Herhangi bir maddenin yapısını analiz eden buluş

Kickstarter’da finansman arayışına giren SCiO isimli inovasyon ürünü kullanıcıların herhangi bir yiyecek, ilaç, bitki veya herhangi bir fiziki madde hakkında bilgi toplamasını sağlıyor.

Bazı yeni buluşlar özellikle bilim kurgu filmlerinde gördüklerimiz gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Daha önce Star Trek’de gördüğümüz bilinmeyen herhangi bir nesneyi tarayan, nesneyle ilgili bilgi veren ve oluşumuyla alakalı analiz yapan el aleti tricorder yakın zamanda gerçeğe dönüştürüldü. İnsanlardaki sağlık problemlerini tespit eden çoklu sensör Scanadu Scout benzer işlevleri gösterse de yeni bir cihaz olan SCiO kullanıcıların herhangi bir yiyecek, ilaç, bitki veya herhangi bir fiziki madde hakkında bilgi toplamasını sağlıyor.

Consumer Physics tarafından geliştirilen SCiO USB belleklerle aynı boyda ve yakın kızılötesi spektroskopisi olarak adlandırılan yöntemi kullanan bir dizi moleküler sensör içeriyor. Bu tip analizler için genellikle hantal, kablolar gerektiren makineler kullanılır ve bu makineler pahalıdır. Ancak SCiO’da durum farklı. Kullanıcılar taramak istedikleri nesne veya malzemeyi iki saniye tarıyor. Daha sonra cihaz Bluetooth LE aracılığıyla iPhone ve Android uyumlu aygıtlara bilgileri gönderiyor.

el-tarayicisi-1

Olasılıklar sayısız olsa da SCiO uygulaması ön ayarlı bir sürü fonksiyon sunuyor. Kullanıcılar etiketsiz ilaçları tanımlayabiliyor, yedikleri gıdaların besin değerlerini öğrenebiliyor, bitkilerini diktikleri toprağın kalitesini analiz edebiliyor ve hatta iki gün önce satın aldıkları avokadonun olgunlaşıp olgunlaşmadığını belirleyebiliyor.

SCiO hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyin:

Bu inovasyon harikası ürünün potansiyeli oldukça büyük ve bu da Kickstarter hedefini 13’e katlamasını açıklıyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir