İlginç Bir Girişim: Keçi Yogası

“Keçi Yogası” ismi kafanızı birazcık karıştırabilir ama hayır, bu keçiler için değil, Oregon’da rüya gibi bir çiftlikte insanlar için tasarlanmış bir yoga pratiği. Bu kişiler yoga yaparken bir yandan da sevimli ve cana yakın keçilerin varlığıyla huzur buluyorlar.

Oregon’un Willamette Valley bölgesinde bulunan No Regrets Çiftliğinin sahibi başarılı girişimci Lainey Morse 10 yıl boyunca fotoğrafçılık yapmış fakat geçen yıl geçirdiği bazı sağlık problemlerinden sonra fotoğrafçılığı bırakmaya karar vermiş ve çiftliği ile ilgili yeni bir iş kurma fikrine odaklanmış. O günden bu yana, çiftliği çeşitli açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerin birinde, yoga eğitmeni olan bir anne yoga derslerini çiftlikte yapmayı teklif etmiş. Morse teklifi kabul etmiş ve dersler için çok yoğun bir ilgiyle karşılaşmışlar. Öyle ki, derslere katılabilmek için 160 km’den daha uzak bir mesafeden gelen insanlar bile varmış.

keci-yogasi-3

No Regrets Çiftliği muazzam bir doğa manzarasına sahip, havası da tertemiz, fakat bu eşsiz yoga derslerinin asıl yıldızları yoga yapanların arasında dolaşan, okşanmayı bekleyen insan canlısı keçiler.

Ders boyunca çekilen fotoğraflarda bu sevimli hayvanları katılımcıların yanına, hatta üzerlerine uzanmış halde görmek mümkün.

“Keçilerim oldukça sevecen hayvanlar, buraya gelen herkes evine stressiz ve mutlu bir şekilde dönüyor. Geviş getirmeye başladıklarında sanki medidatif bir duruma geçiyor gibiler, onları bu şekilde izlemek fazlasıyla huzur verici ve bunu yoga pratiği ile birleştirmek mükemmel bir şey.” diyor başarılı girişimci Morse.

keci-yogasi-3

“Daha önceleri yoganın, kahkaha yogası, öfke yogası ya da erkek yogası gibi daha çılgınca tasarlanmış türlerini bilmiyor olsaydım, ben de belki keçi yogasının biraz çılgınca bir iş fikri olduğuna katılabilirdim. Ama öyle değil, keçi yogası çılgınlık ölçeğine vurulduğunda aslında oldukça masum kalıyor.” diye ekliyor.

Morse, keçi yogası seansları ile ilgili o kadar çok olumlu geribildirim almış ki, aylık seans sayılasını 4 katına çıkarmak durumunda kalmış. Yakın bir zamanda keçilerine yenilerini de eklmeyi düşünüyor.

 

İlginizi çekebilir

En İlginç Para Kazanma Yolları
Girişimcilik Örnekleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir