Uçan robot garsonlar!

Teknolojik iş fikirleri şaşırtmaya devam ediyor. İngiltere’ de bir restoranda, yemekler masalara uzaktan kumandalı uçan robotlar ile sunuluyor.

Girişimci YO! Suşi firması, restoranlarında müşterilere yemek servisi yapmak üzere ‘iTray’ adında uçan robot geliştirdi.

Eğer Güney Afrika’daki OppiKoppi müzik festivalinin organizatörleri, uzaktan kumandalı hava aracı ile bira servisinin işe yarar bir fikir olduğunu kanıtlıyorsa, restoranlar da bu araçları müşterilere yemek servisi sağlamak üzere neden kullanmasınlar? İngiltere’ de bulunan YO! Suşi firması, bu işi bütünüyle yapan uçan bir robot geliştirdi.

Suşi zincirlerinin Londra’da bulunan Soho şubesindeki müşterilere, Wifi özelliği sayesinde iPad ile uzaktan kontrol edilebilen  uçan robotlar garsonluk yapıyor. Müşteriler siparişlerinde bu ileri teknoloji ürünü garsonlardan servis almayı deneyimliyorlar. Uçan araç üzerindeki tepside bulunan yemekler, araca yerleştirilmiş kamera yardımı ile müşterinin masasına yerleştiriliyor. Hızını saatte 40 km’ye kadar çıkarabilen araç, yemeğin sıradan bir garsonun servisinden daha hızlı sunulmasına imkan sağlıyor. Aşağıdaki video uçan aracı çalışma halinde iken gösteriyor:

Yemek sunmak için eğlenceli ve sıra dışı bir yol olmasının yanı sıra bu araç, müşterilerin benimsemeleri halinde pratik kullanım alanına sahip olabilir. Henüz deneme aşamasında olmasına rağmen Soho şubesi başarıyı kanıtlaması durumunda iTray’ in satış noktalarından yaygınlaştırılabileceğini söylüyor. Uzaktan kumandalı araç teknolojisi, müşteri memnuniyeti için sizce başka ne gibi şekillerde hizmete sunulabilir?

Dünya üzerinden başarılı ve yaratıcı iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir