Bu girişimcilik ürünü çocukların boğulmasını engelleyebilir!

İswimband isimli girişimcilik ürünü, çocukların suda sorun yaşayıp yaşamadığını telefon bildirimleriyle ailelerine iletiyor.

Aileler genellikle, çocuklarını kendi başlarına eğlenmeye bırakma ve sorun yaşamadıklarından emin olma konularında arada kalmışlardır. Daha önceleri sizlere çocukların nerede olduklarına dair bilgi veren yer bildirme sistemlerinden bahsetmiştik. Şimdi ise iswimband isimli, çocukların su altında çok fazla kalmaları gibi durumlarda aileleri uyaran bir girişimcilik ürününden bahsetmek istiyoruz.

Hafif kauçuktan meydana gelen kafa bandı, güvenli bir şekilde yeni yürümeye başlayan çocuklardan ergenlere kadar, bütün çocuklara takılabiliyor. Bluetooth ile ailelerin cihazlarıyla senkronize edildiğinde yardımcı bir uygulama, çocuklar havuzda oynarken ailelere durumlarını belirten bildirimler gönderiyor. Kullanıcılar kendi uyarı limitlerini de ayarlayabiliyor. Örneğin yeni yürümeye başlayan ve yüzemeyenler suya çok yaklaşırlarsa ya da yüzebilen bir çocuk olması gerektiğinden fazla suyun altında kalırsa gibi farklı durumlarda farklı bildirimler gönderiliyor. Aquatic Safety Concepts’ in kurucusu ve ürünü geliştiren girişimci, 9 yaşındaki sınıf arkadaşı tamı tamına beş dakika boyunca suyun altında kaybolduğu kimse tarafından fark edilmediği için trajik bir şekilde ölen bir çocuğun babası. İswimband, su altında sorun yaşayan çocukların yetişkinlerden daha hızlı bir şekilde karşılık almalarına yardım edebilir ve potansiyel olarak daha çok hayat kurtarabilir. Aşağıdaki video girişim ürünü hakkında daha açıklayıcı olabilir:

$124.99’ a ön sipariş edilebilen iswimband’ ın mayıs 2014’ te piyasaya sunulması bekleniyor. Ailelerin, oyun oynama özgürlüğü sunarken, çoccuklarını daha iyi takip edebilmelerini sağlayan başka durumlar için de iş fikirleri geliştirilebilir mi sizce?

Siz değerli okuyucularımız için birbirinden güzel girişimcilik ürünlerini ve yeni iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir