Google Anket Doldurarak Para Kazanmak

Google Ödüllü Anketler sayesinde anket doldurarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

50 milyon kez indirilen Google Ödüllü Anketler (Google Opinion Rewards) uygulamasından nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Google Anket Doldurarak Para Kazanma Sistemi Nasıl İşliyor?

Google Ödüllü Anketler uygulamasından para kazanma yollarına geçmeden önce bu uygulamanın çalışma prensibini izah etmemiz lazım.

Google Ödüllü Anketler, sadece Android telefonlarda değil, aynı zamanda Apple telefonlarda da kullanılabiliyor. (Apple kullanıcıları kazandıkları parayı Paypal üzerinden alabiliyorken, Android kullanıcılarının kazançları Google Play üzerinde kredi olarak yatırılıyor. Yani kazandığınız paraları uygulama, film, kitap indirmek için kullanabiliyorsunuz.)

Uygulamayı indirdikten sonra Google hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Daha sonra size bir ön anket yapılıyor. Bu anket tamamen sizi tanımak için yapılıyor.

 • Nerede yaşıyorsunuz?
 • Mesleğiniz ne?
 • Cinsiyetiniz ne?

Bu tür soruları doldurup bir anlamda kullanıcı profilinizi tamamlıyorsunuz.

Google Ödüllü Anketler temel olarak kullanıcıların yakın tarihli alışveriş deneyimleri hakkında bilgi toplama amaçlı bir uygulama. Yani alışveriş yapan biri olarak size sorulacak anket sorularına verecek yanıtlarınız vardır mutlaka.

Google Ödüllü Anketler’de cevaplamanız gereken anketleri doldurmak için harcayacağınız süre yaklaşık 20 saniye. Yani oldukça kısa, şipşak cevaplayabileceğiniz sorulardan söz ediyoruz. Cevapladığınız her soru başına hesabınıza 20 krş – 2 TL arasında para yatıyor. Paranız belli bir miktara ulaşınca Google Play’de harcayabileceğiniz bakiyeniz oluyor.

 

Daha Çok Anket Almak İçin Ne Yapmak Lazım?

Google Ödüllü Anketler’de size genelde alışveriş deneyiminiz hakkında sorular sorulur. Eğer telefonunuzun GPS’i aktif olursa daha fazla anket doldurma imkanına sahip olursunuz. GPS sayesinde gittiğiniz yerleri Google öğrenir ve bu yerlerdeki mekanlar ve mağazalar hakkında anket soruları gönderilir.

Dolayısıyla telefonunuzun GPS’ini sürekli açık tutmanız Google Ödüllü Anketler için çok önemlidir.

Lokasyonunuz sürekli açık olmalı ve ayrıca uygulamanızı düzenli olarak güncellemelisiniz. Google Ödüllü Anketler (Google Opinion Rewards) uygulamasını sürekli güncel tutmalısınız. Bu nedenle telefonunuzun güncellemeleri otomatik olarak aldığından emin olun. (Güncellemeleri wi-fi açıkken yaparsanız daha iyi olur, mobil verinizden harcamamış olursunuz.)

Her gün onlarca anket doldurmak şahane olur tabii ki. Anket doldurdukça para kazanırsınız neticede. Lakin bu çoğu zaman pek mümkün olmaz. Yani uygulamayı indirdiğinizde anketlerin sürekliliği garanti değildir. Fakat bazı zamanlarda anket sayısı fazla olabilir, bazı günler hiç anket çıkmayabilir.

Anketlerin sayısını artırmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var ama:

 • Uygulamayı güncel tutun ve anket geldiğinde bildirim alma özelliğini aktifleştirin.
 • Anket sorularını bildirim gelir gelmez cevaplayın.
 • Kadınların daha şanslı olduğunu söylemek mümkün. Özellikle düzenli olarak alışveriş yapan kadınların online alışveriş deneyimi daha fazla olduğu için bu kişilere anket gönderilme oranı görece daha yüksektir.

 • AVM’lerde, mağazalarda gezinti yaparak anket alma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Google Ödüllü Anketler’in alışveriş deneyimiyle alakalı olduğunu ve bunu da GPS üzerinden yaptığını söylemiştik. Mağazaların sık olduğu caddelerde yürümek anket alma sıklığınızı artıracaktır.
 • Bazen size sahte anketler gönderilir. Yani hiç gitmediğiniz bir yerle alakalı sorular sorulur. Eğer siz hiç bilginiz olmayan bir mağaza ile ilgili anket sorusuna cevap verirseniz Google bunu “para kazanmak için yanıltıcı cevap” vermek olarak algılar ve uzun vadede anket sayınız düşebilir. Yani bilmediğiniz yerlerle alakalı gelen sorulara sırf “anket doldurayım, para kazanayım.” kafasıyla bakmayın.

Ayrıca belirtmekte fayda var: Eylül-Aralık ayları dünya genelinde hem yılbaşı hem de Black Friday (Kara Cuma) gibi nedenlerle alışverişlerin çoğaldığı bir dönemdir. Bu süre zarfında yapılan alışveriş miktarı artacağı için anket alma sıklığında da artış olacaktır.

Anket doldurarak kazandığınız parayı 12 ay içinde harcamanız gerekir. Bu kazancı Google Play üzerindeki paralı uygulamalarda, oyunlarda, filmlerde kullanabilirsiniz.

 • Yani örneğin çok sevdiğiniz bir VSCO filtresini anketlerden kazandığınız parayla alabilirsiniz.
 • PUBG üzerinde yeni bir kostümü bu kazançla satın alabilirsiniz.
 • VHS kaset efekti veren güzel bir kamera uygulamasını satın alabilirsiniz.
 • Kullandığınız bir uygulamada premium üyeliğe geçebilirsiniz.
 • Google Play’de bulunan bir filmi kiralayarak ya da satın alarak izleyebilirsiniz. Dilediğiniz albümü indirebilirsiniz.

 

Sonuç

Kullanması çok kolay. Mantığı gayet basit. Google Ödüllü Anketler telefonunuzda mutlaka bulunması gereken bir uygulama. Gün içinde bir anket doldursanız, bundan çok cüzi bir kazanç elde etseniz bile 6-7 aylık bir sürede “neredeyse hiçbir şey yapmayarak”, karşınıza gelen kısacık anketi doldurarak belli bir miktara ulaşabilirsiniz.

Diğer bir ifadeyle “Damlaya damlaya göl olur.” diyebiliriz Google Ödüllü Anketler için.

Biz Yeni İş Fikirleri olarak bu tür minik gelir kaynaklarına sahip olmayı önemsiyor ve tavsiye ediyoruz.

Dolayısıyla hemen şimdi Google Ödüllü Anketler uygulamasını indirip size tarif ettiğimiz şekilde kullanmaya başlamanızı öneriyoruz!

Bol anketler, bol kazançlar!

 

İlginizi çekebilir

Anket Doldurarak Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanma Yolları

Para Kazandıran Anket Siteleri

Para Kazandıran Uygulamalar

Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir