Herhangi bir objenin rengini kopyalayabilen akıllı kalem!

Teknoloji alanında geliştirilen benzersiz ürünleri ve yaratıcı iş fikirlerini sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Scribble herhangi bir objenin rengini tarayan ve anında bu rengi çizmeye başlayan akıllı bir kalemdir.

Gerçek nesneler çizebilen 3 boyutlu baskı kalemi 3Doodler’ı daha önceden görmüştük. 3D yazıcılarda da kullanılan ABS plastik malzemesini kullanan 3Doodler yüzey alanı üzerine ya da direkt havaya çizim yapabilen 3 boyutlu baskı kalemidir. Scribble da herhangi bir objenin rengini tarayan ve anında bu rengi çizmeye başlayan bir kalemdir.

Akıllı kalem Scribble, renk sensörü ve kalem ucuyla dikkat çekmektedir. Scribble’ın mürekkep ve dijital (Stylus) olmak üzere iki versiyonu bulunmakta. Taşıdığı 16-bit RGB renk sensörüyle çevrede bulunan fiziksel objelerin rengini algılayabilen Scribble’ı kullanmak için yapmanız gereken tek şey kullanmak istediğiniz rengi seçmek için kalemi bir objeye doğru tutmak ve tarayıcıya basmaktır. Kalemin içerisinde cyan, sarı, magenta, beyaz ve siyah renklerden oluşan beşli yeniden doldurulabilir kartuş vardır. Nesneyi tarayan kalem istenilen rengi kopyalamak için her rengi doğru miktarda karıştırır ve kullanıcıların anında çizim yapmasına fırsat verir. Tabletler ve dokunmatik ekranlar için geliştirilen ikinci versiyonda kalemi Bluetooth veya mikro USB aracılığıyla cihazlara bağlayabilir ve rengi dijital çalışmalarda da kullanabilirsiniz. Örnek bir inovasyon olan Scribble’ın renk sensörü 16 milyon rengi algılayabiliyor ve 1 GB’lık bellek kapasitesi 100.000 renk kaydetmenize imkan veriyor.

Teknolojik kalemin mürekkepli versiyonunun satış fiyatı 149,95 dolardır ve dijital ( stylus ) versiyonun satış fiyatı 79.95 dolardır. Harika bir inovasyon olan akıllı kalemi tasarlayan ekip, yakın zamanda başlatacağı Kickstarter kampanyası için hazırlık yapıyor.

Teknolojiye meraklı olan okuyucularımıza özel en güzel inovasyon örneklerini ve teknolojik iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir