Aile Sağlık Robotu Pillo, Hastalandığınızda Hizmetinizde!

Pillo, tüm ailenin ilaçlarını saklayan ve azaldıklarında otomatik olarak yenilerini sipariş eden akıllı bir sağlık robotu.

Günlük ilaç alımını kolaylaştıran bir dizi yeni fikirlerle daha önce karşılaşmıştık. Birden fazla ilacı tek bir tablette birleştiren 3D baskı özel haplar ve günlük haplarını almaları için insanlara hatırlatmalar yapan akıllı hatırlatıcılar, bu yeniliklerden sadece birkaçıydı. Şimdi ise Pillo isimli akıllı robot, güvenli bir şekilde tüm ailenin ilaçlarını saklayıp dağıtabiliyor ve doğru hapları, doğru insanlara verebilmek için yüz ve ses tanıma özelliklerini kullanıyor.

Pillo sayısız yeteneğe sahip bir aile sağlık robotu. Birden fazla kullanıcıyı tanıyabilen akıllı bir platform üzerine kurulmuş Pillo’nun özellikleri, zaman içerisinde daha da gelişiyor. İlaçları ve vitaminleri güvenli bir şekilde saklıyor ve onları doğru insanlara veriyor. Aynı zamanda bir tele-arayüz olarak işlev gören robot, uzaktan bağlantı sayesinde hastaları sağlık personelleri ile iletişime geçiriyor ve sağlıkla ilgili birçok soruya doğal ses işleme yeteneği sayesinde yanıt verebiliyor. Bu akıllı cihaz, akıllı telefonlar ve tabletlerle kablosuz olarak bağlantı kurabiliyor. Bu sayede mobil olarak hatırlatmalar yapabiliyor, uyarı verebiliyor ve hatta ilaçlar azaldığında sizin adınıza sipariş geçebiliyor.

İlginç robot hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Pillo şu anda Indiegogo üzerinde sermaye topluyor ki, isteyenler 600 TL gibi bir rakam karşılığında ön sipariş verebiliyor. Kişilere yardımcı olan ve onların tıbbi personeller ile iletişim kurmalarını sağlayan bakım evlerinde odacı olarak görev yapan bir dizi robot gördük ancak Pillo çocuk dostu bir cihaz olarak birden fazla hizmeti bir arada sunuyor. Bu gibi sevimli robotlar sağlıkla ilgili konuları başka nasıl daha eğlenceli hale getirebilirler?

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren girişimcilere özel tüm dünyadan girişimcilik fikirlerini ve projelerini araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

İlginç Robotlar
Sağlık Sektöründeki Yenilikçi Girişimler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir