İlk 1 Milyon Liranızı Kazanma Yöntemleri

Hemen herkes zengin olmak ister ve bu son derece doğaldır. Amaç bellidir, ancak pek çok kişi bu amacı gerçeğe dönüştürmek için izlenecek yolu malesef bilmez.

Bu yazımızda sizi maddi açıdan refaha ulaştırma konusunda etkili olduğunu düşündüğümüz 8 yöntemden bahsedeceğiz:

 

1. Para meselesini takıntı haline getirmeyin.

zengin-olmak

Alakasız bir şey olsa da zenginliğe giden yolda parayı takıntı haline getirmemeniz gerekir. Sürekli para hakkında düşünmek, size gerçekten para kazandıracak işlere ve projelere zaman ayırmanıza engel olur.

Bu nedenle bakış açınızı değiştirmelisiniz. Parayı değil, yapacağınız ürün ve hizmeti düşünün. İyi bir iş çıkarırsanız zaten peşinden para da gelecektir.

Mutlaka okuyun: Zengin ile Fakiri Birbirinden Ayıran Temel Fark!

 

2. İnsanlara daima yardım edin.

musterilere-yardim-etmek

En başarılı insanlar çevrelerindeki diğer insanlara en çok yardımcı olan insanlardır. Diğer insanların isteklerini anlayıp onlara destek eli uzatırlar. Çünkü bilirler ki kendi başarıları da çevrelerindeki kişilerin başarısına bağlıdır belli bir oranda. Çalışanlarının, müşterilerinin, aile üyelerinin başarısı için sıkı çalışır bu insanlar.

 

3. Bir milyon lira kazanmayı değil, bir milyon insana hizmet etmeyi düşünün.

pazarlama-plani

Az müşteriniz ve çok para hırsınız varsa yapacağınız şey müşterilerinizin tüm paralarını almaya çalışmak olur.

Ancak bir milyon kişiye hizmet edebileceğiniz bir yöntem bulursanız daha gerçek ve kalıcı bir adım atmış olursunuz maddi açıdan refaha kavuşmak için. Eğer çok insana ulaşırsanız kulaktan kulağa adınız yayılır. Daha çok müşteriniz olur ve daha parlak insanlarla çalışırsınız.

Bu nedenle bir milyon dolar kazanmayı değil, bir milyon kişiye ulaşmayı deneyin.

Mutlaka okuyun: Müşterileri Elde Tutma Stratejileri

 

4. Parayı amaç olarak değil, araç olarak görün.

deneyimler

İki tip insan vardır. Daha çok para kazanmak için çalışanlar ve daha çok şey yapmak için para kazananlar. İkinci gruptaki insanlar üretkendirler. Daha çok albüm yaparlar, daha çok film çekerler, daha çok ürün üretirler. Yaptıkları işi severler ve parayı amaç olarak değil, araç olarak görürler.

Bu nedenle hem maddi hem de manevi açıdan tatmin olmak için parayı amaç olmaktan çıkarmalı, sevdiğiniz şeyleri yapmanızı sağlayan bir araç olarak görmelisiniz.

Mutlaka okuyun: Paranızı Maddi Şeyler İçin Değil, Deneyimler İçin Harcayın!

 

5. Bir konuda ustalaşmaya çalışın.

başarılı girişimci olmak

Finansal olarak zengin insanlar en azından bir alanda çok bilgili ve başarılı insanlardır. Duvar ustası olabilirsiniz, ama siz piyasadaki en iyi duvar ustası olmaya çalışın. Bir konu belirleyin ve bu konunun uzmanı olun. Tek bir konu hakkında her şeyi bilin.

Kendinizi eleştirmeyi de ihmal etmeyin. Mazoşist bir bakış açısıyla değil, kendinizi geliştirmek için öz eleştiri yapın.

Mutlaka okuyun: Sektörünüzde Lider Olmanın Yolları

 

6. Belirli bir konuda dünyanın en başarılı 10 insanını takip edin.

dunyanin-en-basarili-girisimcilerinin-sabah-rıtuelleri

Bu insanları nasıl ve neye göre belirleyeceksiniz?

Örneğin yazarsanız çok satanlar listesini veya Goodreads’i kıstas alabilirsiniz. Müzisyensenz iTunes ve Spotify’ı inceleyebilirsiniz.

Başarılı insanlara sadece hayran olmakla yetinmeyin. Onları neyi nasıl yaptığını da analiz edin. O analizden kendi payınıza düşeni alıp siz de uygulamaya çalışın.

Mutlaka okuyun: Dünyanın en başarılı girişimcilerinin 10 sabah ritüeli

 

7. Gelişim sürecinizi düzenli olarak takip edin.

İstatistikçiler

Bir hafta içinde kaç kişiye yardım ettiğiniz, kaç müşteriye satış yaptığınız gibi istatistikleri not alın. Bu notlar, en başarılı olduğunuz konuyu bulmanızda size yardımcı olabilir.

 

8. Gelişim sürecinizi hızlandıran rutinler üretin.

egzersiz-yapmak-is-hayati

Bir amaca ulaşmanın belli rutinler sayesinde olduğunu unutmayın. Rutin ile bir amaca yönelik olarak sürekli çaba göstermeyi kastediyoruz .

Örneğin 200 sayfalık bir kitap yazacaksınız. Bu sizin amacınız olsun. Günde 4 sayfa yazmak sizin rutininiz olabilir.

Hayal etmek iyidir hoştur, ama esas olan icraate geçmektir ve rutine sadık kalmaktır sizi başarıya götürecek olan.

Bu nedenle belirlediğiniz hedeflere ulaşmanızı sağlayacak rutinler belirleyin ve bu süreçte rutinin gerektirdiği eylemleri mutlaka yapın. Her gün bu rutini tekrar değerlendirip geliştirin. Eğer gerçekten programınıza sadık kalırsanız zamanla “iyi, çok iyi, harika ve bir numara” gibi bir mesafe alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Zengin İnsanların Her Gün Yaptıkları 9 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir