Çocuklara Özel Gece Kulübü

New York çocuklar için en harika yerlerden biri. Önce bebekler için DJ Okulu açıldı ve şimdi de çocukları ağırlamak için gece kulüpleri açılıyor. Yeni açılan bir şirket olan Fuzipop bugünlerde 6 – 12 yaş altındaki çocuklar ve aileleri için dans partileri organize ediyor. Bu üç saatlik partiler ayda bir kere Manhattan’ın en popüler kulüplerinden birinde yapılıyor. Bir ebeveyn ve çocuk ücreti 20 dolarken dört kişilik bir ailenin ücreti 60 dolar. İşin en iyi tarafı da dokuz yaşındaki bir çocuğun DJ’lik yapması.

Fuzipop’un resmi internet sitesine göre Fuzipop şehirli çocuklar için müzik ve dans kutlamalarına odaklanan etkinlikler dizisi sunuyor.

Bu parlak iş fikri DJ’lik ve müzikle ilgilenen bir karı koca tarafından bulunmuş. Jesse Sprague, senelerce New York’taki gece kulüplerinde çalıştı ve bir gün dans ederken Jenny Song ile tanıştı. Ve ilk çocukları olduğunda Jesse’nin çalıştığı kulüplerden birinde parti yaptılar. Bütün arkadaşlarını çocuklarıyla birlikte davet ettiler. Parti büyük başarı yakaladı ve kimse eve gitmek istemedi. Jesse: “Bütün aileler bu tür partiler için para ödeyebileceklerini söyledi ve biz de bu işi kurmaya karar verdik.

Fuzipop’ın bu ayki etkinliği Pink Elephant’da düzenlendi. Parti günü kulüp kadife ve zincir halatlı bariyerler ve kapıda bekleyen korumalarla korundu. Ailelerin birçoğu çocuklarıyla birlikte içeri girmek için sabırla bekledi. Bir korumanın söylediğine göre küçük çocuklar yetişkinlere göre nasıl davranılması gerektiğini daha iyi biliyor. İçeri giren aileler barın etrafına dizilirken çocuklarda hemen dans pistine zıpladı.

cocuk-gece-kulubu

Ancak bugünün en dikkat çekici olayı her Fuzipop etkinliğinde DJ’lik yapan dokuz yaşındaki Kai’nin sahneye çıkmasıydı. Bu küçük çocuğun kendi albümü olduğuna inanabiliyor musunuz? Parti sonunda Brooklyn’deki DJ okulundan yeni mezun olmuş sekiz yaşındaki bir kızla kabini paylaştı.

En son düzenlenen Fuzipop partisine katılan CNN muhabiri partide gördüklerini şöyle anlattı: VIP olarak rezerve edilen masalar vardı ve bu masaların üzerinde meyve suyu kutuları duruyordu. Cumartesi geceleri 21 yaş üstü kalabalığa alışık olan barmen meyve suyu içen ebeveynleri ve çocukları görünce adete şaşkına döndü. Evet, bu doğru. Çocukları çılgınlar gibi dans ederken ebeveynlerin alkolsüz içecekler tüketiyor.

Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir yanından dikkat çeken iş fikirlerini ve ilham veren girişimcilik örneklerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir