Dünyadan En İlginç Para Kazanma Yolları

ilginç-para-kazanma-yolları

Çoğumuz sıradan ve vasat işler yaparak hayatımızı kazanırız. Ama günümüz dünyasında yaratıcı fikirler üretenler, kaliteli bir yaşam sürebilmek için bizim gibi sıradan işler yapmak zorunda kalmaz. Aslına bakarsak 21. yüzyılda iyi para kazanmak için, sıradışı sayılabilecek çok fazla yol var. Bu yöntemler, alışılmışın dışında hizmet ihtiyaçlarını ortaya çıkaran hayalperestler tarafından biçimlendiriliyor.

Bu iş kolları her ne kadar saçma ve komik olsa da , önemli bir kısmı insanların girişimcilik ruhunu yansıttıkları için takdire şayan. Yine de bazı insanların para kazanmak için yaptığı yasal görünen işler, hayret verici ve nahoş. Paranın gücü tartışılmaz ve bazı ilginç işler ile çok iyi paralar kazanılabiliyor. Publilius Syrus ” Saygınlık paradan daha değerlidir.” demiş. Öyleyse biz de paranın peşinde koşarken ne kadar ileri gidebileceğimize bir bakalım. İşte sizler için için araştırdığımız dünyanın dört bir yanından en ilginç para kazanma yolları:  

 

Dünyanın Dört Bir Yanından İlginç Para Kazanma Yöntemleri

1- Bahçıvanlık Terapisti

Ortalama maaş: Yıllık 76,940 Dolar.

Genel açıklama: Bu iş, bitkileri ve bitki ekme sürecini fiziksel ve psikolojik terapide kullanmayı gerektirir. Bu terapi türü, genel olarak rehabilitasyon kliniklerinde, hastanelerde, psikoloji ofislerinde ve okullarda kullanılıyor.

Başlamak için gerekenler: İlginç işlerin büyük çoğunluğunda olduğu gibi bu iş de belirli seviyede eğitim gerektiriyor. Bu işe girebilmek için, ülkedeki çeşitli kurumlar tarafından verilen bahçıvanlık terapisti kurslarını bitirmeniz gerekiyor. Buna ek olarak bu tür işlerde çalışabilmek için internet üzerinden verilen bahçıvanlık terapisi kurslarına da katılabilirsiniz. Ayrıca, becerilerinizi çıraklık yoluyla da arttırabilirsiniz.

 

2- Disney Karakteri

Ortalama maaş: Yıllık 54,995 Dolar.

Genel açıklama: Oyunculuk alanında yeteneğiniz varsa; Disney karakteri olmak yapmak isteyeceğiniz ilginç işlerden bir tanesi. Disney’deki karakterlerden biri olabilmek için ise önce seçmelere katılmanız gerekiyor. Bu seçmeler, sizin iletişim becerileriniz yerine; fiziksel koordinasyonunuzu, davranış ve hareket kabiliyetinizi ölçüyor.

Başlamak için gerekenler: Bu tip işler, resmi bir eğitim gerektirmemesine rağmen; oyunculuk veya dans alanında tecrübenizin olması, size işe alım konusunda avantaj sağlıyor.

Nerede bulabilirsiniz: Eğer bir Disney karakteri olmak için can atıyorsanız dünyanın çeşitli şehirlerinde bulunan bir Disneyland’a gitmeniz gerekiyor.

 

3- Video Oyun Test Edicisi

Ortalama maaş: Yıllık 71,685 Dolar.

Genel açıklama: Bu iş; yeni oyunları test etmeyi, kullanıcı deneyiminin ve oyunların işlevselliğinin nasıl geliştirilebileceği üzerine teklifler sunmayı gerektiriyor. Buna ek olarak, rakip oyunlar hakkında araştırma yapmanız ve göze çarpan bir oyun geliştirmeniz de gerekebilir. Bu iş, başkaları oynamadan önce yeni oyunları oynayabildiğiniz oldukça ender bulunan işlerden biri.

Başlamak için gerekenler: Basit bir oyun test etme işi için size gereken tek şey bir lise diploması. Bunun dışında daha gelişmiş olan diğer testlerde, bilgisayar bilimleri ya da oyun tasarlama alanlarında belirli bir düzeyde eğitim gerektiriyor.

Mutlaka okuyun: Oyun Test Ederek Para Kazanmak

 

4- Bisikletli Kurye

Ortalama maaş: Saati yaklaşık 12.43 Dolar.

Genel açıklama: Bisikletli kuryeler, özellikle trafik sıkışıklığı yaşanan şehirlerde oldukça fazla tercih ediliyorlar. Trafik sıkışıklıklarından ve park problemlerinden etkilenmedikleri için şehir içlerinde daha hızlı bir taşıma seçeneği sunuyorlar. Bisikletli kuryeler; moda ve yiyecek endüstrileri dahil olmak üzere birçok endüstri alanı tarafından hali hazırda kullanılıyor.

 

 

5- Sanat Restoratörü

Ortalama maaş:Yıllık 50,690 Dolar.

Genel açıklama: Genelde bu tür profesyoneller, sanat galerileri veya müzelerle birlikte çalışır. Ayrıca özel sanat koleksiyoncusu olarak da çalışabilirler. Ana görevleri, tarihi sanat parçalarını orijinal hallerine geri döndürecek şekilde onarmaktır. Bir sanat restoratörü olarak; yıllar süren ihmaller ve hasarlardan sonra, tarihi sanat eserlerini eski orijinal ve iyi haline getirmek için çok çeşitli teknikler uygulamanız gerekiyor.

Başlamak için gerekenler: Bir sanat restoratörü olarak çalışabilmek için; öncelikle yapacağınız işe tutkunuzun ve sanatsal becerilerinizin olması gerekiyor. Bunlara ek olarak, güzel sanatlar fakültesi mezunu olmanız ve bu sırada tekstil veya restorasyon gibi belirli bir alanda uzmanlaşmanız da gerekiyor. Aynı zamanda restore etmek istediğiniz sanat eserinin, kültürel önemi hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Mezun olduktan sonra becerilerinizi arttırabilmek için bir yerde çıraklık yapmanız veya staj görmeniz tavsiye ediliyor.

 

6- Yanardağ Bilimcisi

Ortalama maaş: Yıllık 30,000 ila 50,000 Dolar arası.

Genel açıklama:  Bir yanardağ bilimcisi olarak; hareketsiz, aktif ve faal olmayan yanardağları incelemek için dünya üzerindeki birçok yere seyahat etmeniz gerekecek. Bütün bunlara ek olarak, yanardağlardaki püskürmeleri tahmin etmek ve hayatları kurtarmakla da yükümlü olacaksınız.

Başlamak için gerekenler: Yanardağ bilimcisi olmak; jeoloji, yer bilimleri, kimya ve coğrafya gibi bilimsel alanlarda uzmanlık gerektirir. Bu sebeple, bu işi yapabilmek için bu alanlardan birinde en az lisans dereceniz olması gerekmektedir. Yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak ise size ek bir avantaj sağlar.

 

7- Beden Ressamı

Ortalama maaş: Yıllık 18,000 ila 102,000 Dolar arası.

Genel açıklama: Genel olarak beden ressamları; festivallerde, fuarlarda ve panayırlarda çalışırlar. İşleri, insanların bedenine bir dizi görüntü ve desen çizmeyi gerektirir. Bu işte, yüz boyamak da dahil birçok alanda uzmanlaşmayı seçebilirsiniz.

Başlamak için gerekenler: Beden ressamı olabilmeniz için yaratıcı ve sanatsal anlamda yetenekli olmanız gerekiyor.

 

8- FengShui Danışmanı

Ortalama maaş: Yıllık 44,000 Dolar.

Genel açıklama: Bu iş, sanat aşıkları için en iyi işlerden biri. FengShui, çok eski bir Çin bilimi ve sanatı. Mesleğin temel amacı, sağlık ve sıhhat ile ilişkilendirilen ve “Chi” olarak bilinen enerji akışına odaklanmaktadır. Bu iş; ofis, bahçe veya ev gibi alanlar dahil her türlü ortamda uygulanabilir.

Başlamak için gerekenler: Bu alanda çalışan profesyonellerin büyük bir kısmı kendi kendini yetiştirmiştir. Yine de bu alanda rekabet avantajı istiyorsanız bu işin resmi eğitimini alabilirsiniz.

 

9- Koku Kimyageri

Ortalama maaş: Yıllık 60,000 Dolar.

Genel açıklama: Bu işte çalışan bilim insanlarının görevi, çeşitli moleküllerin kokuları üzerinde çalışmaktır. Buna ek olarak bu tür kokuların, parfümlerin formülünde nasıl kullanılacağını belirlerler. Bu profesyoneller; kadın ve erkek parfümlerinin, losyonların ve sabunların kokularını tasarlar ve test ederler.

Başlamak için gerekenler: Genel olarak koku kimyageri olabilmek için, biyokimya ve kimya alanlarında iyi olmanız gerekiyor. Bu iş, çoğu durumda adayların yüksek lisans veya doktora gibi üst düzey bir dereceye sahip olmasını gerektiriyor.

 

10- Hippo Terapist

Ortalama maaş: Yıllık 88,000 Dolar.

Genel açıklama: Hippo terapi; down sendromu, çoklu skleroz ve otizm gibi nörolojik ve fiziksel engeli olan hastaların tedavisinde, atların doğal hareketlerini kullanan bir terapi çeşididir. Atın kalça kemiği, insan yürüyüşünün fizyolojisini tekrar ederek hareket eder; bundan dolayı da fiziksel ve nörolojik engeli olan hastalar için yararlıdır.

Başlamak için gerekenler: Hippo terapist olabilmeniz için en başta sertifika almanız gerekiyor. Sertifika alabilmek için 1. ve 2. seviye tedavi prensiplerini yerine getirmeniz ve binicilik becerilerinizin olması da gerekiyor.

 

11- Hazine Avcılığı

İster inanın ister inanmayın ama hazine avcılığı yaparak hatta sokaklarda, kumsallarda altın ve değerli eşya arayarak geçimini sağlayan binlerce kişi bulunuyor.

Peki bu kişiler nasıl para kazanıyor derseniz detaylar aşağıdaki yazılarımızda.

Mutlaka okuyun: Hazine Avcılığı Yaparak Para Kazanmak

Mutlaka okuyun: Sokaklarda Altın ve Elmas Avcılığı

 

 

12- Spermlerinizi veya yumurtalarınızı satın (Yurtdışına)

sperm bağışlama

Şüphesiz en kolay ve hızlı para kazanma yollarından biri spermlerinizi satmaktır. Bazı insanlar genetik materyallerini paylaşma konusunda pek de rahat değillerdir. Ancak başka bir çiftin çocuklarının biyolojik ailesi olma fikri sizi rahatsız etse de genetik materyal bağışlamak karlı ve hatta ödüllendiricidir. Yurtdışında yumurtalarını bağışlayan bir kadına 5000 dolar ve 8000 dolar arası ödeme yapılır. Yumurta donörlerinin genellikle 20 ve 30 yaş arasında olması, ortalama boy ve kiloya sahip olması ve sigara içmemesi gerekir.

Sperm donörleri her bağışta 50 dolar ve 100 dolar arasında para alır. Donörlerin en az 18 yaşında olması gerekir ancak 40 yaşına kadar bağışta bulunulabilir. Sperm bankalarının birçoğu erkeklerin boy ortalamasının 1.70 ve 1.75 arasında olması ister. Bazıları lise diploması ve hatta üniversite diploması ister. Bağışlama süreci yumurtalara göre daha basittir. Erkeklerin bağışlardan önceki üç gün boyunca cinsel aktiviteye girmemesi gerekir.

Olası sperm ve yumurta donörlerinin aile tıbbi özgeçmiş anketlerini tamamlaması gerekir. Bu sürece genetik testler ve fiziki muayeneler de dahildir. İnceleme süresi birkaç hafta sürer ve sadece uygun adaylar kabul edilir.  

 

 

13- NASA araştırmaları için denek olun

nasa-para-kazanma

Bu iş fikri şehir efsanesiymiş gibi görünse de NASA, 90 gün boyunca yatakta yatmanıza karşılık size 5,000 dolar öder. Bu para kazanma yolu gerçek olamayacak kadar iyi bir fırsat olsa da sonuçta bu deney bilimsel bir uygulamadır. Deneklerin fiziksel aktivite yapmalarına izin verilmez ancak televizyon izleyebilirler, kitap okuyabilirler veya bilgisayar kullanabilirler.

Ancak bu çalışmalar hafife alınmamalıdır. Ciddi sağlık problemleri olan bireyler çalışmalara katılamaz ve başvuran kişilerin psikolojik incelemeden geçmesi gerekir. Çalışma boyunca cinsel faaliyette bulunulamaz. Ayrıca bu tür çalışmaların uzun vadeli ve kısa vadeli etkileri olabilir. Çalışmalara katılan kişilerin kemik kitlelerinin de her ay %1 ve %2 arasında kayıp olur ve bu kitle geri kazanılamaz.  

 

 

14- Saç satmak

saç satmak

Son günlerde kaynak saç kullanmak eskisinden daha da revaçta. Hatta işlem görmemiş ve boyanmamış, hakiki insan saçı çok popüler oldu. ABD’de bazı kadınlar saçlarını kaynak ve peruk imalatçılarına bağışlasa da, kaynak amaçlı kullanılan insan saçlarının büyük çoğunluğu Rusya ve Hindistan’dan sağlanıyor. Malesef bu ticaretin temeli yoksulluğa dayanıyor. Bu ülkelerdeki kadınlar saç uzatmaya ve saçlarını para karşılığı satmaya zorlanıyorlar. Bu sektörü 2008 yılında bir belgesel projesi için araştıran İngiliz şarkıcı Jamelia, tanık olduğu sömürü karşısında dehşete düşmüş ve bir daha asla hakiki insan saçından yapılan kaynak kullanmayacağına dair yemin etmiş.

Mutlaka okuyun: Saçınızı Satarak Para Kazanın  

 

 

15- T-shirt giymek

t-shirt-hazirlama1

Aslında buna bir fikir bile denemez, o kadar basit ki bu işten kar edilebileceği insanın aklının ucundan geçmez. İşte tam da bu yüzden çok enteresan bir iş. 2005 yılında Jason Sadler, üzerinde bazı şirketlerin logosu bulunan t-shirtler giyerek para kazanmanın hayalini kurdu. Bu şirketleri para ödemeye ikna edecek ve logolu t-shirtler giyerek dolaşacaktı. Ayrıca insanlarla konuşarak o şirketten bahsedecekti. Sadler’ın bu fikri iyi bir çıkış yaptı dersek hafife almış oluruz. Şirketler bu fikre bayıldı ve talebi karşılayabilmek üzere Sadler kısa sürede çok sağlam bir kadro işe almak zorunda kaldı. 5 yıl içinde, hizmet bedelini ikiye katladı ve şu anda yılda toplam 500.000 dolar para kazanıyor!  

 

 

16- Profesyonel Sarılmacı

Sarılmak dünyadaki en insani ve sıcak davranışlardan biri. Ancak bu işi paraya çeviren Newyork’taki Jacqueline Samuel için çok daha fazlası. Kadın girişimci hiçbir cinsel amaç gütmeyen sarılma ve uyuma hizmeti veriyor.

Mutlaka okuyun: Sarılıp uyuma hizmeti veren girişimci, saatte 60 dolar kazanıyor!  

 

 

17- Oyun Oynamak

oyun-oynayarak-para-kazanmak

Video oyunlarının yaygın hale geldiği ilk zamanlarda, ebeveynler bilgisayar ile oynamayı çocukça bir uğraş ve önemsiz bir hobi olarak tanımlamakta fazla acele ettiler. Halbuki ne kadar yanılmışlar! Günümüzde oyun endüstrisi, teknoloji dünyasındaki en karlı ve en heyecan verici işlerden biri. Dünyanın her yerinden yüzlerce oyun fanatiği ”profesyonel oyuncu” statüsüne terfi etti ve bu oyuncular uluslararası liglerde yarışıyorlar. Bu yarışmalar internet üzerinden canlı olarak yayınlanıyor ve milyonlarca izleyici sayesinde büyük para kazanılıyor. Dünyanın en ünlü turnuvalarından biri olan ”The International” 2018’de tam 25 milyon dolar ödül dağıttı.

Mutlaka okuyun: Oyun Oynayarak Para Kazanmak

 

 

18- İntihar doktoru

yaslilar-icin-qr-kodlu-rozet

İntihar klinikleri (ötenazi klinikleri) birdenbire dünyanın her yerinde açılmaya başladı. Hayatına son vermek isteyen insanlar bu kliniklere başvurarak bir ölüm iğnesi yaptırıyor ve ölüyorlar. Bu fikri ilk bulan Amerikan pataloji uzmanı Jack Kevorkian’dı. ”Ölmek suç değildir.” ifadesi büyük tartışmalara yol açtı ama artık günümüzde onun alışılmışın dışında fikirleri ciddiye alınıyor. İsvçre’de bulunan Dignitas, dünyanın en ünlü intihar kliniği. Bu klinik şimdiye kadar 1000 kişiye ötenazi uygulayarak ölümlerine yardımcı oldu.  

 

 

19- Yatak ısıtıcı

Hepimiz özellikle soğuk kış günlerinde buz gibi yatağa girdiğimizde o irkilme ve titreme hissini çok iyi biliriz. Burdan yola çıkan bir girişimci siz yatağa girmeden önce sizin yerinize yatağa girip yatağınızı ısıtıyor. Kulağa ne kadar tuhaf gelse de bu işten oldukça iyi kazanıyor.

Mutlaka okuyun: Yatak ısıtma hizmeti veren girişimci saatte 1500 TL kazanıyor!  

 

 

20- Profesyonel Zombi

Son 10 yılda “The Walking Dead” gibi dizilerin dünyayı kasıp kavurmasıyla birlikte zombilere duyulan ilgi büyük oranda arttı. Adeta bir zombi sektörü doğdu:  Zombi kostümleri, zombie videoları, dansları ve şakaları gibi zombilere dair ne varsa daha çok karşımızı çıkar oldu. Bunu fırsata çeviren bir girişimci maaşlı işinden ayrılarak profesyonel zombilik yapmaya başladı.

Mutlaka okuyun: Profesyonel zombi olmak için işinden ayrılan adam  

 

 

21- Oshiya (İtici)

çin metrosu

Japonya’nın büyük şehirleri inanılmaz kalabalık. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde tıklım tıkış oluyor. Hıncahınç dolu olan metro istasyonları aşırı rahatsız. Düşünsenize o kalabalıkta sizi vagona sığdırabilmek için içeri doğru ittiren bir görevli olsa nasıl hissederdiniz? İşte Japonya’da şehir hayatı gerçekten böyle. Metro istasyonlarında çalışan ve görevi tren kalkmadan önce mümkün olduğunca çok kişiyi içeriye sıkıştırmak olan insanlar var. Ayrıca oshiyaların diğer görevi ise tren durup kapılar açıldığında, insanları yarıp dışarı çıkmayı başaramayan yolcuları tutup çekerek dışarı almak.  

 

 

22- Profesyonel ağıtçı

ilginç-para-kazanma-yolları-5

Bu uğraş, yas tutmanın kültürel bir değer olduğu Afrika’da oldukça popüler. Cenaze törenlerinde ağlamaları için profesyonel ağıtçılar işe alınıyor. Bu şekilde merhumun çok itibarlı ve önemli bir kimse olduğu izlenimi verilmek isteniyor. İncil’de bile profesyonel ağıtçılara dair kanıtlara rastlanabilir. Batı dünyasında pek yaygın olmamasına rağmen bu fikir artık yayılacağa benziyor. Ian Robertson Essex’te, ağıtçı kiralama servisi başlatarak profesyonel ağıt firması kurdu. Hatta bu tarz bir firma ülkemizde de mevcut. Pek seveni ve dostu bulunmayan kişilerin cenazelerinde kalabalık yaratmak ve ağlamak için 300 kişilik bir çalışana sahip olan Ali Öztürk: ” Genellikle kocasının cenazesinde makyajının bozulmasını istemeyen kadınlar bizi tutuyor” diyor. Ortalama 25 yılı aşkın bu işi yapan girişimci, 300 çalışandan sadece 30 tanesinin görevinin ağlamak olduğunu ve geri kalanın da sadece kalabalık oluşturduğunu belirtiyor. Birçok meşhur kişinin cenazesine katılarak hizmet verdiklerini aktaran Ali Öztürk, müşterilerin kimliklerini ise prensipleri gereği gizli tutuyor. Çok parası olup cenazelerine katılacak pek seveni bulunmayan kişileri gördüğünde bu işi yapmaya karar veren girişimci kazancı konusunda da ser verip sır vermiyor.  

 

 

23- Memleket toprağı satmak

ilginç-para-kazanma-yolları-4

Dünyadaki en ilginç para kazanma yollarından biri şüphesiz memleket toprağı satmak. Bu, aynı zamanda şunu da ispatlıyor ; eğer ticarete kafanız çalışıyorsa her şeyi satmak mümkün. İrlanda’nın Tipperary bölgesinden Pat Burke, bu müthiş fikri ABD’de yaşayan göçmen nesillerin özlem dolu yaşantılarından esinlenerek bulmuş. Fikir ne mi ? Gurbette yaşayan insanların, ölen yakınlarının mezarına serpebilmeleri için vatan toprağı satışa çıkarmak. Vatan toprağı ticareti çok başarılı olmuş. Burke evinde hazırlayarak bedavaya getirdiği bir kutu toprağı 15 Dolara satarak acayip karlı bir iş kurmuş. Şirketin yıllık satışı 1 minyon doları geçiyor.  

 

 

24- Bozuk para dalgıcı

İnsanların geçimlerini sağlamak için buldukları para kazanma yolları bazen oldukça hayret verici olabiliyor. Hindistan’daki bir nehirde insanlar geçinmek için dalgıçlık yaparak nehrin dibinden bozuk para topluyorlar. Mutlaka okuyun: Bozuk Para Dalgıçlığı Yaparak Para Kazanmak  

 

 

25- Profesyonel uykucu

ilginç-para-kazanma-yolları-3

Kullandığımız bütün ürünler piyasaya sürülmeden önce yığınla testten geçiyor. Aklınıza bile gelmez ama yataklar ve döşekler bile üretim sürecine sokulmadan önce test edilmek zorunda. Bu sebeple bazı insanlar uyumaları için işe alınıyor ve yataklar halka arz edilmeden önce onlar uyuyarak test ediyorlar. Gece sık sık nabızları ölçülerek ne kadar rahat uyudukları ile ilgili bir sonuca varılıyor. Helsinki’de bulunan Hotel Finn geçen yıl buna benzer bir iş ilanı yayınladı. Otelin 35 farklı odasında uyuyarak, gece uykusunun kalitesini değerlendirmek üzere bir ”uykucuyu” işe aldı. Bu ilginç iş ilanına 600’ün üzerinde başvuru gelmesine şaşırmamak gerek.  

 

 

26- Yemek yemek

ilginç-para-kazanma-yolları-2

İnanması zor ama, yemek yemek ve obezite de artık bir gelir kapısı oldu. Küçük bir grup kadın yemek yiyerek kendilerine kariyer yapmışlar. Yemek yiyen şişman insanları izlemek bir fetiş haline geldi. Bu gözlerden uzak bir fetişken, internet aleminin genişlemesiyle son yıllarda su yüzüne çıktı. Son yılların en ünlü ”yiyicilerinden” olan Ohio’lu Donna Simpson’un amacı, dünya üzerindeki en şişman kadın olabilmek. Donna’nın kendi websitesine üye olanlar, onu yemek yerken webcam ile izleyebilmek için para ödüyorlar. Üyeleri tarafından bağışlanan bu paralar ise Donna’nın fahiş tutardaki market harcamalarını karşılıyor. Çünkü Donna bir günde 12 000 kalori alıyor. Güney Kore’li bir yemek blogcusu olan ”Diva” ise yemek hazırlarken ve yerken çektiği görüntülerini canlı yayınla satıyor. Bu ilginç para kazanma yöntemi sayesinde Diva, aylık 9000 Dolar gelir elde ediyor.  

 

 

27- Bekaretini satmak

ilginç-para-kazanma-yolları-1

İşte bu açık ara farkla en tartışmalı para kazanma yolu. İnsanlar hızlı para kazanmanın dibine vurmak için bu yolu tercih edebiliyorlar. Voleyi vurmak için bekaretini satmak oldukça yaygın hale geliyor. Görünüşe göre, insanın başına gelebilecek tehlikeleri ve haysiyetinin zedelenmesini de umursayan yok. Bunun gibi birçok vaka var ama en çok tanınmış ve en iyi belgelenmiş olanı şüphesiz Catarina Migliorini. 21 yaşındaki Brezilyalı kadın, bekaretini internet üzerinden yabancı birine satarak 700.000 Doların üzerinde para kazandı. Sonrasında ise Migliorini, bekaretini tam olarak kaybetmediğini ilan ederek tekrar satışa çıkarmaya niyetlendi. Sizin favoriniz hangisi? Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir yanından ilginç para kazanma yöntemlerini ve en tuhaf işleri araştırmaya devam edeceğiz.  

 

 

İlginizi çekebilir

Hızlı Para Kazanma Yolları

En İlginç İş Fikirleri

Dünyanın En İlginç Meslekleri

Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir