Havada Süzülebilen Bulut Şeklindeki Hoparlör!

Amerikalı tasarımcı Richard Clarkson, manyetik kaldırma teknolojisi alanında faaliyet gösteren Crealev şirketiyle yakın zamanda “Making Weather” isimli bir ürün için işbirliğine gitti. Havada süzülebilen, bulut şeklinde olan ve bluetooth yardımıyla çalışan bu benzersiz ürün aslında bir hoparlör!

Dizayn ve teknoloji harikası hoparlör, başarılı girişimci Clarkson’ın 2014 yılında başlattığı “Akıllı Bulut” projesinin devamı niteliğinde. Başlangıçta asılabilir lamba konseptiyle lanse edilen ürün, Hollandalı startup şirketi Crealev tarafından geliştirilen yenilikçi teknoloji sayesinde havada süzülebilen bir ürüne evrildi. Bulutun iç kısımlarında ve oval taban yüzeyinde bulunan güçlü mıknatıslar yardımıyla, Making Weather yerden yaklaşık 5 cm yukarıda havada asılı kalabiliyor. Tasarımcı, bulutun tam bir dairesel hareket yapabildiğini, havada hafifçe aşağı yukarı salınabildiğini, böylelikle gerçeğe yakın bir atmosfer yaratabildiğini belirtiyor.

Havada süzülebilen bulut, keçeli hipoalerjenik polyester liflerinden oluşuyor ve içerisinde bluetooth ile çalışan bir hoparlör taşıyor. Aynı zamanda, yine içerisinde kritik yerlere yerleştirilmiş tepkisel LED aydınlatmaları da bulunuyor, bu aydınlatmalar sayesinde müzik dinlerken aynı zamanda bulutta müziğin ritmi ile uyumlu küçük yıldırımlar yaratmak mümkün. Kulağa oldukça hoş bir fikir gibi geliyor, öyle değil mi? Neyse ki, Clarkson ve Crealev, ürünün prototipi ile ilgili bir video paylaştılar. Aşağıdaki videoda yaratıcı tasarım ürününü çalışır durumdayken görebilirsiniz:

Fakat, orijinal Akıllı Bulut lambası 3,360 dolar gibi çok yüksek bir fiyata satın alınabiliyorken havada süzülebilen bu bulutu satın almanız şimdilik mümkün değil. Öyle görünüyor ki, ürünün satışa çıkması için bir süre daha beklememiz gerekecek.

 

İlginizi çekebilir

Japon Firması Havada Asılı Duran Bitkiler Satacak!
Geleceği Değiştirecek En İyi Buluşlar

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir