Güneş enerjili, çevre dostu yiyecek kamyonları

MOVE Systems ve New York şehri, satıcılara beş yıl süreliğine hiçbir ekstra maliyet olmadan hibrid enerjili MRV100 yiyecek kamyonu verecek.

Yiyecek kamyonlarının popülaritesi her geçen gün artıyor ve ne yazık ki bu kamyonlar karbon ayak izlerine neden oluyor. Küçük taşınabilir işletmeler fast food tüketicilerine bir sürü ekonomik ve ilginç alternatif sunuyorlar ama ışıklarını, buzdolaplarını ve pişirme ekipmanlarını çalıştırmak için aylık olarak ortalama 500 dolarlık gaz kullanıyorlar. Ancak bu yeni girişim aracılığıyla, beş yıl süreliğine ekstra hiçbir ücret ödemeden bağımsız satıcılar tarafından kiralanabilecek olan enerji verimli güneş enerjili kamyonlar ile bunun değiştirilmesi amaçlanıyor.

New York şehri, kirlilik problemine neden olan yaklaşık 5,000 lisanslı yiyecek kamyonuna ev sahipliği yapıyor. MOVE Systems ve yerel yönetimin işbirliği yaparak hayata geçirdiği bu yeni girişim kirliliği %60 oranında azaltmayı vadediyor. Araçlar çatıdaki fotovoltaik panellerden gelen güneş enerjisinden faydalanarak enerji ihtiyaçlarını karşılıyor. Sonuç olarak yeni jenerasyon yiyecek kamyonları daha temiz, sessiz ve güvenli olacak. Kamyonlar, finansal anlamda da avantajlı olup satıcıların yıllık olarak 5,200 dolar tasarruf etmesini sağlayacak.

İlk 100 kamyon MOVE tarafından finanse edildi ve engelli gaziler için rezerve edildi. Geri kalan 400 kamyon online başvuru yapan ilk 400 lisanslı satıcıya verilecek.

 

İlginizi çekebilir

Telefonlarınızı güneş enerjisiyle şarj edin!
Yenilenebilir enerji işine girmek
Güneş enerjisi alanında iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir