Golf Sahası Açmak

Tigerwoods ve Jack William Nicklaus’ı izlemekten keyif alıyor ve yeşil çimlerden hoşlanıyor musunuz? Kendi golf sahanızı açmak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Golf sahası açmak isteyen bütün girişimcilerin bilmesi gereken temel bilgileri aşağıda sizin için sıraladık.

Golf sahası işine girerken öğrenmeniz gereken önemli unsurlar vardır.

Golf bütün dünyada popüler olan ve başı çeken sporlardan biridir. Sadece sağlık yaşamı ve formda kalmayı teşvik etmez aynı zamanda arkadaşların, ailelerin ve iş ortaklarının bir araya gelebileceği bir ortam sunar. Bunlara ek olarak insanların sosyalleşmesine ve çevrelerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Golf sahalarının çoğu golf oyuncularının spor yapmaları, yeni bir hobi edinmeleri veya insanların arkadaşları ve aileleriyle zaman geçirmeleri için açılır. Durum böyleyken elinde yeterli sermayesi olan ve bu türde bir işi yürütme becerisi olan biri için golf sahası açmak akıllıca bir yatırımdır. Golf sahası açarken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur vardır. Doğru planlama, başlangıç sermayesi, işletmenin kurulacağı yer, insan gücü ve piyasa gibi.

 

Pazar araştırması yapmak

Yapmanız gereken ilk adım pazara araştırması yapmaktır. Bunu yapabilmek içinde öncelikle bir iş planı hazırlamanız gerekir. Hazırlayacağınız planda yer alan maliyetler, potansiyel geri dönüşler, hedef kitle ve bölgedeki rekabet gibi maddeler işletmenizle ilgili bütün unsurları değerlendirmenize yardımcı olacaktır. İş planı aynı zamanda ileride karşılaşabileceğiniz olası problemleri tanımlamanıza yardımcı olur.

 

Başlangıç maliyetlerini belirlemek

Kuşkusuz golf sahası açabilmek için büyük miktarda sermayeye ihtiyacınız olacak. Geniş bir arazi, tesisler ve ekipmanlar bütün golf sahaları için hayati önem taşır. Maliyet değerlendirmelerini dikkatli bir şekilde yaparken işletmenizin potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarmanız gerektiğini sakın unutmayın.

 

Golf sahanızı nerede açacaksınız?

Golf sahası açarken düşünmeniz gereken önemli konulardan biri de sahanızı nerede açacağınızdır. Sahanızın yerini seçerken ulaşılabilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Su kaynağının sabit ve bol olması ve arazinin düzenleyeceğiniz yarışmalar için uygun olması gerekir.

 

Golf sahası tesisleri ve ekipmanları

Golf sahanıza daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız iyi ekipmanlara ve tesislere yatırım yapmanız gerekir. Golf oyuncularının kıyafetlerini değiştirebilecekleri, duş alabilecekleri, yemek yiyebilecekleri, ekipman alabilecekleri veya kiralayabilecekleri yerlerin olması gerekir. Tesis ve ekipmanlarınız iyiyse rakiplerinize karşı rekabet üstünlüğü sağlarsınız.

 

Doğru personelin işe alınması

Golf sahanız için çalışkan, dürüst ve saygılı çalışanlar alın. Müşterilerinize iyi hizmet edecek doğru insanları işe almanız işletmenizin daha iyi noktaya gelmesine ve büyümesine yardımcı olacaktır.

 

Golf sahası için gerekli ruhsat ve izinlerin alınması

Bütün işletmelerin resmi kurumlara kayıt olması ve işletme ruhsatı alması gerekir. İlgili resmi kurumlara başvurarak almanız gereken ruhsat ve izinleri öğrenin. Bu adım gerekli ve önemlidir ileride oluşabilecek yasal problemleri ortadan kaldırmanızı sağlar.

Sermayesi olup nereye yatırım yapmalıyım diyelenler için golf sahası kurmak doğru bir seçim olabilir. Yüksek sermayeli iş kurma fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir