GPS’li ayakkabılar sayesinde çocuklarınızı takip edebileceksiniz

Çin’de geliştirilen ve GPS yer belirleme özelliği olan Budiu isimli çocuk ayakkabıları sayesinde ebeveynler çocuklarının nerede olduklarını kolayca takip edebilecek.

Bilinmeyen nedenlerden dolayı çocuklar kaybolabiliyor veya bir şekilde tehlikeli durumlarla karşılaşabiliyor. Çocuklar görüş alanından çıktığında ailelere uyarı gönderen Sync Smartband isimli üründen sizlere daha önce bahsetmiştik. Bugün size yeni geliştirilen başka bir girişimcilik ürününden bahsedeceğiz. Çin’de geliştirilen ve GPS yer belirleme özelliği olan Budiu isimli çocuk ayakkabıları sayesinde ebeveynler çocuklarının nerede olduklarını kolayca takip edebilecek.

Angela & Lucas tarafından geliştirilen ayakkabının her çiftinin burun kısmında GPS çipi var. Bu GPS çipi sayesinde çocuk dışarıda olduğunda üç metreye kadar ve çocuk içeride olduğunda elli metreye kadar yeri kesin olarak belirlenebiliyor. Yardımcı uygulama aracılığıyla aileler veya bakıcılar harita üzerinden çocukların nerelerde gezdiğini kontrol edebiliyor. Aynı zamanda aileler sokak görünümü modunda noktayı kontrol edebiliyor veya uygulamayı kullanmadan çocuğun nerede olduğuyla ilgili mesaj alabiliyor. Ayrıca aileler güvenlik noktası belirleyebiliyor ve çocuk güvenlik noktasının dışına çıktığında uyarılıyor. Çocuk ayakkabılarını kaybederse veya ayakkabılar kaybolursa uygulama sayesinde ayakkabıların yerini belirleyebiliyorsunuz.

İşin ilginç tarafı şu ki şirket hem ürün hem de hizmet sunma çabasında. Ayakkabılar online mağaza aracılığıyla kişiselleştirebildiği için çocuklar kendi tasarımlarını seçebiliyor. Sosyal ağ olarak da kullanılan uygulama sayesinde aileler diğer ailelerle iletişim kurabiliyor ve çocukların güvenliğini sağlamakla ilgili ipuçları paylaşabiliyor. Ayakkabılar tek başına satın alınamıyor. Ailelerin bu ürün ve hizmetten faydalanabilmesi için ayakkabının yanında iki senelik GPS kullanımını da satın alması gerekiyor. Paket fiyatın ücreti 730 RMB’dir ( Çin parası ) ve bu paketin içinde dört çift ayakkabı ve bir tane çip var. Çocukların ayakkabıları kısa sürede deforme ettiklerini göz önünde bulunduracak olursak paket fiyatı aileler için ekonomik.

Aşağıdaki videoyu izleyerek Budiu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Günümüz çocuklarının ilgisini çekmek için akıllı bir şekilde pazarlanan bu ayakkabıların sunduğu teknoloji ailelerin gönül rahatlığıyla ayakkabı dolabına yeni bir ürün almalarını sağlayacak.

Çocuklara yönelik hayata geçirilen başarılı iş fikirlerini ve girişimcilik ürünleri siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir