Google Ödüllü Anketler ile Para Kazanmanın Yolları

Google Ödüllü Anketleri sayesinde, Google Play Store’da harcamak üzere para kazanabilirsiniz. Bu kapsamda, aşağıdaki ipuçlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Google Play’deki uygulamalara, filmlere, oyunlara, TV programlarına ve kitaplara ücretsiz olarak erişmek ister miydiniz? Cevabınız “Evet” ise, sizin için Google Ödüllü Anketler uygulamasını kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Mobil anket uygulaması olan bu aplikasyon her bir anketi tamamladığınızda Google hesabınıza bir miktar nakit para yatırarak sizi ödüllendirmektedir.

50 milyonu aşan indirme oranı ile beraber, bu uygulama son zamanların en popüler uygulamalarından biri haline geldi. Peki telefonunuza indirdiğiniz bu uygulamanın tüm potansiyelinden faydalanabiliyor musunuz? Google Ödüllü Anketler uygulaması ile daha fazla kazanmak istemez miydiniz?

 

Google Ödüllü Anketler Nasıl Çalışıyor?

Google’u daha fazla kazanabilmenin bir yolu haline nasıl getirebileceğinizi anlatmadan önce Google Ödüllü Anketlerin nasıl çalıştığına bir bakalım. Belki de şimdiye kadar bu uygulamayı hiç kullanmamış olabilirsiniz, belki de kullandınız ama nasıl çalıştığına dair çok az şey hatırlıyorsunuzdur.

Öncelikle, Google Ödüllü Anketler sadece Android kullanıcılarının kullanımına açık değil. iPhone kullanıyorsanız, siz de bu uygulamayı indirebilir ve aynı anketlerden para kazanabilirsiniz. Fakat şunu belirtmek gerekir ki, iPhone kullanıyorsanız, ödüllerini Google hesabına alan Android kullanıcılarından farklı olarak PayPal hesabınızı kullanıyor olacaksınız.

Uygulamayı kurduktan sonra, Google Ödüllü Anketlerine giriş yapabilmek için öncelikle her zamanki Google hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra bir test anketi ile karşılaşıyor olacaksınız. Uygulama bu anket sayesinde sizin demografik bilgilerinizi almakta ve kurulacak olan karşılıklı ilişkideki rolünüzü anlamış olduğunuzu garanti altına almaktadır.

Google Ödüllü Anketleri sizin son alışveriş deneyimlerinize dayalı olarak hazırlanmaktadır. Alışveriş yapıyorsanız, ankete cevap verebiliyor olmanız gerekmektedir.

Her biri 10 saniyede tamamlanabilecek anketler olup, kullanıcı anketi her bitirdiğinde hesabına birkaç cent yatırılmaktadır. Bu şekilde birkaç haftanın sonunda Play Store’da kullanabileceğiniz yeterli miktarda paraya sahip olmuş oluyorsunuz.

Google Play bakiyenizin ödeme kaynağı olarak seçili olduğunuzda eminseniz, hazır olduğunuzda Satın Al butonuna tıklayabilirsiniz.

Son durumda uygulamanın nasıl çalıştığınız artık biliyoruz, şimdi ise bu uygulama sayesinde daha fazla para kazanabilmenin yollarına bir bakalım.

 

Anket Gelmiyor Ne Yapmalıyım? Google Ödüllü Anketler Hilesi Var mı?

Google Ödüllü Anketler hilesi yok ama aşağıdakileri uyguladığınızda alacağınız anket sayısını artırabilirsiniz:

 

1- Google Ödüllü Anketler için Lokasyon Servislerini Aktifleştirin

 

Tüm satın almalarınız hakkında anketler alabileceğiniz için, Google Ödüllü Anketlerdeki pek çok anket son zamanlardaki mağaza ziyaretleri ile ilgili olacaktır. Bu noktada, Android kullanıcısı iseniz cihazınızdaki lokasyon servislerine izin vererek, gittiğiniz yerlere dair sorular içeren anketler alma şansınızı artırabilirsiniz.

Pek çok farklı durumda, bilgi Google Haritalar uygulamasının daha iyi hale getirilmesi amacı ile kullanıcı bilgileri toplanmaktadır.

Bu noktada, Google Ödüllü Anketler menüsünde ” Ayarlar” a tıklayarak bildirimleri ve Google Konum Geçmişini aktif etmeniz gerekir.

Bu seçeneği açtığınızda GPS, wi-fi, bluetooth ve mobil ağ beraber çalışarak lokasyonunuzu belirlemektedir. Unutmayın, Google Ödüllü Anketler uygulamasından para kazanmayı istiyorsanız lokasyon tercihinizin bu konudaki rolü oldukça büyüktür.

 

2- Kullandığınız Google Ödüllü Anketler Uygulamasının Versiyonunun Güncel Olduğundan Emin Olun

Lokasyon servislerini açmanın yanında, kullanmış olduğunuz uygulamanın versiyonunun her zaman en güncel versiyon olduğundan da emin olmanız oldukça önemlidir.

Google Ödüllü Anketlerin toplandığı sisteme dair yapılan son değişiklikler, uygulamanın eski versiyonları ile uyumlu olmayabilir. Bu nedenle, son yayınlanmış güncel versiyonu kullanıyor olmak size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Kullandığınız uygulamanın versiyonunun güncel olduğunu garanti altına almak için, telefonunuzdaki Play Store uygulamasını açın, menüye gisin ve Ayarlar’ı seçin. Buradan uygulamaları otomatik güncelle seçimini aktif hale getirin. Bu noktada en iyi sonuçları elde edebilmek için “yalnızca kablosuz ağ üzerinden” seçimini yapmanızı öneririz.

 

3- Google Ödüllü Anketler ile Daha Fazla Anket Alabilmenin Yolları

Her gün bir dolu anket yakalayabilmek muhteşem olurdu fakat uygulamada durum ne yazık ki bu şekilde değil. Yine de olabildiğince fazla sayıda anket cevaplayabilmek için yapabileceğiniz bazı belli yöntemler de yok değil. Bunlar aşağıda sıralanmaktadır:

  • Google Ödüllü Anketler uygulamasını her gün kontrol edin ve uygulamanın bildirimlerine izin verdiğinizden emin olun.
  • Anketleri tam zamanında tamamlayın.
  • Uygulamayı kadın gibi kullanın: Düzenli olarak alışveriş yapan ve daha fazla harcama yapan kadınlar Google Ödüllü Anketler uygulamasındaki ödüllere potansiyel olarak çok daha fazla sahip olmaktadır.
  • Ünlü mağazalara düzenli alışveriş ziyaretlerinde bulunun: Evde ya da yakınlarından ayrılmayarak Google’dan beklediğiniz anketlerin gelmesini beklemeniz gerçekçi olmayacaktır.
  • Gerçeği söyleyin: Uygulamada rastlantısal olarak “sahte” anketler bulunmakta ve kötü cevaplar bu şekilde filtrelenmektedir. Bazı sorular ise hiç gitmediğiniz bir yere gitmişsiniz ya da hiç dahil olmadığınız bir etkinliğe katılmışsınız gibi hazırlanmış olabilir. Sahte soruların ayırt edilmesi düşünüldüğü kadar zor olmasa da sorulara dürüst cevaplar vermediğiniz durumda uzun vadede kazanacağınız parayı riske atmış olacaksınızdır.

Uygulamada bu noktalara dikkat etmek Google Play bakiyeniz için oldukça karlı sonuçlar getirecektir. Bu nedenle, uygulamayı düzenli olarak kontrol ederken, anketteki sorulara zamanında ve dürüstçe cevaplar vermeniz son derece önemlidir.

 

Kazançlarınızın Silinmesine İzin Vermeyin

Play Store bakiyenizin arttığını görmek özel olarak size kendinizi iyi hissettirecektir. Her anket tamamladığınızda, güncellenmiş bakiyeniz de gösterilmektedir.

Google Ödüllü Anketleri uygulamasında kazanılan ödüllerin geçerlilik süresi 12 aydır. Bu nedenle, uygulamayı düzenli olarak kullanıp kazandığınız ödülleri harcadığınızdan emin olmalısınız. Bunu yapmadığınız durumda, hem zamanınızı hem de ortaya koyduğunuz çabayı boşa çıkarmış olursunuz.

Bundan kaçınmanın en iyi yolu, satın almak istediğiniz oyunların ve uygulamaların bir listesini tutmaktır. Daha sonrasında bu uygulamalar için Play Store’da “İstek Listesine Ekle” seçiminizi yapabilirsiniz. Bu seçimi yaptığınız uygulamaları ise “İstek Listesi”nde toplu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 

Google Ödüllü Anketler Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Google Ödüllü Anketleri uygulamasından kazanılan parayı farklı şekillerde değerlendirebilmeniz mümkündür. Bunlardan bazıları aşağıda sıralanmaktadır:

  • Çizgi roman alabilirsiniz.
  • Black Panther kiralayabilirsiniz.
  • İstediğiniz bir düzine oyuna peşin para yatırabilirsiniz.
  • Kullandığınız bir uygulamayı premium versiyona yükseltebilirsiniz.
  • Pek çok şarkı ve albüm satın alabilirsiniz.

Kısacası, Google Ödüllü Anketlerinden kazandığınız parayı, Google Play Store’da yapabileceğiniz tüm satın almalarınız için kullanabilirsiniz. Belki kazandığınız tutar çok yüksek olmayacak ve her hafta bir kitap ya da oyun satın almaya yetecek şekilde para biriktiremeyebilirsiniz. Yine de bazı akşamlarınızı daha eğlenceli hale getirmeniz mümkün olacaktır.

 

Google Ödüllü Anketler Uygulamasının Sizin İçin Çalışmasını Sağlayın

Kurmasının kolay ve kullanmasının bedava olduğu, daha fazla anket ve sonuç olarak da daha fazla para kazanabilmenin alternatif kolay yolları ile beraber Google Ödüllü Anketler herkesin mutlaka kullanması gereken bir uygulamadır. Sadece mağazaları ziyaret edip ödül kazanarak, Play Store satın almalarını cebinizden para harcamadan yapabilirsiniz. Her ne kadar, bu iPhone kullanıcıları için olmazsa olmazlar arasında olmasa da, kazandıkları ödüller PayPal hesaplarına yatmakta ve uygun görülen her an harcanabilir olmaktadır.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir