İlginç kitap lamba: Lumio

Biraz da ışık okumaya ne dersiniz? Lumio dışarıdan ciltli bir kitap gibi görünse de kapağını açtığınızda güzel ve modern bir lambaya dönüşüyor. Lumio’nun yaratıcısı endüstriyel tasarımcı Max Gunawan’ın söylediğine göre birden fazla şekle dönüşebilen origami tasarımlarına olan hayranlığıyla aklına böyle bir lamba fikri gelmiş.

İhtiyacınız olduğunda aydınlatma sağlamak için modern bir lambaya dönüşen Lumio taşınabilir ve kompakt bir “kitap”. Gunawan, kitabı insanların günlük yaşamda kullanabileceği küçük boyutta ve fonksiyonel bir nesneye çevirmeyi amaçladığını belirtiyor.

Basitçe kompakt bir kitabın yapraklarından oluşan bu ilginç lambayı kullanıcı değişen ihtiyaçlarına göre masa lambası, duvar apliği, sarkıt avize ya da okuma lambası olarak kullanabiliyor. Modüler lamba, daha büyük bir aydınlatma konfigürasyonunun bir parçası olarak da düzenlenebiliyor. Kitabın kapağını açıp kapatarak lambayı da açıp kapatabiliyorsunuz. Aynı zamanda kablosuz olan lambanın şarj edilebilir lityum-iyon pili sayesinde sekiz saate kadar çalışma gücü bulunuyor.

Gunawan’ın öncelikli hedefi Lumio ürününü birçok dünya ülkesine pazarlamak. Bu hoş görünümlü aydınlatma aracı,”Ne yapsam para kazanırım?” diyen girişimciler için mükemmel bir yatırım ürününe dönüşebilir ve yeterli yatırımla modern evlerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olabilir. Bu ilginç ürün hakkında düşünceleriniz ve merak ettiklerinizle ilgili yazımızı yorum bırakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir