklamalar

1 – Bulunduğunuz bölgedeki golfle alakalı ürün veya hizmetlere karşı olan talebi araştırın. Araştırmanız demografik özellikleri, hedef pazarı ve rekabeti kapsamalıdır. Golfle alakalı herhangi bir iş yoksa bu talep yok veya kimse talebi görememiş anlamına gelir. Pazar araştırması karmaşıktır. Genellikle anketler ve odak grup çalışmaları konusunda uzmanlaşmış araştırma firmaları ile anlaşmanız gerekir. Sizin yapmanız gereken benzer işletmeleri bulmaktır. Golf eğitiminin verileceği bir yer açacaksanız golf ürünleri satan işletmeleri bulun. Bir sürü firma varsa bu demektir ki golfle alakalı olan ürünlerin talebi yüksek. Spor ürünlerinin satıldığı mağazaları ziyaret edin ve golf alakalı olan ürünlerin yüzdesini anlamaya çalışın. Golf ürünleri için sadece bir tane raf ayırmışlarsa ( ve futbol ve basketbol için dört raf ayırmışlarsa )  golf ekipmanlarına olan talep çok da yüksek değildir.

2 – Golfle alakalı ne tür bir iş kurmak istediğinize karar verin. Golf arabaları alıp satabilirsiniz, golf mağazası açabilir, golf sahaları için suni çim üretebilir veya golf eğitimi verebilirsiniz. Seçtiğiniz işe bağlı olarak bir iş planı yazmanız, bütçe hazırlamanız ve hedef kitlenizi belirlemeniz gerekir. Bütün bu gerekliliklerin nasıl yapılacağını biliyorsanız kendi kendinize yapabilirsiniz. Daha önceden bu tür çalışmalar yapmadıysanız bu adımlarda size yardımcı olacak birini bulmalısınız.

3 – Bayilik almayı düşünebilirsiniz. Ana firma pazar analizi, yer bulma yardımı, reklam, pazarlama, ekipman, yazılım ve eğitim konularında yardımcı olacaktır. İş dünyasında yeniyseniz bayilik almak işlerinizi kolaylaştıracaktır.

4 – Satıcılar ve tedarikçilerle temas kurun. Golfle alakalı kuruluşlara üye olmanın haricinde ortak olabileceğiniz golfle alakalı işletmelerin ve firmaların listesini yapmalısınız. Örneğin profesyonel malzemeler satan bir dükkan eğitimde kullanacağınız ekipmanları indirimli fiyattan verebilir. Yerel firmalarla çalışırken işlerini gözden geçirirsiniz.

 

İpuçları ve uyarılar

Hevesli olmanız veya golf oynama konusunda ileri seviyede olmanız golf işletmesi sahibi olarak başarılı olacağınız anlamına gelmez. Bu nitelikler size yardımcı olabilir ancak temel iş becerileri kadar önemli değillerdir.

İş kurmak istiyorum nereye yatırım yapabilirim?” diyen girişimcilere özel iş kurma fikirlerini ve kazançlı iş alanlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir